Trwa budowa czterech sal gimnastycznych
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 29 sierpnia 2010 23:05
To wydatek rzędu kilku milionów złotych. Realizowane projekty to: "Budowa Przedszkolnej Sali gimnastycznej wraz z zapleczem i infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Tymowa" ( 1 350 600,30 PLN); " Budowa Sali gimnastycznej z przewiązką przy Szkole Podstawowej w miejscowości Domosławice" (1 380 585,62 PLN); "Budowa przedszkolnej Sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Złotej wraz z infrastrukturą techniczną." (1 154 329,22 PLN) oraz "Budowa Sali gimnastycznej z przewiązką przy Szkole Podstawowej w Tworkowej (484 086,10 zł.). Dobra wiadomość dla dzieci: prace w Domosławicach i Tymowej zakończą się niebawem.
 
Geolog zbada teren
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 25 maja 2010 09:11

W najbliższych dniach w miejscowości Piaski Drużków w gminie Czchów rozpocznie prace geolog. Jego opinia da odpowiedź czy mieszkańcy których domy zostały zniszczone przez osuwisko, będą mogli uprzątnąć teren i wynieść co się nie zniszczyło. Na razie policja pilnuje całego terenu ponieważ osuwisko jest czynne. Obsuwające się ziemia doszczętnie zniszczyła kilka domów. Tymczasowo dla ewakuowanych ludzi przygotowano mieszkania w szkole.

 
Niebezpieczne osuwiska
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 20 maja 2010 22:27

Woda już im nie zagraża. Jednak pojawiły się niebezpieczne osuwiska. W sumie na terenie powiatu odnotowano 8 niebezpiecznych obrywów skarp. W gminie Gnojnik na skutek obsuwającej się ziemi ucierpiały 2 domy, także w Będzieszynie w gminie Czchów poważnie uszkodzone zostały dwa domy. Najpoważniejsza sytuacja jest w Drużkowie Pustym także w gminie Czchów gdzie jak mówi Powiatowy Inspektor Budowlany Wojciech Migdał - 20 domom grozi zawalenie. Osuwiska zagrażają też gazociągom. Strażacy apelują by samemu nie naprawiać pękniętych gazociągów lub uszkodzonych linii energetycznych.

 
Nowy klub HDK
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 26 kwietnia 2010 10:01

nowyhdkW marcu, przy Zespole Szkół w Czchowie utworzony został Klub Honorowych Dawców Krwi. W spotkaniu założycielskim uczestniczyło kilkanaście osób w tym prezes Zarządu Rejonowego PCK w Brzesku Krzysztof Olchowa, przewodniczący Rejonowej Rady HDK PCK w Brzesku Grzegorz Matura oraz członek Rady Wojciech Podleś. W trakcie zebrania na Prezesa Klubu wybrano Izabelę Ancukiewicz. W niespełna miesiąc po utworzeniu, Zarząd Klubu wraz z Dyrekcją Szkoły zorganizował swoją pierwszą akcję oddawania krwi.

 
XIII Bieg Floriański
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 23 kwietnia 2010 22:14
Burmistrz Czchowa, Oddział Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Czchowie oraz Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie serdecznie zapraszają na obchody Gminnego Dnia Strażaka, które odbędą się 1 maja 2010 roku w Czchowie.
 
Kardynał Wyszyński patronem szkoły
WYDARZENIA - Czchów
środa, 17 marca 2010 12:33

szkolaczchowpatron16 marca odbyła się uroczystość nadania imienia Zespołowi Szkół w Czchowie. Patronem placówki został Kardynał Stefan Wyszyński. Uroczystość poprzedziła msza święta, którą odprawił biskup Władysław Bobowski. Podczas nabożeństwa został poświęcony sztandar szkoły.

 
Reaktywacja teatrzyku kukiełkowego w MBP w Czchowie
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 18 grudnia 2009 22:25
tatrzykPo 10 latach przerwy wznowiono działalność teatrzyku kukiełkowego, powstałego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Czchowie. W skład grupy teatralnej wchodzi 5 osób: Natalia Pstrąg, Madzia Skorupska, Kamil Motak, Emilka Baran i Monika Reczyńska - uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Czchowie. Mali aktorzy z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do pracy i 10 grudnia 2009 odbyła się premiera przygotowanej przez grupę inscenizacji bajki pt "Przygody Mądrego Kota". Bajkę obejrzały dzieci z miejscowego przedszkola oraz dzieci klas 0 i I Szkoły Podstawowej z Czchowa. Z reakcji dzieci, które oglądały bajkę widać było, że im się podobało.
 
Burmistrz Czchowa uniewinniony
WYDARZENIA - Czchów
środa, 09 grudnia 2009 14:47
sad1Sąd Rejonowy w Brzesku umorzył postępowanie w sprawie wydania koncesji alkoholowej przez burmistrza Czchowa Marka Chudoby, jednemu z miejscowych przedsiębiorców. Zdaniem sądu szkodliwość czynu była znikoma i była wynikiem błędu w postępowaniu administracyjnym i w żadnym stopniu nie miała znamion przestępstwa. Sąd umarzając postępowanie uznał, że nie doszło do złamania prawa, tym samym do przestępstwa – podkreśla burmistrz Chudoba. Wyrok nie jest prawomocny. Czy prokuratura w Brzesku odwoła się od decyzji sądu? Zobaczymy. Przeciwnicy polityczni z zarzutami burmistrza nie zgadzają się. Ich zdaniem liczba punktów sprzedaży alkoholu jest za duża. Wspominają, że w czasach kiedy włodarzem gminy był Roman Olchawa, prawo zezwalało na sprzedaż wódki tylko w jednym sklepie. Sklepie Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” (gwoli wyjaśnienia ówczesny prezes zarządu GS-u był przewodniczącym Rady Miejskiej).
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 60 z 61

pr0602019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .