Gmina Gnojnik. Blisko 40 milionów na inwestycje
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 20 lutego 2019 09:51

To nie jest żadne przejęzyczenie. Gmina Gnojnik wyda w tym roku, na inwestycje blisko 40 milionów złotych. Dokładnie: 39 463 248, 00 złotych. - Ni mniej ni więcej oznacza to, że w przeliczeniu na jednego mieszkańca wydamy blisko pięć tysięcy złotych, stawia nas to w pierwszej dziesiątce gmin w Polsce, a jest ich przecież 2477 – wylicza wójt Sławomir Paterek.

 
Gnojnik. Straże i Urząd
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 18 lutego 2019 20:40

Drobne prace remontowe zaplanowano w Urzędzie Gminy w Gnojniku. Około 20 tysięcy złotych będzie kosztowała adaptacja pomieszczenia, w którym mieściło się kiedyś Archiwum Urzędu Gminy Gnojnik, na pomieszczenia biurowe. Natomiast na blisko 160 tysięcy złotych wyceniono prace w remizach Ochotniczej Straży Pożarnej. Na ten rok zaplanowano roboty w Lewniowej (80 tysięcy złotych) i Żerkowie (ponad 76 tysięcy złotych). - Nie ukrywam, że liczymy w tym przypadku na wsparcie od marszałka Małopolski, w ramach programu Małopolskie Remizy 2019 – dodaje wójt Sławomir Paterek. Czterdzieści tysięcy złotych – to wartość inwestycji w szkole w Biesiadkach.

 
Gnojnik. Półtora miliona złotych na drogi
WYDARZENIA - Gnojnik
niedziela, 17 lutego 2019 23:10

Ponad półtora milion złotych gmina przeznaczała na remonty dróg i chodników. 80 tysięcy złotych to wkład gminy Gnojnik w rozbudowę  zjazdu z drogi krajowej (Brzesko – Nowy Sącz) w Gnojniku; 140 tysięcy złotych to koszt budowy chodników gminie Gnojnik. Inwestycja realizowana jest wspólnie z powiatem brzeskim: w proporcji po 50 procent kosztów inwestycji. Grubo ponad milion złotych to wkład gminy w realizację zadnia Przebudowa drogi powiatowej nr 1439 K Gnojnik - Złota w miejscowościach Gnojnik, Lewniowa, Złota, Biskupice Melsztyńskie. Inwestycja obejmuje przebudowę drogi powiatowej:  zakłada nie tylko położenie nowej nawierzchni drogowej, ale także przepusty, budowę zatok autobusowych, oznakowania poziomego i pionowego, budowę odwodnienia.  

 
Gnojnik. Paczki żywnościowe
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 15 lutego 2019 00:00

W najbliższy czwartek, 21 lutego, w Remizie Strażackiej w Gnojniku (tylny garaż) wydawane będą paczki żywnościowe w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa. Paczki po tym terminie będą wydawane tylko w wyjątkowych sytuacjach. Uprasza się wszystkich o wyrozumiałość i przybycie we wskazanym terminie. Osoby, których dochód nie przekracza określonego przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej kryterium (1 402 zł dla osoby samotnej, 1 056 zł na osobę w rodzinie), a chcą skorzystać z pomocy w formie paczki żywnościowej w okresie od października 2018 r. do czerwca 2019 r. powinny zgłaszać się w Ośrodku Pomocy Społecznej celem zakwalifikowania do otrzymania pomocy żywnościowej.

 
Marszałek w Gnojniku
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 14 lutego 2019 13:12

019 4547Marszałek Małopolski Witold Kozłowski spotkał się z wójtem Gnojnika, Sławomirem Paterekiem. Interesowało go stanowisko gminy w kwestii przebiegu planowanej drogi ekspresowej z Brzeska do Nowego Sącza. Dla włodarza gminy była to doskonała okazja do zaprezentowania innych problemów gminy. - Tak się składa, że od wyborów samorządowych już kilka razy miałem przyjemność porozmawiania z marszałkiem Kozłowskim. Przedstawiłem mu mój pogląd na przebieg drogi ekspresowej. Marszałek Kozłowski zgodził się ze mną, że kwestią zasadniczą jest doprowadzenie do kompromisu, czyli takie ustalenie przebiegu drogi, by było ono możliwe do zaakceptowania przez wszystkie samorządy – podkreśla wójt Paterek.

 
Gnojnik. Wyposażenie w stu procentach z dotacji marszałka
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 05 lutego 2019 20:25

Ponad 50 tysięcy złotych otrzymało Stowarzyszenie „Szlakiem kultury” w Gnojniku na zakup wyposażenia dla placówek kulturalnych. – Jest to dotacja objęta Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – podkreśla wójt Sławomir Paterek. Stowarzyszenie zostało powołane celem m.in. pozyskiwania środków krajowych i unijnych w dziedzinie szeroko rozumianej kultury. W roku bieżącym został zrealizowany duży projekt pn. „Otwarci na kulturę” – zakup wyposażenia do podmiotów działających w sferze kultury, celem budowy i rozwoju oferty kulturalnej skierowanej do mieszkańców Śliwkowego Szlaku”. Oferta została złożona w listopadzie 2017 r. Po wstępnych uzupełnieniach, końcem października 2018 r. została podpisana umowa z Urzędem Marszałkowskim. W ramach projektu zostało zakupione wyposażenie do świetlic i bibliotek.

 
Gnojnik. Wójt wśród mieszkańców
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 04 lutego 2019 19:37

Jedną z idei samorządu terytorialnego jest możliwość aktywnego uczestnictwa mieszkańców w podejmowaniu decyzji dotyczących rozwoju ich wspólnoty. W niedzielę 17 lutego rusza cykl zebrań wiejskich w gminie Gnojnik. – Z jednej strony są one okazją do zaprezentowania budżetu na ten rok, z drugiej podsumowania działań, podejmowanych w roku poprzednim. Mieszkańcy mogą na miejscu, podczas bezpośrednich konsultacji z pracownikami gminy, radnymi, sołtysami, dowiedzieć się jak skonstruowany jest budżet, jakie zadania inwestycyjne w nim zapisano, jakie mamy plany na przyszłość - mówi wójt Sławomir Paterek. Przez trzy  kolejne niedziele pomysły gminy będą przedstawiane mieszkańcom - Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Gnojnik na styczniowe zebrania wiejskie, na których podsumowany zostanie miniony rok oraz podzielony budżet poszczególnych sołectw na 2019 rok.

 
Gnojnik. Gmina szuka wykonawcy na PSZOK
WYDARZENIA - Gnojnik
niedziela, 27 stycznia 2019 19:19

PSZOK, czyli Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych to miejsce na terenie gminy, w którym mieszkańcy pozostawiać mogą odpady komunalne zebrane w sposób selektywny. – Chcemy, by nasz obiekt spełniał wszelkie unijne standardy - mówi wójt gminy Gnojnik Sławomir Paterek. Gmina szuka wykonawcy. – Mamy środki na ten cel – zapewnia wójt.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 62

pr102019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .