O wyborach w regionie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 13 lipca 2020 22:57

Wiceminister zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko (poseł Ziemi Tarnowskiej) nie ma najmniejszych watpliwości, że zwycięstwo Andrzeja Dudy gwarantuje na najbliższe trzy lata polityczny spokój, który w obliczu kryzysu związanego między innymi z epidemią koronawirusa w światowej gospodarce jest Polsce bardzo potrzeby. Nasz kraj potrzebuje stabilizacji. Silnego ośrodka włądzy, wspóldziałania pomiędzy parlamentem – rządem – prezydentem. Moim zdaniem do sukcesu prezydenta przyczynił się miedzy innymi  lekceważący stosunek opozycji do mieszkańców małych miejscowości – tłumaczy wiceminister Jóżefa Szczurek Żalazko.Nawet w tych mniejszych ośrodkach, gdzie frekwencja rzeczywiście zawsze bywała niższa, ludzie pomyśleli sobie jednak, że mają dokładnie takie same prawo do decydowania o Polsce jak ja, jak pan Boniek, jak ktokolwiek inny i nie można sobie w ten sposób z nich drwić. Myślę, że ta troska o zwykłych ludzi, bez względu na to jak im się w życiu powiodło, czy mieszkają w większym czy w mniejszym mieście, jest czymś, co sprawiło i sprawia od wielu, wielu wyborów - bo to są któreś już wybory z rzędu wygrane przez obóz Prawa i Sprawiedliwości, że ten sukces jest. Dziękuję mieszkańcom regionu tarnowskiego za tak wielkie poparcie dla prezydenta Andrzeja Dudy – mówi Jóżefa Szczurek – Żelazko.

 
Powiat Tarnowski. Dotacja na szkołę
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 13 lipca 2020 22:56

O efektach ocieplenia budynku nie trzeba nikogo przekonywać. Jest cieplej, taniej i estetyczniej. Dlatego samorząd powiatu tarnowskiego zabiega o środki na ten cel. Powiat Tarnowski pozyskał pieniądze na „Termomodernizację Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach”, zostaliśmy wyróżnieni w ramach konkursu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Nagrodą jest dofinansowanie do przedstawionego projektu.

 
WYBORY. Frekwencja wyborcza na godz. 17.00
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 12 lipca 2020 18:36

Frekwencja w niedzielnych wyborach prezydenckich na godz. 17 wyniosła 52.10% w skali kraju. Frekwencja w województwie małopolskim wyniosła 54,58%.

 
Gmina Borzęcin: Wotum zaufania i absolutorium dla Wójta
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 04 lipca 2020 17:27

Niemal co czwartą złotówkę wydała gmina Borzęcin w 2019 roku na inwestycje. Na XV Sesji Rady Gminy Borzęcin, która odbyła się w dniu 30 czerwca br. Rada Gminy Borzęcin udzieliła wójtowi Kwaśniakowi wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu za 2019 rok. Głosowanie nad absolutorium poprzedziło odczytanie pozytywnych opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej o sprawozdaniu z wykonania budżetu i wniosku Komisji Rewizyjnej oraz wniosku i opinii Komisji Rewizyjnej w sprawie absolutorium. To 22. z kolei absolutorium udzielone Januszowi Kwaśniakowi w związku z pełnieniem funkcji wójta gminy Borzęcin.

 
Małopolskie Laboratorium Edukacji Cyfrowej HUMINE w Tarnowie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 03 lipca 2020 09:34
W Tarnowie rozpoczyna działalność Małopolskie Laboratorium Edukacji Cyfrowej HUMINE – regionalne centrum wsparcia systemu edukacji w Małopolsce. O jego utworzeniu zdecydowali w połowie maja tego roku Zarząd Województwa Małopolskiego, Małopolski Kurator Oświaty i Wojewoda Małopolski. Decyzja ma być odpowiedzią na doświadczenia małopolskich szkół w kilkumiesięcznym okresie zdalnego nauczania i zdiagnozowane w tym czasie pilne i strategiczne potrzeby oświaty.
 
Józefa Szczurek – Żelazko. Z inicjatywy prezydenta
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 02 lipca 2020 21:37

Mamy dobrą informację dla mieszkańców regionu. Dla samorządów powiatu tarnowskiego trafi prawie 30 mln zł rządowego wsparcia. – Ten Fundusz odegra rolę tarczy dla samorządów. Dodam tylko, że są to pieniądze na pokrycie chociażby rozpoczętych już inwestycji przez poszczególne samorządy i co bardzo ważne, pieniądze te będzie można również wykorzystać w kolejnym roku. Skutki Covid – 19 są duże i samorządy również bardzo ucierpiały finansowo, wiele dochodów nie wpływa na konta budżetów poszczególnych lokalnych samorządów – tłumaczy wiceminister zdrowia, poseł Ziemi Tarnowksiej, Józefa Szczurek – Żelazko.  Do Małopolski na inwestycje samorządowe trafi ponad pół miliarda złotych. Pieniądze będzie można wydać do końca 2022 roku. Fundusz Inwestycji Samorządowych został zainicjowany przez prezydenta Andrzeja Dudę.

 
Rządowe miliony dla Powiatu Brzeskiego
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 01 lipca 2020 09:27

Kilkanaście milionów złotych pozyskał Powiat Brzeski w ramach dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych. To inwestycje realizowa- ne w latach 2019-2021. Zdaniem starosty brzeskiego Andrzeja Po- tępy, FDS to doskonały instrument wsparcia finansowego Powiatów i Gmin. – Dotacje w granicach 75 procent inwestycji oraz wsparcie finansowe Gmin, na terenie których jest realizowane zadanie, po- zwoli w sumie na wykonanie ponad dwudziestu kilometrów dróg – tłumaczy naszej redakcji Andrzej Potępa.

 
Wybory. Wyniki I tury wyborów prezydenckich
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 29 czerwca 2020 10:35

Według danych z 99,78 proc. obwodów Andrzej Duda uzyskał 43,67 proc. głosów, Rafał Trzaskowski - 30,34 proc., a Szymon Hołownia - 13,85 proc - poinformował w poniedziałek przewodniczący PKW Sylwester Marciniak.  Jak powiedział szef PKW, Andrzej Duda uzyskał 43,67 proc. (8 mln 412 tys. głosów). Rafał Trzaskowski - 30,34 proc. (5 mln 845 tys.), Szymon Hołownia - 13,85 proc. (2 mln 667 tys.).

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 82

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .