Czchów. Burmistrza zaprosił marszałek
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 14 lutego 2019 17:17

Mam wrażenie, że marszałek Małopolski Witold Kozłowski podziela nasze zdanie w sprawie przebiegu drogi ekspresowej Brzesko – Nowy Sącz. Kilka dni temu spotkaliśmy się w gonie kilku wójtów i burmistrzów, ustaliliśmy przebieg trasy – taki przebieg, który jest do zaakceptowania przez wszystkie samorządy, w najmniejszym stopniu ingeruje w tereny zurbanizowane, a w dodatku zapewnia równomierny rozwój wszystkich gmin powiatu brzeskiego i nowosądeckiego. Przebieg tego spotkania zreferowałem marszałkowi Kozłowskiemu. Gospodarz województwa zaprosił mnie na spotkanie do Krakowa. Wydaje się mi, że marszałek podziela nasze uwagi i jest gotów nas wesprzeć w relacjach z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad – ocenia po spotkaniu burmistrz gminy Czchów, Marek Chudoba.

 
Czchów. Dzielą środki
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 14 lutego 2019 13:10

Ruszył maraton zebrań wiejskich w gminie Czchów. Oprócz spraw bieżących wyłaniani są na nową kadencję Sołtysi oraz Rady Sołeckie. Na zebraniu w Piaskach-Drużkowie w wyborach na stanowisko sołtysa wsi po raz kolejny zwyciężył Ryszard Gałek, wygrywając z Pawłem Marszałkiem. W skład nowej Rady Sołeckiej wchodzą: Joanna Bodziony, Piotr Czyżycki, Mieczysław Kierczak, Kazimierz Michalik, Zbigniew Krzyżak, Bolesław Szczepański. Plan wydatków Sołectwa na 2019 rok: 28 000 zł.

 
Czchów. Blisko 12 milionów złotych na inwestycje
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 11 lutego 2019 00:00

Od wielu lat gmina Czchów utrzymuje szybkie tempo inwestycyjne. W tegorocznym planie wydatków, wydatki majątkowe oszacowano na ponad 11.8 miliona złotych. - Jak znam życie, ta kwota wzrośnie, bo w trakcie roku, zapewne uda się nam pozyskać kolejne środki. Nasz budżet jest nie tylko proinwestycyjny i prorozwojowy, ale także prospołeczny. Realizujemy bowiem wiele inwestycji, które wspierają wielopokoleniowe rodziny. Mamy środki na rozwój infrastruktury komunalnej, drogowej, ale także na inwestycje związane z oświata i kulturą. Warto dodać, że gros tych środków to pieniądze unijne. Od wielu lat gmina skutecznie zabiega o środki Wspólnoty Europejskiej, a nasze wnioski oceniane są bardzo wysoko przez ekspertów, których powołuje zarząd województwa małopolskiego – mówi naszje redakcji Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.

 
Czchów. Blisko 12 milionów na inwestycje
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 18 stycznia 2019 20:57

Blisko dwanaście milionów złotych przeznaczyła na inwestycje w tegorocznym budżecie gmina Czchów. To jeden a najwyższych wskaźników w regionie tarnowskim. Warto dodać, że budżet – po stronie dochodów ma blisko 53.7 miliona złotych, wydatki zapisano na poziomie 56.7 miliona złotych. - Od wielu lat przybywa nam zadań, ale ślad za tym nie idą rządowe dotacje. Przykładem tego jest chociażby oświata: rząd przyjął ustawę o podwyżkach pensji, a nam dał... mniejszą subwencję oświatową. Zresztą oświata to nie jedyne zadanie, na które państwo daje mniej środków niż nas to kosztuje – mówi naszej redakcji burmistrz Marek Chudoba. Na co gmina przeznacza środki?

 
Czchów. Konkursowe zmagania za nami
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 17 stycznia 2019 20:51

Znamy już laureatów VI Gminnego konkursu pn. „Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa 2018”. Pomysł, aby piękne tradycje bożonarodzeniowe kultywować m.in. poprzez wykonywanie szopek zrodził się w 2012 roku. Była to inicjatywa Klubu Seniora „Nasza Chata”. Ciężar organizacji i ufundowania nagród przejął na siebie Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie, który przy współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Ziemi Czchowskiej dziś realizuje jego 6 edycję – mówi Elżbieta Ogiela, dyrektor Miejskiego Osrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie. Burmistrz Marek Chudoba podkreśla, że inwestowanie w tego typu konkursu ma sens. - Z jednej strony jest to kultywowanie tradycji, z drugiej forma współzawodnictwa i integracji – mówi burmistrz Chudoba.

 
Czchów. Burmistrz apeluje
WYDARZENIA - Czchów
środa, 16 stycznia 2019 00:21

Zima staje się coraz bardziej uciążliwa. Gwoli prawdy, przypomina nam, w jakiej szerokości geograficznej żyjemy. Dlatego Burmistrz Czchowa Marek Chudoba zwrócił się z prośbą o niepozostawianie pojazdów na poboczach oraz w bezpośrednim sąsiedztwie dróg gminnych. 

 
Tymowa. Przygotowania do jubileuszu
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 10 stycznia 2019 15:53

W tym roku rozpoczną się przygotowania do setnej rocznicy powstania jednostki OSP w Tymowej. - To jedna z najstarszych i najpracowitszych jednostek w regionie tarnowskim – ocenia Marek Chudoba. Przypomnijmy, że Ochotnicza Straż Pożarna w Tymowej powstała w 1900 roku z inicjatywy Wojciecha Jasnosza, Jakuba Barwiołka, Michała Lendy i Marcina Kluby. Pierwszym komendantem był Wojciech Jasnosz, następnie funkcję tę pełnili: Jan Szpila, Stefan Ziółkowski, Wojciech Nastałek, Aleksander Tekiela, Kazimierz Marcinek, Eugeniusz Kornaś, Roman Trepa, Zbigniew Adamczyk i Tadeusz Szot. W 1954 roku OSP otrzymała sztandar ufundowany przez mieszkańców i samochód z demobilu marki Dodge, następnym pojazdem w Tymowskiej remizie był Lublin.

 
Czchów dba o mieszkańców
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 30 grudnia 2018 00:00

Przed nami Boże Narodzenie, najbardziej rodzinne święta w kalendarzu katolickim, ale nie wszyscy mogą cieszyć się z bliskich. Są tacy, którzy spędzają ten okres w samotności, ale czy dostatnio? - Mam nadzieję, że tak. Wierzę, że żadnemu mieszkańcowi naszej gminy jedzenia nie zabraknie. Od lat samorząd, podległe mu instytucje wspierają osoby samotne, najbiedniejsze, tych którzy nie radzą sobie w nowej rzeczywistości.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 61

pr0602019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .