Szczurowa. Kosztowne inwestycje
WYDARZENIA - Szczurowa
sobota, 24 sierpnia 2019 17:47

Najkosztowniejszą inwestycją, realizowaną w tym roku w gminie Szczurowa, jest budowa sieci kanalizacyjnej w Niedzieliskach. Oddanie do użytku inwestycji pozwoli na odprowadzenie ścieków sanitarnych z budynków mieszkalnych, obiektów użyteczności publicznej, usługowych i handlowych. W ramach projektu zaplanowano wykonanie około 11 kilometrów sieci kanalizacji sanitarnej ciśnieniowej wraz z przyłączeniem 191 budynków. Cała inwestycja będzie kosztowała ponad siedem milionów złotych (z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, samorząd otrzyma w sumie ponad 4.6 miliona złotych).

 
Szczurowa. Rekreacyjna lekcja patriotyzmu
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 21 sierpnia 2019 21:24

Wiceminister zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko, wicemarszałek Małopolski Marta Malec – Lech, starosta brzeski Andrzej Potępa oraz wójt gminy Szczurowa – to nie tylko patroni, ale i uczestnicy II Rajdu Rowerowego „100 Kilometrów Wolności”. Była to druga edycja rajdu, zorganizowanego w 2018 roku w celu uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wzięła w nim udział rekordowa liczba- 243 uczestników. Pomysłodawcą i organizatorem Rajdu jest Ochotnicza Straż Pożarna w Górce.

 
Szczurowa. Gmina stawia na rozwój
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 19 sierpnia 2019 21:58

Na mocy rozporządzenia Rady Ministrów z 10 czerwca 2019 roku Strefa Aktywności Gospodarczej w Szczurowej została wpisana do Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Gmina Szczurowa ma ambicje, by w stosunkowo krótkim czasie zagospodarować istniejący obszar strefy aktywności gospodarczej oraz dążyć do jej rozbudowy. Atutem liczącej około 18 hektarów strefy – jest nie tylko bliskość brzeskiego zjazdu z autostrady, ale także doskonałe połączenie z Krakowem, drogą przez Puszczę Niepołomicką i szeroko rozumianą północną częścią kraju poprzez most na Wiśle w Górce.

 
Rodzinny Piknik w Zaborowie
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 14 sierpnia 2019 07:54

W Centrum Wsi Zaborów odbył się Piknik Rodzinny z okazji 200. lecia Parafii Zaborów. Podczas pikniku został zorganizowany turniej wsi, w którym wzięli udział przedstawiciele 4 sołectw: Zaborowa, Dołęgi, Pojawia i Kwikowa. Zawodnicy rywalizowali między innymi w rozgrywkach w piłkę siatkową, gdzie zwycięzcą okazali się mieszkańcy Zaborowa. Przeprowadzono szereg różnych wesołych konkurencji, takich jak mistrzostwa sołtysów w ubijaniu piany, czy rzut gumowcem. Podczas ich rozgrywania radości i wesołych sytuacji było co niemiara, a właśnie o to chodziło organizatorom, których założeniem była dobra zabawa i integracja środowisk sołeckich z gminy Szczurowa.

 
Szczurowa. Cykliści na start
WYDARZENIA - Szczurowa
sobota, 10 sierpnia 2019 00:00

Wójt Szczurowej Zbigniew Moskal zaprasza cyklistów. Jutro 11 sierpnia Ochotnicza Straż Pożarna w Górce serdecznie zaprasza mieszkańców Powiatu Brzeskiego w tym szczególnie mieszkańców gminy do udziału w II Rajdzie Rowerowym „100 km Wolności”. - Przypomnę, że ubiegły rok był rokiem Jubileuszu 100.lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zebu uczcić ten piękny jubileusz w tamtym roku zorganizowano pierwszą edycję Rajdu. Spotkał się z ogromnym uznaniem, dlatego chcemy kontynuować ten projekt – mówi wójt Zbigniew Moskal.

 
Górka. Rowerowy rajd 100 km wolności
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 05 sierpnia 2019 18:14

W najbliższa niedzielę, 11 sierpnia Ochotnicza Straż Pożarna w Górce serdecznie zaprasza mieszkańców Powiatu Brzeskiego w tym szczególnie mieszkańców gminy do udziału w II Rajdzie Rowerowym „100 km Wolności”. - Przypomnę, że ubiegły rok był rokiem Jubileuszu 100.lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zebu uczcić ten piękny jubileusz w tamtym roku zorganizowano pierwszą edycję Rajdu. Spotkał się z ogromnym uznaniem, dlatego chcemy kontynuować ten projekt – mówi wójt Zbigniew Moskal.

 
Szczurowa. Upamiętnią bohaterów Powstania Warszawskiego
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 31 lipca 2019 20:26

1 sierpnia, w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Szczurowej zaplanowano uroczystości upamiętniające 75. rocznice wybuchu Powstania Warszawskiego. Po oficjalnym otwarciu wydarzenia, okolicznościowym przemówieniu wójta, zaplanowano występ artystyczny, a potem występ zaproszonych gości. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 18.

 
Pierwszy puchar trafił do Górki
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 23 lipca 2019 21:55

Reprezentacja sołectwa Górka wygrała pierwszą edycję zmagań sołeckich o puchar Zbigniewa Moskala Wójt Gminy Szczurowa. Gospodarzem turnieju było Sołectwo Niedzieliska, a jego organizatorami Wójt Gminy Zbigniew Moskal, GCKCziS w Szczurowej oraz Koło Gospodyń Wiejskich, Rada Sołecka i LKS „Korona” z Niedzielisk. W turnieju udział wzięło 12 drużyn reprezentujących następujące sołectwa: Dołęgę, Górkę, Kwików, Niedzieliska, Pojawie, Rajsko, Rudy- Rysie, Rylową, Strzelce Małe, Uście Solne, Wolę Przemykowską i Wrzępię. Drużyny reprezentujące poszczególne Sołectwa Gminy Szczurowa pojawiły się na Stadionie Sportowym w Niedzieliskach o godz. 12:00, natomiast o godz. 12:30 Wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal otworzył Turniej i rozpoczęła się rywalizacja sportowo- zręcznościowo- sprawnościowa wszystkich zgłoszonych drużyn.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 59

pr022020

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .