Gmina Gnojnik: Będzie przebudowa drogi Uszew - Zawada Uszewska
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 23 sierpnia 2018 01:00

Po otrzymaniu dofinansowania z rządowego programu na przebudowę drogi gminnej Uszew – Zawada Uszewska wraz z budową chodnika trwa proces wyłaniania realizatora inwestycji. Środki pozyskane przez Gminę na wykonanie modernizacji wynoszą 1,5 miliona zł.
Pełna nazwa programu, w ramach którego została przyznana dotacja to Rządowy Program na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. – Cieszy mnie ta dotacja. To kolejny dowód na to, że skutecznie potrafimy zabiegać o środki finansowe – mówi naszej redakcji wójt Sławomir Paterek. Program powstał w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Jest konsekwencją przyjęcia Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, która podkreśla konieczność równomiernego rozwoju Polski. Dotacja z rezerwy celowej budżetu państwa w pojedynczej inwestycji może wynieść 60-80 procent kosztów, w zależności od wskaźników dochodów podatkowych na jednego mieszkańca gminy lub powiatu.

 
Lewniowa. Artur Seniuk w prestiżowym gronie
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 21 sierpnia 2018 09:21

Bardzo sprawni organizatorzy oraz dobrzy gospodarze – tak w skrócie można opisać sołtysów wyróżnionych podczas konkursu „Najlepszy Sołtys Małopolski 2017”. W tym zaszczytnym gronie znalazł się gospodarz wsi Lewniowa – Artur Seniuk. Konkurs na Najlepszego Sołtysa Małopolski organizuje od 1999 roku Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów. O zwycięstwie w konkursie decyduje ocena pracy sołtysa, w tym: inwestycje zrealizowane w sołectwie z inicjatywy sołtysa, współpraca z samorządem gminnym i mieszkańcami oraz inicjatywy lokalne podjęte i realizowane przez sołtysa, w tym przedsięwzięcia kulturalne i promocyjne.

 
Uszew. Dożynki gminy Gnojnik
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 16 sierpnia 2018 09:19

dozynkiuszewNie tylko rolnicy, ale także sadownicy, ogrodnicy, rzemieślnicy, przedstawiciele samorządu i wielu mieszkańców Gminy Gnojnik oraz kilku okolicznych gmin, dziękowało dzisiaj za tegoroczne plony. Tradycyjnie już uroczystości dożynkowe rozpoczęła msza święta, która została odprawiona w kościele parafialnym w Uszwi. W homilii proboszcz tutejszej parafii, ksiądz prałat Jan Kudłacz wspominał o roli rolnika polskiego, o przywiązaniu do ziemi i tradycji. Nie zabrakło także odnośników do święta maryjnego – Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny oraz setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 98. rocznicy powstrzymania pod Warszawa bolszewickiej nawałnicy.

 
Gmina Gnojnik: Laureaci konkursu
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 28 czerwca 2018 09:20

Gminny Konkurs Ekologiczny „Zbieramy zużyte baterie” ma już kilkuletnią tradycję. Tym razem uroczyste wręczenie nagród dla dzieci miało miejsce w szkole w Lewniowej. – Gratulację złożył wójt Sławomir Paterek.

 
Gnojnik. Dwudniowe święto gminy
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 20 czerwca 2018 21:38

„Piękni i Młodzi” będą gwiazdą tegorocznych Dni Gminy Gnojnik. Ponadto w planie zmagania sportowe, pokazy artystyczne, blok zabaw dla dzieci i dyskoteka. A to wszystko w dniach 30 czerwca – 1 lipca w gnojnickim parku. W pierwszym dniu imprezy blok sportowy. Zapowiada się ciekawie bo o puchar wójta mają rywalizować wszystkie drużyny LKS, zarówno w kategorii młodzików, trampkarzy jak i seniorów. Potem, w letnim amfiteatrze w parku w Gnojniku, zaplanowano blok imprez sportowo – rozrywkowych dla dzieci, pokaz ZUMBA FITNESS oraz koncert zespołu Fantazja. W finale koncert Mateusza Mijała oraz dyskoteka z DJ MARSHALEM. Niedzielny blok imprez rozpocznie się 0 14. Na pierwszy ogień pójdą prezentacje najmłodszych, zabawy dla dzieci, będą też liczne koncerty, pokazy, degustacje. O 17 oficjalne rozpoczęcie Dni Gnojnika, po koncercie miejscowej orkiestry dętej wystąpi zespół Piękni i Młodzi. – Zapraszam w imieniu organizatorów – mówi wójt Sławomir Paterek.

 
Gnojnik. Rozpoczyna się największa w dziejach gminy inwestycja
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 24 maja 2018 01:00

To mozolny, trudny, czasochłonny okres: rozpoczął się bowiem etap prac projektowych związanych z rozbudową sieci wodno – kanalizacyjnej w gminie Gnojnik. – Jestem przekonany, że przez ten etap przejdziemy szybko i w miarę sprawnie – podkreśla wójt Sławomir Paterek. Dzięki pozyskanym dotacjom oraz środkom budżetowym w łącznej wysokości 21,4 miliona złotych powstaną kolejne kilometry sieci oraz zmodernizowana zostanie oczyszczalnia ścieków. Przypomnijmy, że Gmina Gnojnik uzyskała dotacje na realizację dwóch ekologicznych przedsięwzięć, zakładających rozbudowę sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej na terenie miejscowości Gnojnik, Gosprzydowa, Lewniowa, Uszew i Zawada Uszewska. Jeden z projektów zakłada również modernizację oczyszczalni ścieków w Gnojniku. Koszt realizacji prac projektowych i ziemnych oszacowano na kwotę 21,4 miliona zł, z czego 11,5 miliona stanowić będą dotacje uzyskane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Małopolskiego na lata 2014-2020 oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 
Gmina Gnojnik: Ponad 1.3 miliona złotych ze środków unijnych
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 26 marca 2018 14:26

Do budżetu Gminy Gnojnik wpłynie kolejna dotacja unijna, tym razem pozyskana na budowę obiektu wielofunkcyjnego w Uszwi. Zadanie zostanie wsparte kwotą ponad 1,3 miliona zł z przeznaczeniem na budowę i wyposażenie części kulturalnej budynku.

 
Gnojnik - Biesiadki. W doborowym towarzystwie. Lider Małopolski
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 21 marca 2018 23:47

gnoeu2018W doborowym towarzystwie, obok inwestycji Szybka Kolej Aglomeracyjna - Województwo Małopolskie, Rewitalizacji Pałacu Sztuki oraz Dworku Jana Matejki w Krakowie, Parku Logistycznego Kraków - Kokotów – Brzegi, Wschodniej Obwodnicy Krakowa, Rozbudowy obiektu lekkoatletycznego JUWENIA w Przemyślu, NEWAGu SA i Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Nowym Sączu, Specjalej Strefy Ekonomicznej, przebudowy Stadionu piłkarskiego na stadion lekkoatletyczno-piłkarski przy ul. Piłsudskiego w Tarnowie znalazła się inwestycja z gminy Gnojnik: Gnojnik - Biesiadki - jedna z pierwszych w Małopolsce pasywna sala gimnastyczna
.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 62

pr102019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .