Szczurowa. Dostojnym Jubilatom
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 08 października 2019 19:46

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale „Złote Gody” to jubileusz niezwykły, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem ponad pół wieku. Wydarzenie to jest ważne dla jubilatów i ich rodzin, jak również dla całej gminnej społeczności. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przyznał 35 parom małżeńskim z terenu gminy Szczurowa medale za długoletnie Pożycie Małżeńskie. Niestety, nie wszystkie pary odznaczone mogły wziąć udział w uroczystości przygotowanej dla Ich uhonorowania. Władze Gminy złożyły im serdeczne życzenia, życząc dużo zdrowia i pomyślności w dalszym życiu.

 
Szczurowa. Profilaktyczne programy
WYDARZENIA - Szczurowa
niedziela, 29 września 2019 20:44

Fundacja Rozwoju Regionów, pozyskała z Urzędu Marszałkowskiego środki na przeprowadzenie u dzieci i młodzieży badań w celu wykrycia ewentualnych wad postawy, wad słuchu, wad wzroku. Badania prowadzić będą w okresie kolejnych dwóch lat wyłonieni z poszczególnych dziedzin specjaliści : ekarze, rehabilitanci i fizjoterapeuci. Żeby to wspólne starania zakończyły się sukcesem konieczne jest zaangażowanie dyrektorów szkół i rodziców. Wówczas możliwe będzie zorganizowanie w szkołach i przedszkolach badań przesiewowych.

 
Uście Solne. Remiza w remoncie
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 27 września 2019 19:10

Ponad czterysta tysięcy złotych będzie kosztował remont remizy w Uściu Solnym. - Częśc tej kwoty to dotacja pozyskana od marszałka Małopolski – cieszy się wójt Zbigniew Moskal. Niedawno wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal i Skarbnik Gminy Maria Czesak w obecności Przewodniczącego Rady Gminy Szczurowa Marka Biernata oraz Prezesa OSP Uście Solne Jana Misiorowskiego podpisali z wyłonionym w drodze przetargu wykonawcą: Zakładem Budowlano- Remontowym Andrzej Pudełko z Żabna umowę na realizację przedmiotowego zadania.

 
Dentobus w Szczurowej
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 23 września 2019 20:54

6D0A0840Dentysta nie jest „straszny”. Częste mycie zębów – to najlepsza forma profilaktyki. Trzeba myć także „mleczaki”. Oczywiście to nie jedyne sugestie płynące z dzisiejszego spotkania dzieci z lekarzem – stomatologiem, który do Szczurowej, podjechał dentobusem. - Zainteresowanie dzieci i młodzieży to najlepszy dowód na to, że właściwie wykorzystaliśmy środki Ministerstwa Zdrowia – mówi naszej redakcji wiceminister Zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko. Warto dodać, że sam pomysł leczenia dzieci w Dentobusie wynika bezpośrednio z zatrważających statystyk dotyczących zdrowia jamy ustnej u dzieci. Problem próchnicy występuje u 90 procent najmłodszych Pacjentów w Polsce.

 
Zaborów. Dom Ludowy po remoncie
WYDARZENIA - Szczurowa
sobota, 14 września 2019 00:00

Blisko 340 tysięcy złotych kosztował remont Domu Ludowego w Zaborowie. - Na ten cel pozyskaliśmy dotację w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014- 2020 – mówi wójt Zbigniew Moskal. Odbiorem technicznym zakończył się remont pomieszczeń w Domu Ludowym w Zaborowie. W trakcie przeprowadzonych prac wyremontowano klatkę schodową, korytarze, kuchnię wraz z zapleczem, małą sale na piętrze oraz sanitariaty. Pomieszczenia wyposażono w nowy sprzęt oraz meble.

 
Szczurowa. Przydomowe oczyszczalnie
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 10 września 2019 22:01

W budynku Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej odbyło się spotkanie informacyjne dla mieszkańców naszej gminy dotyczące dofinansowania na wykonanie przydomowych oczyszczalni ścieków. Spotkanie otworzył Wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal, który wyraził zadowolenie z dużego zainteresowania przedmiotowym tematem wśród mieszkańców. Kierownik Wydziału Inwestycji, Planowania Przestrzennego i Gospodarki Mieniem Komunalnym Teresa Sznajder przedstawiła szczegółowe wymogi jakie muszą spełniać mieszkańcy, aby otrzymać dotację oraz opisała podejmowane przez samorząd Gminy Szczurowa działania w zakresie ekologii.

 
Park& Ride w Woli Przemykowskiej
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 09 września 2019 00:00

Na finiszu są prace przy budowie parkingu typu Park& Ride w Woli Przemykowskiej. Inwestycja możliwa jest do zrealizowania dzięki dofinansowaniu w wysokości 85%, które pozyskane zostało w ramach naboru Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014- 2020. - Za wsparcie finansowe samorządowi Małopolski serdecznie dziekuję – mówi wójt Zbigniew Moskal.

 
Dom Ludowy w Zaborowie po zakończonym remoncie
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 05 września 2019 18:40

Odbiorem technicznym zakończył się remont pomieszczeń w Domu Ludowym w Zaborowie. W trakcie przeprowadzonych prac wyremontowano klatkę schodową, korytarze, kuchnię wraz z zapleczem, małą sale na piętrze oraz sanitariaty. Pomieszczenia wyposażono w nowy sprzęt oraz meble. Dom Ludowy, w którym mieści się również świetlica i biblioteka służy nie tylko celom edukacyjnym i organizacji czasu wolnego dzieci i młodzieży, ale również jako miejsce do organizacji imprez okolicznościowych, zebrań wiejskich i spotkań mieszkańców.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 59

pr022020

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .