Reklama
Gmina Dębno: Drogi jak nowe
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 21 września 2018 21:01

Przez cztery lata wyremontowano ponad 39 kilometrów dróg gminnych. – Mam świadomość tego, że nadal mamy sporo do zrobienia w tej dziedzinie, ale nie da się, w ciągu czterech lat, odrobić wieloletnich opóźnień z tym związanych – mówi wójt Wiesław Kozłowski. Prace prowadzono we wszystkich sołectwach gminy Dębno. Korzystano ze środków gminnych oraz Funduszu Sołeckiego. Gmina pozyskała także pieniądze pozabudżetowe. O tym, w jakiej kolejności remontowane są drogi decydują mieszkańcy, podczas zebrań wiejskich (Fundusz Sołecki) i radni (w przypadku inwestycji gminnych), kierując się ich stanem, natężeniem ruchu.

 
Dębno. Pomogło Ministerstwo Sportu
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 16 września 2018 22:27

Niewiele gmin w Polsce tak zabiega o rozwój bazy sportowej jak gmina Dębno. I trudno się dziwić skoro gmina, z dotacji rządowej, wyremontowała trzy boiska i wybuduje najnowocześniejsza halę widowiskowo – sportową nie tylko w powiecie brzeskim, ale całym regionie tarnowskim.  Boiska przy szkołach w Woli Dębińskiej, Niedźwiedzy, Łoniowej oraz Jaworsku zostały przebudowane. Wykonawcą inwestycji była firma GREENSPORT z siedzibą w Katowicach. W ramach przeprowadzonych prac położona została nowa nawierzchnia sportowa z poliuretanowego podłoża, która spełnia standardy bezpieczeństwa i jest przystosowana do użytku przez osoby niepełnosprawne.

 
Dębno. Kolejne środki dla gminy
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 16 września 2018 08:03

Dzięki funduszom z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich uda się zrealizować w sumie pięć inwestycji.    Jedną z nich jest budowa ścieżki historycznej wokół amfiteatru Krakus w Łysej Górze. Historia Łysej Góry związana jest m.in. z produkcją ceramiki wytworzonej na szeroką skalę w okresie świetności Zakładu Ceramicznego „Kamionka”, którego wyroby były znane w całej Polsce i jeszcze wielu żyjących mieszkańców pamięta (czy nawet posiada) drobne przedmioty użytkowe produkowane w ówczesnym zakładzie. Doskonałym sposobem na zachowanie tradycji ceramiki łysogórskiej będzie zagospodarowanie terenu w centrum wsi  poprzez budowę ścieżki historycznej wokół amfiteatru „Krakus” w Łysej Górze. 

 
Maszkienice. Ofiarom wojny
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 11 września 2018 00:24

Za nami 79. rocznicy uroczystości, które ku czci ofiar zbombardowanego pociągu pasażerskiego we wrześniu 1939 r, odbyły się w Maszkienicach koło Dębna. Przypomnijmy, że do tragedii pasażerów pociągu ewakuacyjnego doszło 4 września. Oczekujący przed semaforem w Maszkienicach pojazd został zbombardowany przez niemieckie samoloty Luftwaffe. W wyniku ataku zginęło 50 osób, a wiele innych zostało rannych.

 
Jastew. Nowy chodnik w centrum
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 08 września 2018 00:58

Niedawno zakończone zostały prace związane z budową chodnika wraz z kanalizacją deszczową w miejscowości Jastew o dł. 110mb o łącznej wartości blisko 55 tysięcy złotych. Przedmiotowy chodnik prowadzi od drogi gminnej do Dębińskiego Centrum Kultury w Jastwi. Wykonawcą inwestycji był Zakład Budownictwa Wodnego Drogowego i Usług Sprzętowo-Transportowych z siedzibą w Dębnie. Wykonane prace obejmowały między innymi formowanie skarpy, wykonanie kanalizacji deszczowej łącznie ze studzienkami ściekowymi, wykonanie korytek na szerokości chodnika oraz ułożenie krawężników i obrzeży. To nie wszystko o chodnikach w Jastwi. Sołectwo może pochwalić się również chodnikiem przy drodze gminnej Jastew Przez Wieś o długości 130mb. Koszt chodnika wyniósł niemal 66 tysięcy złotych.

 
Łoniowa. Inauguracja z otwarciem
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 07 września 2018 01:00

Gmina Dębno odrabia opóźnienia związane z infrastrukturą oświatową. Stan bazy dydaktycznej budził sporo emocji. Rodzice domagali się remontów i rozbudowy szkół. W sukurs przyszły im władze gminne, które w tej kadencji samorządu – z oświaty uczyniły jeden z priorytetów. Okazją do tego, aby świętować był pierwszy dzwonek dla uczniów po wakacyjnej przerwie oraz odbiór nowo dobudowanej części budynku Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łoniowej. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kościele parafialnym w Łoniowej. Następnie zaproszeni goście wraz z uczniami i kadrą nauczycielską przeszli do szkoły. Akademia rozpoczęła się od hymnu państwowego. Dyrektor szkoły, Maria Marecik, przywitała przedstawicieli władz państwowych, samorządowych, sponsorów i mieszkańców miejscowości Łoniowa oraz rodziców uczniów uczęszczających do tej placówki, emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły. Na wydarzeniu obecni byli m.in. Józef Gawron – wicewojewoda małopolski, Artur Puciłowski – dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Tarnowie, Andrzej Potępa - Starosta Brzeski, mł. bryg. mgr inż. Piotr Słowiak Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku, władze gminy Dębno na czele z wójtem Wiesławem Kozłowskim, Ireną Kowal zastępcą wójta gminy Dębno, Justyną Wójtowicz-Woda sekretarzem gminy Dębno oraz Piotrem Matura Przewodniczącym Rady Gminy Dębno wraz z radnymi. Uroczystość zaszczycili również potomkowie ostatnich właścicieli budynku, w którym mieści się szkoła, przedstawiciele rodziny Kolarzowskich.

 
Gmina Dębno. Narodowe czytanie
WYDARZENIA - Dębno
środa, 05 września 2018 14:06

Już w  najbliższą sobotę, 8 września, w Amfiteatrze „KRAKUS” w Łysej Górze odbędzie się „Narodowe Czytanie”. Wydarzenie jest częścią ogólnopolskiej akcji, organizowanej corocznie pod patronatem pary prezydenckiej. Biblioteki Publiczne działające na terenie gminy Dębno oraz Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi serdecznie zapraszają do udziału w tegorocznej edycji, w czasie której odczytywaną lekturą będzie „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Rozpoczęcie zaplanowane zostało na godzinę 10. – Zachęcam do udziału w tej akcji. Przypomnę, że patronat nad tym wydarzeniem sprawuje Para Prezydencka - mówi naszej redakcji wójt Wiesław Kozłowski.

 
Gmina Dębno. Pieniądze na nowy rok szkolny
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 31 sierpnia 2018 20:48

Stypendia dla 29 uczniów przyznał wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski. Podczas uroczystej sesji Rady Gminy Dębno w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi wręczone zostały stypendia Wójta Gminy Dębno dla najzdolniejszych uczniów.  Stypendia przyznano w czterech kategoriach: za wysokie wyniki w nauce, a także za szczególne osiągnięcia naukowe, sportowe lub artystyczne. – Serdecznie gratuluję Wam osiągnięć. W Was jest przyszłość naszej gminy i jestem niezmiernie dumny, że tak mocno angażujecie się w naukę, sport oraz sztukę. Jeszcze raz gratuluję i dziękuję Wam, ponieważ jesteście wizytówką naszej gminy - mówił wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski. 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 82

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

pr082018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .