Czchów. Będzie modernizacja ujęcia wody
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 26 listopada 2018 22:39

Ponad dwieście tysięcy złotych będzie kosztowała modernizacja ujęcia wody w Czchowie. - Znakomita większość tej kwoty pochodzi, z zaciągniętego, na preferencyjnych warunkach kredytu, który może być w znacznej mierze umorzony. Z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie otrzymamy bowiem ponad 170 tysięcy złotych – wylicza burmistrz Czchowa, Marek Chudoba. Jego zdaniem pozabudżetowe finansowanie inwestycji to sukces gminy, która od wielu lat sporo uwagi i środków poświęca na rozbudowę infrastruktury komunalnej: budowę sieci kanalizacyjnej i wodociągowej.

 
Czchów. Burmistrz i radni po ślubowaniu
WYDARZENIA - Czchów
środa, 21 listopada 2018 19:20

Alicja Mordarska została przewodniczącą Rady Miejskiej w Czchowie. Tak zdecydowali radni na pierwszej sesji, która odbyła się we wtorek. Na wiceprzewodniczących rady wybrani zostali:  Małgorzata Czech z Czchowa oraz Kazimierz Kurzydło z Czchowa. Pierwsze posiedzenie sesji rozpoczęło odczytanie protokołu z wyniku wyborów na radnych. Potem rajcy złożyli ślubowanie oraz odebrali zaświadczenie o wyborze na członka Rady Miejskiej. Ślubowanie złożył także burmistrz Marek Chudoba.

 
Czchów. KGW dla niepodległej
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 19 listopada 2018 21:13

To świetny pomysł: gospodynie z Jurkowa oryginalnie postanowiły uczcić obchody 100.rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wraz z Klubem Seniora "Nasza Chata" zorganizowały w remizie OSP w Jurkowie wielkie szatkowanie i kiszenie kapusty (100 główek na 100-lecie wolności), w strojach regionalnych, z użyciem dawnych narzędzi i jak dawniej w tradycji polskiej bywało - wspólnie, z tańcem i pieśnią na ustach! A przy tym zrobiły i ugotowały 100 gołąbków, którym poczęstowały wszystkich zaproszonych gości - godnie i "po naszemu" (z regionalizmami i polską tradycją) świętując obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości w gminie Czchów, w Jurkowie. Spontanicznie, czym chata bogata, czyli z naszą, polską gościnnością.

 
Gmina Czchów. Dwie szkoły do rozbudowy
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 15 listopada 2018 18:32

Rozbudowa dwóch szkół z Złotej i Tymowej  – to jedno z większych i ważniejszych wyzwań inwestycyjnych gminy Czchów. Prace – jak wylicza burmistrz Marek Chudoba – będą kosztowały około 1.2 miliona złotych. W tym roku realizowany jest pierwszy etap. – Prace w Złotej już się zakończyły, natomiast prace w Tymowej są w trakcie, tam potrwają jeszcze kilka tygodni. I etap prac sfinansujemy ze środków własnych. Mamy na ten cel pieniądze: w tegorocznym budżecie zabezpieczyliśmy na ten cel 400 tysięcy złotych – mówi naszej redakcji burmistrz Marek Chudoba. Przekazane na ten cel środki pozwolą na wykonanie stanu surowego – mowa o rozbudowie obydwu szkół.

 
Czchów. Straż na straży przyrody
WYDARZENIA - Czchów
środa, 14 listopada 2018 21:14

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czchowie wspólnie z MOKSiRem w Czchowie pozyskali pieniądze na realizację kolejnej (drugiej) edycji projektu „Straż na straży przyrody”.  Program zakładała edukację obywatelską w zakresie ekologii i ochrony przyrody poprzez realizację konkursu plastycznego, realizację akcji sadzenia drzewek oraz spotkania promującego obywatelskie postawy w zakresie ekologii i ochrony zwierząt połączone z podsumowaniem projektu.
Na realizację zadania publicznego „Straż na straży przyrody – II edycja”, otrzymaliśmy dofinansowane z Powiatu Brzeskiego w kwocie 2 tys zł. Kolejne wsparcie finansowe otrzymaliśmy od Gminy Czchów. Dziękujemy serdecznie Staroście Brzeskiemu Andrzejowi Potępie i Burmistrzowi Czchowa Markowi Chudobie za przekazane środki – mówi naszej redakcji Elżbieta Ogiela, szefowa MOKSiR.

 
Czchów. Miliony zakopią w ziemi
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 13 listopada 2018 21:02

Nawet kilkanaście milionów złotych „zakopie” gmina w ziemi. Spokojnie. Nie w formie banknotów czy bilonu, ale w postaci rur kanalizacji sanitarnej i wodociągowej. – Mamy ambitne plany. Chcemy, w następnej kadencji samorządu, doprowadzić do zakończenia kompleksowej kanalizacji gminy i wodociągowania. Zadanie jest realne: tym bardziej, e sama aglomeracja czchowska jest już praktycznie skanalizowana. Inwestycje w infrastrukturę komunalną są bardzo kosztowne, dlatego je etapujemy – tłumaczy burmistrz Marek Chudoba. Jego zdaniem rozwój sieci kanalizacyjnej i wodociągowej ma ogromne znacznie nie tylko dla rozwoju gospodarczego, ale także zainteresowania się tych wszystkich, którzy chcą wybudować swój dom. – Efektem naszej polityki jest wzrost liczby mieszkańców, a nie – jak to bywa w wielu innych gminach – wyludnienia. W ostatnich kilkunastu latach przybyło nam kilkuset mieszkańców – wylicza burmistrz Chudoba.

 
Czchów. Będzie kompleks pod Zaporą
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 12 listopada 2018 11:43

To będzie największy i najatrakcyjniejszy kompleks wypoczynkowy w regionie tarnowskim. Mowa o planach zagospodarowania terenu poniżej czchowskiej zapory. Warta kilka milionów złotych inwestycja – jak wylicza burmistrz Czchowa Marek Chudoba – w znakomitej większości zostanie wykonana z dotacji Unii Europejskiej. – Przygotowaliśmy kompleksowy projekt zagospodarowania ternu poniżej zapory. Został on bardzo wysoko oceniony przez ekspertów unijnych. To otwarło nam drogę do pozyskania środków ze Wspólnoty Europejskiej. Pracownicy Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego, którzy oceniali dokumentację, uznali że jest ona przygotowana – dosłownie –  perfekcyjnie. Jest to kolejny dowód na to, że do tego typu zadań podchodzimy z wielką powagą – dodaje burmistrz Czchowa, Marek Chudoba.

 
Czchów. Przedszkole w „starej szkole”
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 09 listopada 2018 18:46

Wszystko wskazuje na to, że w ciągu dwóch lat, w Czchowie powstanie nowe przedszkole. Placówka będzie mieściła się w budynku „starej” szkoły średniej, który przed wieloma laty, samorząd przekazał Starostwu Powiatowemu w Brzesku. – Dzisiaj, po przeprowadzce szkoły do nowego budynku, stary jest pusty.  Chcielibyśmy go zagospodarować właśnie na przedszkole. Wystąpimy do samorządu powiatu brzeskiego o zwrot naszej własności. Mam nadzieję, że powiat również, jak gmina przed kilkoma laty, przekaże nam budynek za darmo. I właśnie w tym miejscu urządzimy nowe, większe przedszkole. Natomiast obiekt, w którym dzisiaj jest przedszkole, będzie służył jako Klubik – czyli nasz samorządowy żłobek – wyjaśnia burmistrz Marek Chudoba.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 63

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

prdoz2019

pr082019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .