Dębno. Pod znakiem remontów
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 21 września 2019 20:00

Wszystkie szkoły i przedszkola w gminie Dębno były na czas przygotowane do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Okres wakacyjny wykorzystaliśmy na przeprowadzenie niezbędnych prac remontowych w kilku obiektach oświatowych. Zdążyliśmy na czas – zapewnia wójt Wiesław Kozłowski.

 
Dębno. 25 lat agencji
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 17 września 2019 23:00

Wszystkich miłośników polskiej kultury i tradycji zapraszamy do Dębińskiego Centrum Kultury w najbliższą niedzielę, 15 września na godz. 11:00 na konferencję "Wieś Polska - kultura, tradycje, dziedzictwo i wyzwania". Wydarzenie połączone będzie z folklorystycznym przeglądem dorobku artystycznego naszej gminy oraz jubileuszem 25 – lecia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Honorowy patronat nad spotkaniem objęli: Anna Pieczarka członek Zarządu Województwa Małopolskiego oraz Wiesław Kozłowski wójt gminy Dębno. 

 
Dębno. Spotkanie kultur
WYDARZENIA - Dębno
środa, 11 września 2019 23:01

Zapraszam wszystkich miłośników polskiej kultury i tradycji zapraszamy do Dębińskiego Centrum Kultury w najbliższą niedzielę, 15 września na godz. 11:00 na konferencję "Wieś Polska - kultura, tradycje, dziedzictwo i wyzwania". Wydarzenie połączone będzie z folklorystycznym przeglądem dorobku artystycznego naszej gminy oraz jubileuszem 25 – lecia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – mówi wójt Wiesław Kozłowski Honorowy patronat nad spotkaniem objęli: Anna Pieczarka członek Zarządu Województwa Małopolskiego oraz Wiesław Kozłowski wójt gminy Dębno. 

 
Dębno. Dotacja od premiera
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 07 września 2019 20:38

Niedawno prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań przeznaczonych do dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w 2019 roku, wśród nich znalazła się gmina Dębno. W ramach pozyskanej dotacji w wysokości niemal pół miliona złotych przebudowie poddana zostanie droga Sufczyn Rajsko. Całkowity koszt modernizacji wyniesie ponad 600 tys. zł, z czego 80% stanowi dofinansowanie z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych - Drogi Gminne i Powiatowe.

 
Policja szuka sprawców wysadzenia bankomatu w Dębnie
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 06 września 2019 10:52

W nocy z czwartku na piątek (5-6 września) przed godziną 4 nad ranem doszło do wybuchu w budynku urzędu gminy. Eksplozja miała miejsce w pomieszczeniu, w którym znajduje się ogólnodostępny bankomat. Według wstępnych ustaleń policji wynika, że prawdopodobnie sprawcy użyli materiału pirotechnicznego, aby dostać się do wnętrza urządzenia – przekazał Kowalczyk. Jak dodał, na razie nie wiadomo, ile pieniędzy ukradli sprawcy. - W tej chwili na miejscu pracują policjanci wraz z technikiem, w celu ustalenia okoliczności tego zdarzenia.

 
Postęp prac w Porąbce Uszewskiej
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 05 września 2019 18:39

Teren przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Władysława Reymonta w Porąbce Uszewskiej zmienia swoje oblicze. Od połowy lipca trwają tam bowiem intensywne prace budowlane przy przebudowie boiska wielofunkcyjnego. W pierwszym etapie prac wykonano korytowanie boiska do piłki nożnej, które zyskało już nową murawę.  Na części boiska wielofunkcyjnego wykonano korytowanie i drenaż. Aktualnie trwają prace przy podbudowie oraz ogradzaniu terenu, jak również wykonaniu skoczni w dal.  Przypomnijmy, że wykonawcą zadania dofinansowanego w ramach projektu Małopolska Infrastruktura Rekreacyjno-Sportowa (MIRS) jest Przedsiębiorstwo TRANS-ART. Zakończenie robót zaplanowano na koniec października.

 
Sufczyn. Remont strażnicy
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 31 sierpnia 2019 19:54

Rozpoczęły się prace remontowe remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Sufczynie. Jest to kolejny budynek, który zostanie zmodernizowany w ramach wieloletniej realizacji na terenie gminy Dębno programu Małopolskie Remizy. W ramach prac modernizacyjnych zaplanowano ocieplenie budynku i wykonanie nowej elewacji, podbicie fundamentów, malowanie dachu, remont kominów oraz wymianę stolarki drzwiowej. Zakres robót obejmie także zagospodarowanie terenu przy budynku, w tym wykonanie podjazdu do garażu oraz schodów wejściowych.

 
Jaworsko było gospodarzem Święta Plonów
WYDARZENIA - Dębno
środa, 21 sierpnia 2019 21:21

W tym roku gospodarzem tegorocznych gminnych dożynek, które odbyły się w niedzielę 18 sierpnia, było Jaworsko. Tradycyjne Święto Plonów rozpoczęło się polową Mszą Świętą sprawowaną w intencji rolników oraz w podzięce za tegoroczne zbiory. Głównym punktem świętowania niezmiennie pozostał obrzęd przekazania chleba gospodarzowi gminy oraz konkurs wieńców dożynkowych. W homilii ksiądz proboszcz Kazimierz Piekarski podkreślił jak ważną rolę pełnią rolnicy. Zaapelował do zebranych, by okazywać im należny szacunek. Zaznaczył, że ciężka praca jakiej się podejmują, wsparta bożym błogosławieństwem przynosi owoce, z których wszyscy korzystamy.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 93

pr102019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .