Zjazd na byle czym
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 25 stycznia 2010 13:30

Siarczysty mróz nie wystraszył ani organizatorów ani uczestników tradycyjnego już „zjazdu na byle czym” w Porąbce Uszewskiej. Najwięcej emocji wzbudził przejazd pojazdy skonstruowanego z karoserii „malucha”, który nie tylko dojechał do mety, ale był w stanie zaliczyć nawet drugi przejazd. O tytuł najlepszego w tym roku „zjazdowca” walczyli zarówno mali jak i ci więksi, a w rolę zawodnika wcielił się nawet proboszcz parafii w Porąbce Uszewskiej ks. Józef Golonka. Nie odważył się jednak pokonać całej trasy wyznaczając sobie start tuż przed metą. Dojechał bezpiecznie, trasę ocenił jako odpowiednio przygotowaną i można było zaczynać.

 
Pobili małoletniego kijem bejsbolowym
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 14 stycznia 2010 18:44
policjaDo zdarzenia doszło wieczorem 12 stycznia w miejscowości Jaworsko (gmina Dębno). Pięciu mężczyzn w wieku od 19 - 25 lat, (mieszkańców powiatu limanowskiego) pobiło 14-letniego chłopca. Chłopiec został zwabiony przed dom przez 16-letnią znajomą, do której rzekomo miał się zalecać. Tam na niego czekali już jego oprawcy. 14-latek był uderzany pięścią w twarz, kopany oraz uderzany po całym ciele kijem bejsbolowym. Po pewnym czasie chłopcu udało się uciec i schronić u sąsiadki. Jego ojciec zaniepokojony dziwnymi odgłosami na podwórku wyszedł przed dom sprawdzić co się dzieje. W tym samym momencie zauważył jak 5 mężczyzn i młoda dziewczyna odjeżdżają sprzed jego posesji samochodem. Gdy dowiedział się od syna o całym zajściu od razu poinformował o wszystkim policję. Dzięki błyskawicznym działaniom policjantów wszyscy sprawcy pobicia zostali zatrzymani. W samochodzie, którym poruszali się sprawcy. Funkcjonariusze znaleźli dwa kije bejsbolowe, którymi był uderzany małoletni. Jak ustalili policjanci prowoderem całego zajścia miał być 25-latek, którego zirytowało zachowanie chłopca w stosunku do jego dziewczyny. To on zaplanował pobicie chłopca i poprosił o pomoc swoich kolegów.
 
 
Czas radości 2010
WYDARZENIA - Dębno
środa, 13 stycznia 2010 22:55

spektaklLicznie zgromadzona publiczność, owacjami na stojąco, nagrodziła występujących w spektaklu bożonarodzeniowym, prezentowanym w Zespole Szkół im. Ks. Prałata Płk. T. Dłubacza w Sufczynie w dniu 10 stycznia bieżącego roku.

 
100 lat Pani Marii
WYDARZENIA - Dębno
środa, 13 stycznia 2010 20:20

jubilatkadebnoMaria Mleczko z Porąbki Uszewskiej obchodziła 100 urodziny! Z gratulacjami i życzeniami pospieszyli przedstawiciel e samorządowych władz, księża z parafii w Porąbce Uszewskiej oraz rodzina. Specjalne listy przysłał także prezes Rady Ministrów Donald Tusk i wojewoda małopolski Stanisław Kracik.

 
Drogowe podsumwania
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 05 stycznia 2010 13:49

Ponad 10 kilometrów asfaltowych nawierzchni przybyło w ubiegłym roku w gminie Dębno. – w tej kadencji to rekord pod tym względem – komentuje Grzegorz Brach, Wójt Gminy. W sumie wyremontowano lub zmodernizowano blisko 20 odcinków dróg w kilkunastu sołectwach. Wydano na ten cel ponad 2,2 mln zł, z czego ponad 1,3 mln zł pozyskano w formie dotacji z różnych źródeł. W rekordowym osiągnięciu poniekąd pomógł światowy kryzys, którego efektem było poszukiwanie przez firmy zleceń za wszelką cenę. Dzięki temu w przetargach niejednokrotnie udawało się uzyskać na tyle korzystną cenę, że za podobne pieniądze co wcześniej można było wybudować więcej.

 
Nowa baza ZUK
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 04 stycznia 2010 13:15

Zakończyły się trwające od kilkunastu miesięcy prace przy budowie nowej bazy Zakładu Usług Komunalnych. – To znacznie poprawi komfort pracy i pozwoli lepiej zabezpieczyć sprzęt będący w naszej dyspozycji – mówi Jan Niedzielski, kierownik ZUK. Decyzję o budowie bazy podjęli jeszcze w ubiegłym roku radni przyjmując uchwałę o przeznaczeniu kilkuset tysięcy złotych na realizację tego przedsięwzięcia. Wszyscy zgodnie uznali, że ZUK systematycznie poszerzający swój zakres obowiązków potrzebuje porządnego logistycznego zaplecza. - Maszyny i urządzenia niezbędne w utrzymywaniu sieci wodociągowo-kanalizacyjnej i świadczeniu innych usług komunalnych powinny być przechowywane w odpowiednich warunkach – argumentowano trafiając do przekonania samorządowcom. Pieniądze wyłożone przez budżet gminy pozwoliły wybudować obiekt, w którym mieszczą się pomieszczenia magazynowe, warsztatowe, garaże oraz pokój socjalny. Biura w dalszym ciągu mieścić się będą w Urzędzie Gminy w Dębnie. Dzięki inwestycji kilkunastu pracowników zatrudnionych w ZUK będzie miało lepsze warunki pracy, a o sprzęt należący do zakładu będzie można należycie zadbać.

 
Kacper czeka na pomoc
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 03 stycznia 2010 23:47

Kacper z Porąbki Uszewskiej ma 5 lat i od urodzenia zmaga się z potworną, ciężką chorobą. Potrzebuje wózka inwalidzkiego, ale to drogi sprzęt. Możemy mu pomóc nie wydając nawet złotówki. Wystarczy, że będziemy dla niego zbierać plastikowe nakrętki do butelek. Rodzina Kacpra, jego mama i dziadkowie, oddają potem nakrętki do zakładu zajmującego się recyklingiem. Potrzebują ich aż 6 ton, żeby można było za to kupić inwalidzki wózek. To oznacza, że nakrętek muszą być dziesiątki, a nawet setki tysięcy. Jedna rodzina nie ma szans, żeby sobie z tym samodzielnie poradzić. Ale razem możemy to zrobić. Nie zwlekajmy. Kacper ponad 5 lat cierpi, a jego rodzice i krewni dzień w dzień pomagają mu jak tylko mogą. Wózek nie uzdrowi Kacpra, ale sprawi, że życie, chociaż trochę będzie dla niego łatwiejsze. Chłopca wspiera też Fundacji Anny Dymnej „mimo wszystko”. Dołączmy do niej. Nakrętki dla Kacpra można dostarczać rodzinie ( więcej informacji pod numerem telefonu 14 66 56 715) lub Zakładowi Usług Komunalnych w Woli Dębińskiej z przeznaczeniem dla Kacpra.

 
Duże różnice w kosztach odśnieżania
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 31 grudnia 2009 13:20

odsnieKoszty zimowego utrzymania dróg w poszczególnych sołectwach na terenie gminy Dębno różnią się niemal o 100 procent. Taki jest efekt przetargów organizowanych, ze względu na brak zainteresowania oferentów, osobno dla każdego sołectwa. Kiedy przed kilkoma miesiącami ogłaszano przetarg na zimowe utrzymanie dróg w gminie Dębno zainteresowanie było nikłe. Oferenci gotowi byli świadczyć usługi jedynie na wybranych obszarach gminy dających większe szanse zarobku. Tereny nizinne w ofertach były całkowicie pomijane. W tej sytuacji samorząd chcąc nie chcąc został zmuszony do ogłoszenia przetargów na świadczenie usług w poszczególnych sołectwach. Efekt jest taki, że za identyczne usługi w jednej wsi trzeba będzie zapłacić 65 zł za godzinę, a w innej 120 zł za godzinę. W niektórych przypadkach w ogóle nie zgłoszono żadnych ofert i w tej sytuacji składano zamówienia z wolnej ręki.

 
<< pierwsza < poprzednia 91 92 93 94 95 96 97 98 następna > ostatnia >>

Strona 92 z 98

pr062020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .