Zakliczyn. Znaleźli swoje nowe miejsce na ziemi
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 20 czerwca 2019 11:45

Gmina Zakliczyn przyjęła rodzinę repatriantów z terenu byłego ZSRR.  W Charzewicach czekał na potomków polskich zesłańców przebudowany i zaadaptowany do celów mieszkalnych budynek komunalny. Koszt przebudowy dawnego domu nauczyciela wyniósł 230 tys. zł. Samorząd gminy Zakliczyn uzyskał z budżetu państwa dofinansowanie do tego przedsięwzięcia w kwocie prawie 220 tys. zł. - W budynku jest około 60 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej. Najprawdopodobniej przyjedzie do nas rodzina trzyosobowa. Wspólnie z Małopolskim Urzędem Wojewódzkim oraz Związkiem Repatriantów RP zajmujemy się obecnie procedurą sprowadzenia rodziny repatriantów do 
Polski – objaśnia burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak.

 
Wierzchosławice. Dotacja dla gminy
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 20 czerwca 2019 11:45

Za niespełna półtora roku miłośnicy dwóch kółek będą mogli korzystać z nowego, 2,5-kilometrowego odcinka, który będzie stanowił ścieżkę bezpośrednio połączoną z trasą rowerową VeloDunajec w miejscowości Gosławice. Dzięki tej inwestycji bez wątpienia zwiększy się atrakcyjność turystyczna gminy i regionu. Dzisiaj odbyło się  spotkanie, podczas którego wicemarszałek Łukasz Smółka oraz Anna Pieczarka i Marta Malec-Lech z zarządu województwa przekazali  na ręce wójta Wierzchosławic – Andrzeja Mroza umowę gwarantującą dofinansowanie budowy trasy rowerowej Wierzchosławice – Dwudniaki – VeloDunajec.

 
W Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbyła się XXVIII akcja honorowego krwiodawstwa
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 17 czerwca 2019 21:17

W Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbyła się XXVIII akcja honorowego krwiodawstwa, zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża, działający w urzędzie. Pomimo trudnych warunków pogodowych, zwłaszcza powodujących osłabienie organizmu upałów, krew oddało 17 osób.

 
Jastrzębia. Sukcesy zespołu
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 17 czerwca 2019 21:15

Wiadomo od dawna, że większość uroczystości, imprez, festynów, byłaby uboga, gdyby nie pojawiały się na nich zespoły ludowe. To właśnie muzyka ludowa jest nam najbliższa, za sprawą bezpośredniego przekazu naszych ojców a także jej kontynuatorów – Zespołów Folklorystycznych i Grup Śpiewaczych. W tę rolę od 13 lat wpisuje się Zespół Folklorystyczny „Mali Jastrzębianie”. Mimo, że po pierwszym składzie zespołu nie ma już śladu (zostały zdjęcia, nagrody…) ich następcy – dzieci w wieku od 4 do 14 lat, poprzez zajęcia choreograficzne, naukę pieśni, obrzędów, gwary i tradycji, pokazują swoim rówieśnikom, jak dobrze spożytkować wolny czas.

 
Dębno. Gnojnik. Szczurowa. Z dotacjami dla remiz
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 14 czerwca 2019 20:56

001 PTR 5679Trzy gminy z powiatu brzeskiego otrzymały wsparcie finansowe w ramach programu Małopolskie Remizy 2019. Dzisiaj, w budynku OSP w Biesiadkach, samorządowcy i strażacy odebrali promesy. Wręczali je członek zarządu województwa małopolskiego Marta Malec – Lech w asyście radnego województwa małopolskiego Stanisława Bukowca oraz prezesa zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, dr Kazimierza Koprowskiego. Gospodarzem spotkania był wójt Gnojnika Sławomir Paterek.

 
Powiat Tarnowski z wnioskami
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 13 czerwca 2019 20:02

Niedawno swoje pomysły i propozycje do Strategii Rozwoju Województwa „Małopolska 2030” zgłaszali w Tarnowie samorządowcy, przedsiębiorcy, działacze organizacji pozarządowych. Spotkanie w tej sprawie, a także odnośnie prac nad RPO Województwa na lata 2021-2027, odbyło się w CSM. Powiat Tarnowski reprezentowali Wicestarosta Jacek Hudyma oraz Etatowy Członek Zarządu Tomasz Stelmach. - Liczymy na to, że współpraca z samorządem małopolskim będzie układała się tak doskonale, jak w tej kadencji – mówi wicestarosta Jacek Hudyma.

 
Dębno i Zakliczyn. Eko Liderzy w Małopolsce
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 12 czerwca 2019 11:01

Tylko dwie gminy z regionu tarnowskiego: Dębno i Zakliczyn mogą poszczycić się tutułem Eko Lidera. Eko Liderzy z Małopolski zostali nagrodzeni podczas pierwszego dnia konferencji „Ochrona przyrody, powierzchni ziemi i krajobrazu w kontekście obowiązujących przepisów” organizowanej przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Nosalowym Dworze w stolicy polskichg Tatr – Zakopanem. Statuetki przyznano: EkoGmina miejsko – wiejska Biecz, nagroda pieniężna 30 tys. zł; EkoGmina wiejska – Dębno, nagroda pieniężna 30 tys. zł; EkoPrzedsięwzęcie – Gmina Zakliczyn, nagroda 20 tys. zł; EkoPrzedsięwzęcie – Kopalnia Soli „Wieliczka” S.A. 20 tys. zł; EkoPrzedsięwzęcie – Miasto Jordanów 20 tys. zł; EkoSzkoła – Szkoła Podstawowa nr 129 im. Kornela Makuszyńskiego w Krakowie 5 tys. zł oraz EekoPrzedszkole – Przedszkole Samorządowe w Światnikach Górnych 5 tys. zł.

 
Piknik na Kokoczu
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 12 czerwca 2019 10:47

Już 15 czerwca odbędzie się Piknik na Górze Kokocz. Będzie to okazja do miłego i atrakcyjnego spędzenia czasu dla całych rodzin oraz osób we wszystkich grupach wiekowych. Góra Kokocz posiada niezwykłe walory krajobrazowe i turystyczne. Z tego wyjątkowego miejsca na mapie regionu tarnowskiego można podziwiać wspaniałą panoramę we wszystkich kierunkach świata. Organizatorami wydarzenia są: Sołectwo Wola Lubecka, Sołectwo Lubcza, OSP Wola Lubecka, OSP Lubcza, Szkoła Podstawowa w Woli Lubeckiej, Zespół Szkół w Lubczy, Ośrodek Kultury w Ryglicach. Patronat honorowy objęli - Starosta Tarnowski Roman Łucarz i Burmistrz Ryglic Paweł Augustyn.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 47

pr0602019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .