Gmina Czchów: Milionowe nakłady na inwestycje
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 13 października 2018 21:19

W infrastrukturę gminną, w ostatnich latach, zainwestowano ponad 90 milionów złotych; z tego tylko w tym roku 12.5 miliona złotych. – Ponad połowę tej kwoty to unijne i krajowe dotacje. Tak więc można powiedzieć, że środki zewnętrzne, bezzwrotne  to kwota blisko 50 milionów złotych – wylicza Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.

 
Gmina Czchów. Nie będzie w 2019 roku podwyżek cen wody i ścieków
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 06 października 2018 00:00

Bardzo stabilna polityka podatkowa, prowadzona już od kilkunastu lat, oparta na niskich podatkach – sprzyja dynamicznemu rozwojowi gminy. Korzystają na tym nie tylko mieszkańcy, ale także inwestorzy i właściciele domków letniskowych. Przez ostatnie trzy lata podatki lokalne nie były podnoszone w ogóle. Dotyczy to także podatku rolnego oraz podatku leśnego. Zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że drenowanie kieszeni podatników w naszym regionie, gdzie dochody są niskie, to droga do nikąd. W przypadku rolnictwa, które jest zupełnie nieopłacalne, stosujemy najniższą dopuszczonych prawem stawkę podatku rolnego  - mówi naszej redakcji burmistrz Marek Chudoba.

 
Gmina Czchów: Ponad dwa miliony w sieci wodociągowej i kanalizacji
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 04 października 2018 00:00

Ponad 2.1 miliona złotych będzie kosztowała rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w gminie Czchów. – Jest to kolejny etap prac, który sfinansujemy miedzy innymi poprzez pozyskanie preferencyjnej pożyczki – mówi naszej redakcji Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.

 
Czchów najbogatszy w powiecie brzeskim
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 22 września 2018 22:24

Gmina Czchów jest najbogatszą gminą powiatu brzeskiego – wynika z rankingu opublikowanego przez pismo samorządowe Wspólnota. W Czchowie jest to 3352 zł per capita na obywatela; na drugim miejscu jest Iwkowa 2922,62 złotych, w Brzesku ten dochód wynosi 2646,09 złotych. Gmina Czchów została sklasyfikowana na 105 pozycji w kraju, przed Skawiną, Muszyną czy Dobczycami. Daleko w tyle zostały Ciężkowice, Tuchów, Nowy Wiśnicz, Dąbrowa Tarnowska czy Szczucin.

 
Domosławice. Muzyczny koncert…
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 09 września 2018 14:58

W Szkole Muzycznej I stopnia w Domosławicach zorganizowano właśnie koncert, podsumowujący realizowany przez szkołę projekt polsko-ukraiński „Muzyka Nas Łączy - Akademia Ambasadorów Kultury”, połączony z uroczystym rozpoczęciem roku szkolnego 2018/2019 dla uczniów placówki. – Koncerty muzyczne mają u nas już kilkuletnia tradycję. To doskonała okazja do zaprezentowania, coraz większych umiejętności naszych podopiecznych i promocji szkoły. Od kilku lat jesteśmy obecni na kulturalnej „mapie” nie tylko naszej gminy Czchów, ale także kilku sąsiednich gmin, w których mamy swoje filie – podkreśla Kazimierz Wojnicki, dyrektor Szkoły Muzycznej.

 
WYBORY. Marek Chudoba powalczy o 5 kadencję
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 03 września 2018 21:26

Po raz piąty z rządu o urząd burmistrza Czchowa będzie ubiega się Marek Chudoba. Bezpośrednie wybory wygrał już cztery razy: zawsze w pierwszej turze. O zasadzie dwóch kadencji dla wójta/burmistrza/prezydenta miasta mówi niechętnie. – Nie chciałbym być sędzią we własnej sprawie, ale uważam, że skoro mieszkańcy wybierają kogoś na kolejne kadencje to znaczy, że sprawdził się jako włodarz miasta czy gminy . Wybory bezpośrednie to moment, w którym każdego wójta  czy burmistrza można odesłać na samorządową „emeryturę”. Skoro jednak mieszkańcy wybierają nas na kolejne kadencje to chyba oznacza, że dobrze wypełniamy swój mandat. Zresztą nie słyszałem o pomysłach polityków prawicy, by posłem też można byłoby  być tylko dwie kadencje – mówi Marek Chudoba.
Burmistrz Wspomina, że w 2002 roku grupa społeczników namówiła go do kandydowania na Burmistrza Czchowa. Mówiąc o podsumowaniu jakiegoś okresu: nie można odnosić się tylko do kilku ostatnich lat, ale trzeba mieć na uwadze wieloletnie plany finansowe i gospodarcze, należy temat rozwinąć od ogólnych założeń, poprzez realizację zadań jakie zostały dokonane, aż po plany perspektywiczne. Nie można też postrzegać rozwoju gminy jednostronnie tylko poprzez inwestycje w infrastrukturę, trzeba także szeroko widzieć rozwój całej sfery społecznej, kulturalnej - ogólnie ujmując intelektualnej, bo na tym polu też mamy ogromne osiągnięcia.

 
Czchów. Podziękowanie za plony
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 26 sierpnia 2018 21:54

PI0 7641Uroczysta msza święta w podziękowaniu za plony i z prośbą o dalsze łaski – przy jesiennych pracach polowych  rozpoczęła dożynki gminy Czchów. Podczas nabożeństwa modlono się także w intencji rolników, którzy swoją pracą i wielkim zaangażowaniem od wieków wierni są polskiej wsi i rolnictwu, są ostoją tradycji i przywiązania do Matki Ziemi i Matki Kościoła.  Po mszy uczestnicy w korowodzie udali się na Rynek miasta. Tu odbyła się część oficjalna i artystyczna dożynek. Nagrodzono rolników i ogrodników, działaczy strażackich, panie z kół gospodyń wiejskich, sołtysów,  którzy czy to w sposób tradycyjny czy też nowoczesny zajmują się uprawą zbóż, warzyw i ogrodnictwem, ale także rozwijaniem Małej Ojczyzny – Gminy Czchów.

 
Za nami Powiatowy Konkurs Historyczny „Kazimierz Wielki i jego czasy”
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 30 lipca 2018 12:09

Kolejna edycja konkursu „Kazimierz Wielki i jego czasy” za nami. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań historycznych, kształtowanie  obywatelskiej postawy młodych ludzi oraz upowszechnienie wiedzy o Kazimierzu Wielkim i jego czasach.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 63

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

prdoz2019

pr082019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .