Czchów. Burmistrz apeluje
WYDARZENIA - Czchów
środa, 16 stycznia 2019 00:21

Zima staje się coraz bardziej uciążliwa. Gwoli prawdy, przypomina nam, w jakiej szerokości geograficznej żyjemy. Dlatego Burmistrz Czchowa Marek Chudoba zwrócił się z prośbą o niepozostawianie pojazdów na poboczach oraz w bezpośrednim sąsiedztwie dróg gminnych. 

 
Tymowa. Przygotowania do jubileuszu
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 10 stycznia 2019 15:53

W tym roku rozpoczną się przygotowania do setnej rocznicy powstania jednostki OSP w Tymowej. - To jedna z najstarszych i najpracowitszych jednostek w regionie tarnowskim – ocenia Marek Chudoba. Przypomnijmy, że Ochotnicza Straż Pożarna w Tymowej powstała w 1900 roku z inicjatywy Wojciecha Jasnosza, Jakuba Barwiołka, Michała Lendy i Marcina Kluby. Pierwszym komendantem był Wojciech Jasnosz, następnie funkcję tę pełnili: Jan Szpila, Stefan Ziółkowski, Wojciech Nastałek, Aleksander Tekiela, Kazimierz Marcinek, Eugeniusz Kornaś, Roman Trepa, Zbigniew Adamczyk i Tadeusz Szot. W 1954 roku OSP otrzymała sztandar ufundowany przez mieszkańców i samochód z demobilu marki Dodge, następnym pojazdem w Tymowskiej remizie był Lublin.

 
Czchów dba o mieszkańców
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 30 grudnia 2018 00:00

Przed nami Boże Narodzenie, najbardziej rodzinne święta w kalendarzu katolickim, ale nie wszyscy mogą cieszyć się z bliskich. Są tacy, którzy spędzają ten okres w samotności, ale czy dostatnio? - Mam nadzieję, że tak. Wierzę, że żadnemu mieszkańcowi naszej gminy jedzenia nie zabraknie. Od lat samorząd, podległe mu instytucje wspierają osoby samotne, najbiedniejsze, tych którzy nie radzą sobie w nowej rzeczywistości.

 
Rozmowa z Burmistrzem Markiem Chudobą
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 28 grudnia 2018 22:01

- Panie burmistrzu kolejna kadencja samorządu, w której jest pan burmistrzem     Czchowa, dobiegała ku końcowi. Rozpoczął Pan właśnie kolejną, piątą – jest powód do dumy z wygranej?
Oczywiście. Bo jest to dowód na to, że prowadzona przez nas polityka samorządu jest społecznie akceptowalna. Czas wyborów za nami, czas na działanie. Ktokolwiek pamięta stan gminy w 2002 roku, porówna go z obecnym, powinien uczciwie przyznać, że doszło u nas do radykalnego przyspieszania na wielu płaszczyznach. Zmiany widać w każdej dziedzinie życia, w każdym segmencie spraw, które należą do samorządu gminnego Oczywiście nie da się mówić o ostatnich czterech latach, bez uwzględnienia poprzednich kadencji.

 
Trzy nowe przejścia dla pieszych
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 21 grudnia 2018 15:55

Trzy nowe przejścia dla pieszych, odpowiednio oznaczone, pojawią się na drogach wojewódzkich w gminie Czchów. – Liczne monity w tej sprawie w końcu doczekały się szczęśliwego finału – podkreśla burmistrz Marek Chudoba.

 
Czchów. Burmistrz Czchowa działa zgodnie z prawem
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 16 grudnia 2018 23:07

To dobra wiadomość dla samorządu Czchowa. Niedawno Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie podtrzymał wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie, który stwierdził nieważność uchwały Rady Miasta Limanowa w sprawie wyrażenia zgody na zakup przez Burmistrza Miasta Limanowa budynku w gminie Czchów, z przeznaczeniem na zamieszkanie przez mniejszość romską z Limanowej. - Rozstrzygnięcie NSA potwierdziło moje stanowisko w tej kwestii, od początku sprawy podnosiłem zarzut, że działanie władz Limanowej jest niezgodne z prawem – mówi burmistrz Marek Chudoba.

 
Czchów. Oficjalne otwarcie wiosną 2019 roku
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 04 grudnia 2018 09:55

Militaria, parking, ścieżka dydaktyczna: historyczno – militarna, odnowiony teren wokół czchowskiej baszty  - to tylko niektóre atrakcje, jakie pojawiły się na wzgórzu zamkowym w Czchowie. Było to możliwe dzięki dofinansowaniu, które pozyskała Tarnowska Organizacja Turystyczna, która koordynowała projekt realizowany przez kilka gmin subregionu tarnowskiego. Poczesne miejsce zajmowała w nim gmina Czchów.  Zdaniem specjalistów odnowiony teren czchowskiej baszty będzie prawdziwym turystycznym hitem. Jak podkreśla burmistrz założeniem projektu było kompleksowe zagospodarowanie wzgórza zamkowego. Dotyczyło to odbudowy otoczenia, części murów, wykonania bramy zwodzonej, zadaszenia. Wykonano też ścieżki, wiaty, miejsca postojowe, w ramach projektu realizowana była także budowa rodzinnego parku rekreacyjnego. Teren jest oświetlony i odpowiednio przystosowany dla turystów.

 
Czchów. Ewakuacja szkoły
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 30 listopada 2018 14:23

Uczniowie, nauczyciele i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej w Czchowie zostali ewakuowani z placówki. Szybka i sprawna akcja strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w   Czchowie zapobiegła tragedii. Nikomu nic się nie stało. Tutejsi druhowie udowodnili, że doskonale sobie radzą w momencie zagrożenia bezpieczeństwa, a społeczność szkolna udowodniła, że wie, jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia zdrowia, a nawet życia. Spokojnie!!! To były tylko ćwiczenia.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 63

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

prdoz2019

pr082019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .