Czchów. Wybiorą ławników
WYDARZENIA - Czchów
środa, 29 maja 2019 22:27

Tylko do 30 czerwca można zgłaszać kandydatów na ławników. Ostateczna decyzja będzie należała do Rady Miejskiej w Czchowie. W związku z upływem w dniu 31 grudnia 2019 roku  kadencji ławników orzekających w sądach powszechnych, Prezes Sądu Okręgowego w Tarnowie zwrócił się do Rady Miejskiej w Czchowie z prośbą o dokonanie wyboru ławników: do Sądu Rejonowego w Brzesku - 2 ławników, do Sądu Rejonowego w Bochni - 1 ławnika, do orzekania z zakresu prawa pracy.

 
Czchów. Grodzisko powróciło w wielkim stylu
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 21 maja 2019 16:17

Marzenia się spełniają… Marek Chudoba, burmistrz Czchowa nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. – Kiedy przed kilkunastoma laty mówiłem, że odbudujemy czchowski zamek, zagospodarujemy wzgórze pod Basztą, niewielu wierzyło, że jest to realne. Mnożono problemu: a to konserwator zabytków się nie zgodzi, a to skąd tyle pieniędzy na to weźmiemy. Upór i konsekwencja w dążeniu do celu jednak popłacają – mówi w rozmowie z nasza redakcją burmistrz Marek Chudoba.

 
Czchów miasto średniowieczne czyli Jarmark na Węgierskiej
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 17 maja 2019 00:00

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej serdecznie zapraszają do udziału w „Jarmarku na Węgierskiej”,  który odbędzie się 18 i 19  maja 2019 roku (w sobotę i niedzielę) w godzinach od 10:00 do 18:00 na placu przy ul. Węgierskiej w Czchowie (obok placu zabaw).  Podczas jarmarku pragniemy zaprezentować wytwórców wyrobów lokalnych: produktów spożywczych, rękodzieła, sztuki ludowej. – Zapraszam do Czchowa, przygotowaliśmy wiele atrakcji – zapewnia Marek Chudoba, burmistrz Czchowa. Jarmark na Węgierskiej towarzyszy „XXI Małopolskim Dniom Dziedzictwa Kulturowego”, w ramach których najważniejsze zabytki Czchowa - kościół pw. Narodzenia NMP i zamek w Czchowie będzie można bezpłatnie zwiedzić wraz z  przewodnikami, którzy odkryją tajemnice tych wyjątkowych miejsc. Podczas jarmarku odbędą się

 
Gmina Czchów. Groził, że wysadzi dom
WYDARZENIA - Czchów
środa, 15 maja 2019 21:03

Szybka reakcja policjantów zapobiegła tragedii, do jakiej mogło dojść w jednej z miejscowości gminy Czchów. 38-letni mężczyzna zabarykadował się w domu jednorodzinnym i odkręcając butlę z gazem groził, że wysadzi siebie i zabudowania.

 
Czchów na trasie Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego
WYDARZENIA - Czchów
środa, 08 maja 2019 18:32

Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego dotrą tym razem do Czchowa. Wybór miasteczka nie jest dziełem przypadku. – Przed kilkoma tygodniami zakończyliśmy realizację inwestycji, która związana jest z zagospodarowaniem wzgórza zamkowego. Przy okazji powstała ścieżka historyczno – militarna. Cieszy mnie, że władze samorządowe województwa małopolskiego wpisały naszą gminę do tegorocznej trasy Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego – mówi naszej redakcji burmistrz Marek Chudoba. Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego to jedno z największych cyklicznych wydarzeń ukazujących i promujących bogactwo kulturowe Małopolski. Powstało z inicjatywy Zarządu Województwa Małopolskiego, a realizowane jest przez Małopolski Instytut Kultury w Krakowie. Co roku podczas dwóch majowych weekendów można nieodpłatnie zwiedzać kilkanaście wybranych zabytków, korzystając z materiałów przygotowanych specjalnie na tę okazję, a także poznawać przeszłość i tradycje regionu, uczestnicząc w licznych imprezach towarzyszących.

 
Strażackie uroczystości
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 06 maja 2019 21:40

Kilkaset osób uczestniczyło w Gminnym Dniu Strażaka w Czchowie. – W tym roku skorzystaliśmy z zaproszenia właściciela kąpieliska Chorwacja w Jurkowie. I w tym miejscu zorganizowaliśmy nasze święto – mówi Marek Chudoba, prezes zarządu Gminnego OSP RP w Czchowie, a zarazem burmistrz gminy.

 
Czchów. Bieg Floriański
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 26 kwietnia 2019 19:55

To nie tylko aktywny wypoczynek, ale także pomysł na zadumę o historii Polski – mówi burmistrz Czchowa, Marek Chudoba. To właśnie Burmistrz Czchowa, Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP Oddział Gminny w Czchowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Jurkowie oraz Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie serdecznie zapraszają do udziału w XXII Biegu Floriańskim, który odbędzie się 1 maja 2019 r. (tj. w środę) w Jurkowie (zbiórka Kąpielisko Chorwacja w Jurkowie godz. 15:00, rozpoczęcie biegu godz. 15:30). - Zapraszam wszystkich mieszkańców gminy i regionu tarnowskiego – razem pobiegnijmy dla zdrowia i Polski – zachęca burmistrz Marek Chudoba.

 
Czchów. Jarmark na Węgierskiej
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 23 kwietnia 2019 00:00

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej serdecznie zapraszają twórców szeroko pojętego rękodzieła, Koła Gospodyń Wiejskich, przedsiębiorców oraz firmy i instytucje do udziału w „Jarmarku na Węgierskiej”,  który odbędzie się 18 i 19  maja 2019 roku (w sobotę i niedzielę) w godzinach od 10:00 do 18:00 na placu przy ul. Węgierskiej w Czchowie (obok placu zabaw).  

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 69

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .