Dębno. Strażacy mieli swoje święto: były gratulacje i integracyjne spotkanie
WYDARZENIA - Dębno
środa, 23 maja 2018 21:24

Za nami gminne obchody Dnia Strażaka. W tym roku święto strażaków miało wyjątkowy charakter za sprawą jubileuszu 140.lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Porąbce Uszewskiej. To właśnie tam gminne obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w Grocie. – Wszystkim druhom serdecznie dziękuję, życzę zdrowia i satysfakcji z pracy społecznej i życia prywatnego – mówił wójt Wiesław Kozłowski. Po zakończeniu mszy, zaproszeni goście oraz wszyscy zainteresowani przeszli na plac, znajdujący się przy remizie w Porąbce Uszewskiej. W kolumnie maszerowały poczty sztandarowe reprezentowane przez druhów z jednostek OSP z terenu gminy Dębno, prowadzone przez Strażacką Orkiestrę Dętą z Łysej Góry.

 
Dębno: Patriotycznie i sportowo oddali hołd twórcom Konstytucji 3 Maja
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 03 maja 2018 15:31

aL1080758Blisko pięciuset zawodników stanęło na starcie jubileuszowej V edycji Dębińskiego Biegu po Flagę, który był jednym z najważniejszych wydarzeń tegorocznej Majówki. – Przez sport, przez aktywność na świeżym powietrzu promujemy patriotyzm, miłość do Ojczyzny, do symboli narodowych. Ale wspólne bieganie ma także znaczenie integracyjne – podkreślał w rozmowie z naszą redakcją, wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

 
Dębno: Kulturalna gmina
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 01 maja 2018 13:00

Ilością oraz wysokim poziomem artystycznym imprez organizowanych w gminie Dębno, można byłoby obdzielić kilka innych. Nie inaczej jest w tym roku. – Prawie na wszystkie weekendy wiosenno – letnie przygotowaliśmy jakieś przedsięwzięcia o charakterze kulturalnym, sportowym – mówi naszej redakcji wójt Wiesław Kozłowski.

 
Pobiegną, aby uczcić 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 27 kwietnia 2018 21:55

Wydarzenie odbędzie się 3 maja, a trasa biegaczy będzie wiodła przez Wolę Dębińską i Maszkienice. Start i meta biegu zlokalizowane będą przy Szkole Podstawowej w Woli Dębińskiej.

 
Dębno. Cztery boiska w gminie do kapitalnego remontu
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 05 kwietnia 2018 00:00

W sumie ponad pół miliona złotych otrzymała gmina Dębno na rewitalizację czterech boisk szkolnych. – Pozwoli to na gruntowne zmodernizowanie obiektów w Jaworku, Łoniowej, Niedźwiedzy oraz Woli Dębińskiej. Rozstrzygnęliśmy właśnie przetarg, prace zakończą się do końca lipca – mówi naszej redakcji wójt Wiesław Kozłowski. Pieniądze, podobnie jak w przypadku hali, pozyskano z Ministerstwa Sportu.

 
Gmina Dębno: Miliony z dotacji
WYDARZENIA - Dębno
środa, 21 marca 2018 22:07

Niedawno Urząd Gminy Dębno rozstrzygnął przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej w Sufczynie oraz rozbudowę kanalizacji sanitarnej w Łysej Górze. Prace będzie realizowało Przedsiębiorstwo Inżynieryjno – Budowlane HAS-BUD z Jasienia, które zgłosiło najkorzystniejszą spośród sześciu ofert.

 
Gmina Dębno pamiętała o Bohaterach
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 10 marca 2018 11:56

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w gminie Dębno rozpoczęły się 3 marca od złożenia wiązanek kwiatów pod tablicą upamiętniającą bohaterską postawę porucznika Kazimierza Rzepki (pseudonim ,"Ognik"). Natomiast po południu o godzinie 17.00 w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi odbył się spektakl pod tytułem "Wyklęci'' przygotowany przez Młodzieżową Grupę Teatralną działającą przy DCK.

 
Dębno: VIII Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej
WYDARZENIA - Dębno
środa, 07 marca 2018 12:33

Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski zaprasza do udziału w Gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który odbędzie się 26 marca 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Łoniowej. Celem konkursu jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Zgłoszenia trwają do 16 marca.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 78

pr042018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .