Strzelce Wielkie. Trwają prace w szkole
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 22 maja 2019 20:11

W budynku Szkoły Podstawowej w Strzelcach Wielkich trwają prace, których zakres obejmuje dobudowanie nowej klatki schodowej oraz zmianę użytkowania istniejącego poddasza w celu zaadaptowania go na dwie sale lekcyjne wraz z sanitariatami. – Mam nadzieję, że prace będą przebiegały sprawnie, tak by nie kolidowało to z funkcjonowaniem placówki – mówi Zbigniew Moskal, wójt gminy Szczurowa.

 
Szczurowa. Trzy dni z folklorem
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 15 maja 2019 22:02

Przez trzy dni, 24 – 26 maja, gmina Szczurowa będzie stolicą małopolskiego folkloru. - Już dzisiaj zapraszam do naszej gminy.  Przygotowaliśmy wiele atrakcji – zapewnia wójt gminy Szczurowa, Zbigniew Moskal. Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie wspólnie z Gminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej serdecznie zaprasza działające na terenie całego regionu krakowskiego i Pogórza Ciężkowickiego młodzieżowe i dorosłe zespoły folklorystyczne, grupy regionalne, kapele ludowe, instrumentalistów ludowych, grupy śpiewacze, śpiewaków ludowych oraz mistrzów muzyków i ich uczniów do udziału w 37. Przeglądzie Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. Jędrzeja Cierniaka KRAKOWSKI WIANEK.

 
Uście Solne. Kościół do renowacji
WYDARZENIA - Szczurowa
sobota, 04 maja 2019 21:16

Ponad 40 tysięcy złotych udało się pozyskać na renowację wyposażenia kościoła w Uściu Solnym.  Niedawno z rąk Pani Anny Pieczarki- członka Zarządu Województwa Małopolskiego Wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal oraz przewodniczący Rady Gminy Szczurowa Marek Biernat, w imieniu Proboszcza Parafii ks. Alberta Urbasia odebrali symboliczny czek potwierdzający otrzymanie dotacji z budżetu województwa małopolskiego w wysokości 40 900 zł, dla Parafii Rzymsko- Katolickiej pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Uściu Solnym na realizację zadania pod nazwą- „Uście Solne, ołtarze i rzeźby z barokowego kościoła parafialnego wykonane przez miejscowego artystę Antoniego Wróbla, XVIII-XX w.” Dzięki przyznanym środkom możliwa będzie dalsza kontynuacja prac związanych z konserwacją ołtarza oraz zabytkowych rzeźb znajdujących się w miejscowym Kościele.

 
Uście Solne. Wicemistrz Polski
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 26 kwietnia 2019 21:20

Emil Maj z Uścia Solnego wicemistrzem Polski w biegu górskim. Emil Maj jest uczniem czwartej klasy Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Uściu Solnym. Swoje zdolności sportowe rozwijałpod okiem nauczyciela wychowania fizycznego Michała Winczury na zajęciach Szkolnego Koła Sportowego. Jednak prawdziwa droga sportowa rozpoczęła siępod okiem trenera Ryszarda Jasicza, który zauważyłjego talent podczas Wojewódzkich Biegów Przełajowych w Nowym Targu.

 
Szczurowa. Strażackie zmagania
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 16 kwietnia 2019 20:41

W Szczurowej odbyły się Ćwiczenia Gminne Jednostek OSP z terenu gminy Szczurowa, mające na celu doskonalenie umiejętności z zakresu działań poszukiwawczo- ratowniczych i udzielania pierwszej pomocy u osób w stanie hipotermii. W ćwiczeniach wzięło udział 13 jednostek OSP z terenu gminy tj. OSP Szczurowa, OSP Zaborów, OSP Uście Solne, OSP Dołęga, OSP Pojawie, OSP Strzelce Wielkie, OSP Górka, OSP Kwików, OSP Niedzieliska, OSP Rajsko, OSP Strzelce Małe, OSP Wola Przemykowska- Natków i OSP Wrzępia.

 
Szczurowa. Niezłomnemu bohaterowi
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 19 marca 2019 09:01

W ramach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczniowie klasy VII, VIII oraz III gimnazjum uczestniczyli w prelekcji dotyczącej dramatycznej historii pułkownika Łukasza Cieplińskiego, który został bestialsko zamordowany przez władze komunistyczne 1 Marca 1951 roku. To właśnie na pamiątkę tego tragicznego wydarzenia, co roku, wspominamy Niezłomnych.

 
Szczurowa. Na kulturę fizyczną i rekreację
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 06 marca 2019 23:00

Kluby sportowe działające na terenie gminy Szczurowa nie mają powodu do narzekania. W tym roku 264 tysiące przeznaczono na ich działalność. Sporo zważywszy, że w czterokrotnie większej gminie Brzesko, jest to kwota niewiele większa.  81 tysięcy złotych otrzyma Ludowy Klub Sportowy „Rylovia” z Rylowej na prowadzenie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży, organizowanie działalności szkoleniowej. Dotacja obejmuje także współzawodnictwo seniorów. 26 tysięcy złotych trafi do GLKS „Orlik” Szczurowa, natomiast GLKS „Korona” z Niedzielisk otrzyma 39 tysięcy złotych; 28 tysięcy złotych to dotacja dla LKS „Wiślanie” z Woli Przemykowskiej.

 
Region. Cytologia za darmo
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 06 marca 2019 22:56

W trzech miejscowościach, w jednym dniu, panie będą mogły wykonać (BEZPŁATNIE) badania cytologiczne. To najnowsza inicjatywa minister zdrowia, Józefy Szczurek – Żelazko. A wszystko już w najbliższy poniedziałek – 11 marca. W Brzesku, badania będą wykonywane w godzinach 10 – 12.30. (parking Zespołu Szkolno – Przedszkolnego, ul. Królowej Jadwigi, wjazd od ulicy Wyspiańskiego. Natomiast w Szczurowej cytobus będzie czekał na panie od 13 do 16.30 (plac w centrum Szczurowej). Natomiast panie z Bochni beda mogły skorzystać z bezpłatnych badań od godziny 17 (parking przy ZS nr 1 w Bochni ulica Windakiewicza 23.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 59

pr022020

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .