Gmina Czchów. Dwie szkoły do rozbudowy
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 15 listopada 2018 18:32

Rozbudowa dwóch szkół z Złotej i Tymowej  – to jedno z większych i ważniejszych wyzwań inwestycyjnych gminy Czchów. Prace – jak wylicza burmistrz Marek Chudoba – będą kosztowały około 1.2 miliona złotych. W tym roku realizowany jest pierwszy etap. – Prace w Złotej już się zakończyły, natomiast prace w Tymowej są w trakcie, tam potrwają jeszcze kilka tygodni. I etap prac sfinansujemy ze środków własnych. Mamy na ten cel pieniądze: w tegorocznym budżecie zabezpieczyliśmy na ten cel 400 tysięcy złotych – mówi naszej redakcji burmistrz Marek Chudoba. Przekazane na ten cel środki pozwolą na wykonanie stanu surowego – mowa o rozbudowie obydwu szkół.

 
Czchów. Straż na straży przyrody
WYDARZENIA - Czchów
środa, 14 listopada 2018 21:14

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czchowie wspólnie z MOKSiRem w Czchowie pozyskali pieniądze na realizację kolejnej (drugiej) edycji projektu „Straż na straży przyrody”.  Program zakładała edukację obywatelską w zakresie ekologii i ochrony przyrody poprzez realizację konkursu plastycznego, realizację akcji sadzenia drzewek oraz spotkania promującego obywatelskie postawy w zakresie ekologii i ochrony zwierząt połączone z podsumowaniem projektu.
Na realizację zadania publicznego „Straż na straży przyrody – II edycja”, otrzymaliśmy dofinansowane z Powiatu Brzeskiego w kwocie 2 tys zł. Kolejne wsparcie finansowe otrzymaliśmy od Gminy Czchów. Dziękujemy serdecznie Staroście Brzeskiemu Andrzejowi Potępie i Burmistrzowi Czchowa Markowi Chudobie za przekazane środki – mówi naszej redakcji Elżbieta Ogiela, szefowa MOKSiR.

 
Czchów. Miliony zakopią w ziemi
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 13 listopada 2018 21:02

Nawet kilkanaście milionów złotych „zakopie” gmina w ziemi. Spokojnie. Nie w formie banknotów czy bilonu, ale w postaci rur kanalizacji sanitarnej i wodociągowej. – Mamy ambitne plany. Chcemy, w następnej kadencji samorządu, doprowadzić do zakończenia kompleksowej kanalizacji gminy i wodociągowania. Zadanie jest realne: tym bardziej, e sama aglomeracja czchowska jest już praktycznie skanalizowana. Inwestycje w infrastrukturę komunalną są bardzo kosztowne, dlatego je etapujemy – tłumaczy burmistrz Marek Chudoba. Jego zdaniem rozwój sieci kanalizacyjnej i wodociągowej ma ogromne znacznie nie tylko dla rozwoju gospodarczego, ale także zainteresowania się tych wszystkich, którzy chcą wybudować swój dom. – Efektem naszej polityki jest wzrost liczby mieszkańców, a nie – jak to bywa w wielu innych gminach – wyludnienia. W ostatnich kilkunastu latach przybyło nam kilkuset mieszkańców – wylicza burmistrz Chudoba.

 
Czchów. Będzie kompleks pod Zaporą
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 12 listopada 2018 11:43

To będzie największy i najatrakcyjniejszy kompleks wypoczynkowy w regionie tarnowskim. Mowa o planach zagospodarowania terenu poniżej czchowskiej zapory. Warta kilka milionów złotych inwestycja – jak wylicza burmistrz Czchowa Marek Chudoba – w znakomitej większości zostanie wykonana z dotacji Unii Europejskiej. – Przygotowaliśmy kompleksowy projekt zagospodarowania ternu poniżej zapory. Został on bardzo wysoko oceniony przez ekspertów unijnych. To otwarło nam drogę do pozyskania środków ze Wspólnoty Europejskiej. Pracownicy Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego, którzy oceniali dokumentację, uznali że jest ona przygotowana – dosłownie –  perfekcyjnie. Jest to kolejny dowód na to, że do tego typu zadań podchodzimy z wielką powagą – dodaje burmistrz Czchowa, Marek Chudoba.

 
Czchów. Przedszkole w „starej szkole”
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 09 listopada 2018 18:46

Wszystko wskazuje na to, że w ciągu dwóch lat, w Czchowie powstanie nowe przedszkole. Placówka będzie mieściła się w budynku „starej” szkoły średniej, który przed wieloma laty, samorząd przekazał Starostwu Powiatowemu w Brzesku. – Dzisiaj, po przeprowadzce szkoły do nowego budynku, stary jest pusty.  Chcielibyśmy go zagospodarować właśnie na przedszkole. Wystąpimy do samorządu powiatu brzeskiego o zwrot naszej własności. Mam nadzieję, że powiat również, jak gmina przed kilkoma laty, przekaże nam budynek za darmo. I właśnie w tym miejscu urządzimy nowe, większe przedszkole. Natomiast obiekt, w którym dzisiaj jest przedszkole, będzie służył jako Klubik – czyli nasz samorządowy żłobek – wyjaśnia burmistrz Marek Chudoba.

 
Czchów. W podziękowaniu za Polskę…
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 09 listopada 2018 18:40

Polska jest państwem tworzonym przez naród, który wyrósł na jej wielkiej historii, wielkiej tradycji - tradycji chrześcijańskiej, tradycji obrony Ojczyzny, tradycji kultywowania rodziny. Nasz kraj jest państwem tworzonym przez naród, który wyrósł na jej wielkiej historii, wielkiej tradycji - tradycji chrześcijańskiej, tradycji obrony Ojczyzny, tradycji kultywowania rodziny. - Dlatego setna rocznica odzyskania niepodległości jest w naszej gminie obchodzona w sposób szczególny. Centralne uroczystości zaplanowaliśmy na 11 listopada. Zapraszam wszystkich do udziału w tym wydarzeniu o charakterze – religijno – patriotycznym – zachęca burmistrz Marek Chudoba.

 
Czchów. Projekt szkolny
WYDARZENIA - Czchów
środa, 07 listopada 2018 19:40

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie dobiegł końca projekt realizowany przez Stowarzyszenie Dobroczynne Iskierka Nadziei pod nazwą „Ze sztuką za pan brat”. Projekt trwał od czerwca 2018 roku i był dofinansowany przez Marek Chudoba, burmistrza Czchowa w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym. Pomalowali chorym w Czchowskim ZOL-u na Pomalowali chorym w Czchowskim ZOL-u na Towarzyszyliśmy wolontariuszom na bieżąco, dziś szerszy fotoreportaż podsumowujący całość - przyp.red. Działanie służyło wzbudzaniu zainteresowań młodzieży sztuką, promowaniu zajęć rozwijających umiejętności i zdolności a także efektywnemu spędzaniu czasu wolnego. A wszystko to poprzez bardzo chwalebną formę aktywności – wolontariat.

 
Tymowa – Lipnica Murowana. Droga do remontu
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 06 listopada 2018 21:29

Powiało optymizmem. Po latach oczekiwań dojdzie do remontu drogi wojewódzkiej: Tymowa – Lipnica Murowana. - Zabiegaliśmy o tę inwestycję od kilku lat. Stan nawierzchni drogi budzi wiele kontrowersji. Utyskiwali mieszkańcy, utyskiwali użytkownicy. Wiele razy na ten temat rozmawiałem z wicemarszałkiem Stanisławem Sorysem, z dyrekcją Zarządu Dróg Wojewódzkich. Udało się! Po moich licznych pismach, interwencjach, spotkaniach szefów gmin z przedstawicielami Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz władzami Małopolski zapadła decyzja  Sejmiku Województwa Małopolskiego o dołożeniu brakujących środków  na inwestycje. Mam nadzieję, że nic już nie stanie na przeszkodzie – mówi naszej redakcji Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 61

pr0602019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .