Reklama
Czchów stawia na turystów. Jarmark na Węgierskiej
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 18 kwietnia 2019 10:13

Każdy region turystyczny w Polsce ma kilka takich miejsc, zwanych atrakcjami, które koniecznie trzeba zobaczyć. Co jest symbolem gminy Czchów? Wszystkie miejscowości mają swoje urokliwe miejsca, ale na pewno czchowską ziemię czynią wyjątkową: XIII-wieczna Baszta z punktem widokowym na Dolinę Dunajca (pozostałość zamku średniowiecznego); majestatyczny Rynek w Czchowie otoczony domami z podcieniami oraz zabytkowy kościół, w którym znajdują się jedne z najstarszych w Europie freski Via Crucis; piękne zabytkowe kościoły: modrzewiowy w Jurkowie, z sobotami w Tymowej, kościół w Domosławicach słynący z cudownego obrazu Matki Bożej Domosławickiej Królowej Doliny Dunajca oraz sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego na Kozieńcu (w Czchowie); zamek Tropsztyn w Wytrzyszczce znany z legendy o inkaskim skarbie; kąpielisko „Chorwacja” w Jurkowie, przyciągające plażowiczów, oraz słynny na całą Polskę festiwal jazzu tradycyjnego - Baszta Jazz Festival.

 
Czchów. Jutro konsultacje
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 16 kwietnia 2019 20:36

Uwaga. Jutro bezpłatne konsultacje dla mieszkańców Gminy Czchów na temat możliwości pozyskiwania środków unijnych. Urząd Miejski w Czchowie, wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego zapraszają mieszkańców Gminy Czchów zainteresowanych pozyskiwaniem dotacji unijnych na konsultacje z pracownikiem Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. Dyżur konsultanta odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Czchowie, 17 kwietnia br. w środę w godzinach od 9:00 do 11:30. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pozyskiwaniem środków na otwarcie lub rozwój działalności gospodarczej oraz w celu uzyskania informacji na temat możliwości ubiegania się o wsparcie w interesujących obszarach, w ramach perspektywy finansowej na lata 2014-2020.

 
Czchów. Sto lat pani Zosi
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 12 kwietnia 2019 09:43

Niewiele osób ma możliwość doczekania tak pięknego jubileuszu, a dla znakomitej większości z nas wydaje się wręcz nie do osiągnięcia. A jednak do tak niecodziennego święta doszło w Gminie Czchów 31 marca, bowiem swoje 100 urodziny obchodziła mieszkanka Biskupic Melsztyńskich – Pani Zofia Małek. - Dwustu lat w zdrowi i szczęcsiu – mówił do Dostojnej Jubilatki burmistrz Marek Chudoba.

 
Czchów. Gnojnik. Iwkowa. Wspólny projekt
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 06 kwietnia 2019 18:19

Samorządowcy kilku gmin powiatu brzeskiego i nowosądeckiego przyjeli projekt przebiegu trasy krajowej Brzesko – Nowy Sącz. - Teraz „piłka” jest po stronie rządu. Nikt nam nie zarzuci, że my nie chcemy, że blokujemy. Wspólnie włodarze kilku gmin uchwalili projekt przebiegu trasy. Ani rząd, ani parlamentarzyści, ani minister Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrada nic nam nie zarzucą – mówi burmistrz Czchowa Marek Chudoba. Jego zdaniem koncepcja nakreślona podczas spotkania w Iwkowej: z jednej strony godzi interes wszystkich gmin i mieszkańców, z drugiej strony jest najmniej kosztowna, bo przewiduje tylko niewielką ingerencję w tereny zurbanizowane.

 
Domosławice. Dotarł Naukobus i Planetobus
WYDARZENIA - Czchów
środa, 27 marca 2019 13:37

To była bardzo ciekawa lekcja. Przez dwa dni pod szkołą w Domosławicach „zacumował”  Naukobus i Planetobus. Jest to wspólnym projekt Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu „Nauka dla Ciebie”.

 
Czchów. Ciekawa lekcja w terenie
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 15 marca 2019 23:32

Na 25 i 26 marca zaplanowano przyjazdy Naukobusa i Planetobusa do Domosławic. Jest to wspólnym projekt Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu „Nauka dla Ciebie”. Naukobus i Planetobus jeździ do małych miejscowości, w których mieszka nie więcej niż 130 tys. mieszkańców. W tym roku Naukobus odwiedzi 140 miejscowości, a Planetobus kolejnych 20. Dzięki temu w naszych wystawach objazdowych w 2018 r. weźmie udział ok. 160 tys. osób. - Zachęcam dzieci i młodzież do skorzystania z tej oferty – mówi Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.

 
Czchów. Dwudniowa impreza na otwarcie sezonu turystycznego i oficjalne zakończenie prac na wzgórzu
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 10 marca 2019 13:25

Piknik historyczny, pokazy walk rycerskich, zwyczajów z czasów średniowiecza, ale także okresu późniejszego oraz możliwość zwiedzenia zamkowego wzgórza – to tylko kilka z wielu atrakcji, które zaplanowano w związku z oficjalnym oddaniem do użytku, po renowacji, Czchowskiego Grodziska. – Już dzisiaj zapraszam 18 i 19 maja do Czchowa. Nasze uroczystości połączone zostaną z Małopolskim Otwarciem Sezonu Turystycznego – tłumaczy naszej redakcji Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.

 
Czchów. Gmina ostro stawia na turystykę
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 28 lutego 2019 21:41

Rozwój turystyki weekendowej, opartej na zasobach przyrodniczych oraz kulturowo – historycznych: taki kierunek gospodarczego boomu marzy się burmistrzowi Markowi Chudobie. I trudno się mu dziwić, wszak gmina ma ku temu odpowiedni potencjał i sporo podejmuje działań, by ten potencjał wzmocnić. Grodzisko i Wzgórze Zamkowe w Czchowie będą mocnym punktem na mapie turystycznej od nowego sezonu. W najbliższym otoczeniu popularnej Baszty dzięki staraniom władz Czchowa i projektowi partnerskiemu którego liderem jest Tarnowska Organizacja Turystyczna wybudowano budynek zamkowy mieszkalny, powstała też wieża bramna, a grodzisko zostało zagospodarowane o nowe obiekty dla turystów, którzy na miejscu zobaczą repliki ciężkiego uzbrojenia z okresu XVI-XX wieku. Militaria zamontowano na trzech szlakach: średniowiecznym, II wojny światowej i nowożytnym. Okoliczny teren „uzbrojono” w m. in.: trebusz, taran, dźwig do oblewania smołą, moździerze, armatę przeciwlotniczą czy CKM-y. Niezwykłe eksponaty bez wątpienia będą magnesem turystycznym. W ramach inwestycji przeprowadzono też prace restauratorskie dwóch bunkrów i okopów. Te unikatowe budowle stanowią kolejny argument, by odwiedzić Czchów.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 63

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

prdoz2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .