Nowa oferta ma zwabić gimnazjalistów
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 01 lutego 2011 01:36

Nowa oferta edukacyjna ZSP w Czchowie ma zwabić gimnazjalistów. Zespół Szkół jest szkołą ponadgimnazjalną, zapewniającą swoim uczniom wszechstronny rozwój intelektualny, duchowy i fizyczny. Jest to szkoła bezpieczna i przyjazna dla ucznia, a zarazem ciekawa, wymagająca i sprawiedliwa. Kształci i wychowuje człowieka mądrego, twórczego, uczciwego, tolerancyjnego, otwartego na świat,  kierującego się właściwą hierarchią wartości. Przygotowuje absolwentów posiadających umiejętności kreatywnego odnajdywania się na rynku pracy oraz stwarza dobre warunki dalszego kształcenia (badanie losów absolwentów dowodzi, że większość z nich podejmuje dalsze kształcenie lub pracę). Szkoła stanowi atrakcyjne miejsce, gdzie uczniowie  znajdują warunki pełnej samorealizacji i chętnie w niej przebywają. Placówka posiada dobrą organizację pracy – nauka na jedną zmianę, plan zajęć uwzględniający rozkład jazdy środków komunikacji (dzięki staraniom szkoły zapewniony jest dojazd z każdego miejsca, z którego młodzież uczęszcza).  Bardzo dobra  baza lokalowa i dydaktyczna pozytywnie wpływa na jakość kształcenia. Szkoła  jest mocno osadzona w środowisku, uwzględnia potrzeby, interesy, oczekiwania i ambicje: rodziców, uczniów i społeczności lokalnej.

 
Modernizacja kształcenia zawodowego
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 15 stycznia 2011 01:53

modernizacjaksztalceniaOd września 2010 roku w Zespole Szkół w Czchowie realizowany jest projekt Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Czteroletni projekt zakłada wsparcie kształcenia zawodowego, powiązanie oferty szkoły z wymaganiami rynku pracy, a także promocję szkół zawodowych.

 
Wybory sołeckie w gminie Czchów
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 14 stycznia 2011 01:15

spotkaniesoltysiKampania trwa w najlepsze. Mowa o zaplanowanych właśnie wyborach sołtysów i rad sołeckich na terenie gminy Czchów. – Wybory odbędą się w lutym i marcu. Bardzo wysoko oceniam współpracę z sołtysami. To od tej współpracy w  dużej mierze biorą się liczne sukcesy gospodarcze naszej gminy – ocenia burmistrz Czchowa, Marek Chudoba. Jak mówi gospodarz gminy, Fundusz Sołecki wprowadzono tutaj kilka lat temu, kiedy jeszcze nikt w Sejmie nie myślał o takich rozwiązaniach prawnych. – Przekazywanie pieniędzy do dyspozycji sołectw to dobre rozwiązanie, element rozwoju demokracji – mówi burmistrz Chudoba.

 
Kontrakt nie napawa optymizmem
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 06 stycznia 2011 12:51

Kontrakt z narodowym Funduszem Zdrowia pod znakiem zapytania. Powody do niepokoju ma kierownictwo Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Czchowie. – Ten kontrakt jest niższy niż w 2010 roku. Będziemy musieli oszczędzać. Na czym? Nie wiem – ubolewa kierownik Paweł Nieć. Zagrożone są także usługi związane z rehabilitacją. – Sam sposób kontraktowania i prowadzenia rozmów przez Narodowy Fundusz Zdrowia pozostawia wiele do życzenia - mówi Paweł Nieć. Burmistrz Czchowa Marek Chudoba nie ukrywa, że w tej sytuacji nie uniknione są redukcje zatrudnienia – System finansowania służby zdrowia jest chory. W Polsce potrzebne są gruntowne, szybkie zmiany systemowe – ocenia.

 
Władze w komplecie i bez... zmian
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 30 grudnia 2010 00:31

marekchudoba2010Marek Chudoba burmistrzem Czchowa, Włodzimierz Rabiasz przewodniczącym Rady Miejskiej. Władze samorządowe miasta ukonstytuowały się. W kierownictwie nie nastąpiły żadne zmiany.

 
Integracja i solidaryzm: tradycyjny opłatek
WYDARZENIA - Czchów
środa, 22 grudnia 2010 00:43

domoslawicewigiliaSeniorzy z kilku miejscowości gminy Czchów i Zakliczyn spotkali się dzisiaj na opłatku zorganizowanym przez Zespół Szkół w Domosławicach. – To doskonały sposób na integrację naszej „Małej Ojczyzny”, ale także na swego rodzaju solidaryzm społeczny – mówi dyrektor szkoły, Kazimierz Wojnicki.

 
Marek Chudoba: Inwestujemy z rozmachem
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 10 grudnia 2010 01:13

marekchudoba2010Ambitne plany ma gmina Czchów. Nowe władze chcą dokończyć inwestycje już rozpoczęte: budowę czterech sal gimnastycznych, kompleksowe skanalizowanie i zwodociągowanie gminy oraz odbudować zniszczenia popowodziowe. Tylko ta ostatnia inwestycja pochłonie ponad pięć milionów złotych. Zdaniem burmistrza Marka Chudoby podsumowanie dokonań samorządu nie takie łatwe i proste. - Po pierwsze, mówiąc o podsumowaniu kadencji nie można odnosić się tylko do tych ostatnich czterech lat,  ale trzeba dokonać oceny i uwarunkowań w ogóle działalności samorządu naszej gminy. Trzeba mieć na uwadze wieloletnie plany finansowe i gospodarcze należy teat rozwinąć od ogólnych założeń, poprzez realizację zadań jakie zostały dokonane, aż po plany perspektywiczne. Nie można też postrzegać rozwoju gminy jednostronnie tylko poprzez inwestycje w infrastrukturę, trzeba także szeroko widzieć rozwój sfery społecznej, kulturalnej - ogólnie ujmując intelektualnej, bo na tym polu też mamy duże osiągnięcia. Często powtarzam, że inwestycja w człowieka, jego rozwój, bezpieczeństwo bytowe jest nie mniej ważna a może ważniejsza od budowy drogi czy chodnika.

 
Powiat... inaczej
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 09 grudnia 2010 23:14
jaroslawgurgul2Integracja gmin powiatu brzeskiego, pozyskanie dodatkowych środków z Europejskiego Funduszu Społecznego – Kapitał Ludzki, nowe podejście do kompleksowej promocji regionu, wspólny kalendarz imprez oraz rozbudowa infrastruktury drogowej – to zdaniem Jarosława Gurgula, członka Zarządy Powiatu Brzeskiego, a zarazem sekretarza gminy Czchów, najważniejsze wyzwania stojące przed Radą Powiatu Brzeskiego. – Możliwości jest wiele. Takie działanie przyczynia się do zwiększenia potoku ruchu turystycznego w regionie. Oczywiście budowa dróg, chodników przy drogach powiatowych to priorytet. Gmina Czchów może być przykładem, jak pozyskiwać unijne środki na realizacje projektów miękkich.  Złota stała się organizatorem i gospodarzem Gminnego Dnia Seniora w gminie Czchów. Impreza organizowana w ramach projektu pn. „Jesteśmy Najlepsi” (POKL), a współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej była bardzo dobrą okazją do spotkania się najstarszych mieszkańców gminy, odświeżenia wieloletnich znajomości. - Całe przedsięwzięcie to inicjatywa nastawiona na integracje lokalnej społeczności, która mimo niewielkiej odległości z różnych przyczyn traci ze sobą kontakt.
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 60 z 63

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

prdoz2019

pr082019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .