DCK. Sezon kulturalno-rozrywkowy w Gminie Dębno
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 09 lipca 2019 20:39

Przed nami, obfity w cykliczne i nowe wydarzenia, sezon kulturalno-rozrywkowy w Gminie Dębno. Zapraszamy Wszystkich mieszkańców naszej gminy i gości do udziału w przygotowanej przez Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi oferty kulturalno - rozrywkowej w tym sezonie. Wierzymy, że przygotowana  oferta programowa, zgromadzi licznie mieszkańców naszej gminy i wielu gości, a każdy, bez względu na wiek i upodobania, znajdzie w niej coś dla siebie.  Tegoroczny sezon wydarzeń rozpoczął się od mocnego folklorystycznego akcentu.

 
Turniej Rycerski w Dębnie
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 01 lipca 2019 13:56

Tysiące osób pojawiło się na zamku w Dębnie, gdzie odbył się Turniej Rycerski. – To największa tego typu impreza w regionie. Cieszy mnie, że w tym roku aura dopisała, bo w ostatnich latach, niepisaną tradycją, był deszcz – mówił podczas oficjalnego otwarcia wójt gminy Wiesław Kozłowski. To właśnie gospodarz imprezy, wraz z wiceminister zdrowia Józefą Szczurek – Żelazko, Anną Pieczarką, wicemarszałkiem Małopolski oraz Andrzejem Szponarem, dyrektorem tarnowskiego Muzeum Okręgowego, dokonali otwarcia imprezy. W gronie gości znaleźli się m.in. poseł Michał Wojtkiewicz, poseł Urszula Augustyn, radny województwa małopolskiego Wojciech Skruch, wicestarosta brzeski Maciej Podobiński, radni powiatowi i gminni na czele z Piotrem Maturą, Kazimierzem Brzykiem, Justyną Wójtowicz – Woda.

 
Dębno. Rycerskie zmagania
WYDARZENIA - Dębno
środa, 26 czerwca 2019 21:01

Inną formułę, niż w poprzednich latach, będzie miał tegoroczny Turniej Rycerski pod zamkiem w Dębnie. Na 30 czerwca zaplanowano na terenach przy zamku w Dębnie Turniej.  Wiesław Kozłowski, Wójt Gminy Dębno serdecznie zaprasza na XXIV Międzynarodowy Turniej Rycerski „O Złoty Warkocz Tarłówny”, który rozpocznie się o godzinie 15:00. W programie przewidziano m.in. inscenizację walk, pokazy woltyżerki oraz tańców dworskich, turniej łuczniczy, a także bitwę o zamek i wiele innych atrakcji. Wstęp na Turniej jest darmowy, a dla przybyłych gości przewidziano staropolski poczęstunek.

 
Dębno. Gmina z parkingiem
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 24 czerwca 2019 21:14

Z roku na rok przybywa pojazdów. Coraz więcej osób korzysta, w podróży do Tarnowa czy Krakowa z kolei. Stąd idea budowy nowoczesnego parkingu typu Park&Ride w Biadolinach Szlacheckich. Parking zlokalizowany będzie przy budynku stacji kolejowej w Biadolinach Szlacheckich, powstanie tam 50 miejsc postojowych dla samochodów oraz 30 stanowisk dla rowerów. – W naszej gminie posiadamy jedną stację kolejową w Biadolinach Szlacheckich, z której korzysta znaczna ilość mieszkańców. Obok stacji pozostawiają oni swoje samochody, bądź też rowery i przesiadają się w dalszą podróż pociągiem. Stan istniejącej tam infrastruktury wymaga kompleksowej modernizacji, dlatego też bardzo cieszy nas fakt, że podpisana została umowa, w wyniku której powstaną odpowiednio przygotowane miejsca parkingowe - mówi wójt Wiesław Kozłowski. Budowa parkingu dla samochodów osobowych typu Park&Ride w Biadolinach Szlacheckich realizowana jest  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, - Nasza gmina pozyskała na  realizację tego zadania maksymalne dofinansowanie w wysokości 425 tysięcy złotych, co stanowi 85% całości kosztów projektu – dodaje wójt Kozłowski.

 
Gmina Dębno. Pieniądze na drogi
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 20 czerwca 2019 11:43

W gminie zostaną wyremontowane kolejne odcinki dróg. Prace modernizacyjne zostaną przeprowadzone na drogach dojazdowych do pól w Woli Dębińskiej (Koło Wróbla) oraz w Jaworsku Wilkówka Grabno. Zarówno na jedną jak i na drugą drogę, Gmina Dębno pozyskała dofinansowanie w wysokości 121 tys. złotych z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.   W ramach prowadzonych prac zostaną wykonane m.in. podbudowy z kruszyw łamanych, mechaniczne ścięcia poboczy oraz nawierzchnie z mieszanek mineralno-asfaltowych. Całość prac ma zostać ukończona we wrześniu bieżącego roku.
Gmina Dębno stale się rozwija, dlatego tak ważne dla nas jest pozyskiwanie środków na modernizację dróg dojazdowych do pól oraz domów.  Bezpieczeństwo mieszkańców gminy, jest dla nas priorytetem, dlatego tak ważnym aspektem jest modernizacja dróg – tłumaczy wójt Kozłowski.  

 
Gmina Dębno. Nowe auto dla strażaków
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 17 czerwca 2019 21:17

Jakiś czas temu wójt, z rąk wojewody małopolskiego, Piotra Ćwika oraz wicemarszałka województwa małopolskiego Łukasza Smółki odebrał kolejną w tym roku promesę. Tym razem z dofinansowania skorzystają strażacy z jednostki OSP w Jastwi. Dzięki pozyskanym środkom pochodzącym z Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w wysokości 250 tysięcy złotych, Jednostka OSP Jastew będzie mogła zakupić lekki samochód ratowniczo-gaśniczy. – Nie mam najmniejszej wątpliwości, że praca strażaków jest ważna nie trzeba nikomu przypominać, ale bez odpowiedniego sprzętu, mimo szczerych chęci nie da się jej w pełni wykonywać. Dlatego wierzę, że nowy samochód ratowniczo-pożarniczy będzie dla Strażaków Ochotników z Jastwi ogromnym wsparciem w pełnieniu ich służby  – mówi wójt Wiesław Kozłowski.

 
Dębno. Sprzęt dla OSP
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 13 czerwca 2019 20:03

Wójt Wiesław Kozłowski nie ma najmniejszych wątpliwości: jednym z kluczowych czynników przyczyniających się do skutecznej i sprawnej działalności Ochotniczych Straży Pożarnych jest sprzęt, którym strażacy posługują się podczas akcji do których wyjeżdżają. Nawet najlepszy strażak staje się bezsilny, gdy zawodzi sprzęt. Urząd Gminy Dębno ciągle stara się o pozyskiwanie kolejnych środków finansowych, które może przeznaczyć na doposażenie jednostek OSP działających na terenie gminy.

 
Koncert za zamku w Dębnie
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 13 czerwca 2019 20:01

Wielkimi krokami zbliża się lato i najkrótsze, a zarazem najcieplejsze noce! Zapraszamy na Muzealną Noc Świętojańską do Muzeum Zamek w Dębnie! W tym roku kwiatu paproci będziemy szukać w niedzielę, 16 czerwca od godziny 18:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. W tym roku program muzealnej nocy będzie obfitował w moc atrakcji kulturalnych przygotowanych przez lokalnych twórców. Spotkanie rozpoczniemy spektaklem „Katarynka” w wykonaniu Grupy STONOGA z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzesku wg scenariusza i reżyserii Agaty Podłęckiej.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 93

pr102019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .