Wykażmy się solidarnością
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 03 kwietnia 2020 23:09

Cieszy mnie, że pojawiają się osoby, organizacje społeczne, które są gotowe pomagać osobom starszym i schorowanym. Oczywiście w pierwszej kolejności taki obowiązek ciąży na rodzinie. Ale są takie sytuacje, w których osoby starsze, albo nie mają bliskich w ogóle, albo są daleko. Czasem dzieci od lat przebywają poza Polską. Nie mają teraz możliwości opieki nad rodzicami. Jako ludzie i jako katolicy mamy obowiązek wspierać starszych. Apeluję o solidarność z potrzebującymi – zachęca Roman Łucarz, starosta tarnowski.

 
Powiat brzeski. Kolejne 5 osób zarażonych koronawirusem. Dzisiaj już 7 osób
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 03 kwietnia 2020 17:46

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób. W tej grupie jest 16 kobiet i 6 mężczyzn, w wieku od 9 do 78 lat. 10 osób mieszka powiecie limanowskim, 5 w powiecie brzeskim, 3 w Krakowie, 2 w powiecie krakowskim, 1 w powiecie wadowickim, 1 w powiecie dąbrowskim.

 
Dwa nowe przypadki koronawirusa w powiecie brzeskim
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 03 kwietnia 2020 11:33

Aktualna liczba osób zarażonych w małopolsce wynosi 235 (stan na dziś, na godziny poranne). Dzisiejsze nowe statysyki z województwa, to: 26 osób jest 16 kobiet i 10 mężczyzn, w wieku od 2 do 82 lat. 9 osób mieszka w Krakowie, 10 w powiecie bocheńskim, 2 w powiecie brzeskim, 1 w powiecie tarnowskim, 4 w powiecie krakowskim. W powiecie brzeskim suma osób zakażonych wynosi 16.

 
Dla samorządów: SZKOLENIE ONLINE – JST A COVID 19
środa, 01 kwietnia 2020 15:28

Szanowni Burmistrzowie; Wójtowie; Sekretarzowie oraz Skarbnicy Gmin Regionu Tarnowskiego.

 
Małopolska. 200 osob z koronawirusem
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 01 kwietnia 2020 12:09

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób.

 
Michał Wojtkiewicz wraca do Sejmu
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 01 kwietnia 2020 11:58

Michał Wojtkiewicz, były poseł, były starosta i były burmistrz Tuchowa. Po kilkumiesięcznej przerwie znowu zasiądzie w ławach sejmowych. Jak to możliwe?  Inny tarnowski poseł, mecenas Piotr Sak zostanie niebawem zgłoszony na członka Trybunału Konstytucyjnego.  Zgodnie z Konstytucją członek tego gremium nie może pełnić żadnej funkcji z wyboru (posła, senatora, wójta, burmistrza, prezydenta, starosty, marszałka województwa, czy nawet radnego). Musi także zrezygnować z przynależności do partii politycznej.

 
Ponad 120 pracowników brzeskiego szpitala zostało poddanych kwarantannie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 31 marca 2020 23:15

Ponad 120 pracowników brzeskiego szpitala jest na kwarantannie. To skutek zarażenia koronawirusem. Najpierw w szpitalu, na odwiedzinach pojawił się chory, potem zaraził swojego ojca i… ruszyła lawina. Chorych jest kilku lekarzy, pielęgniarek i salowych. Zamknięto już kilka oddziałów.

 
Czy policja będzie mogła karać biegaczy i spacerowiczów?
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 31 marca 2020 13:50
Czy nowe przepisy dotyczące ograniczenia przemieszczania się, jakie zaprezentował dziś premier Mateusz Morawiecki, dotyczą również uprawiania sportu na świeżym powietrzu? Minister Łukasz Szumowski podkreślił, że najbliższe dwa tygodnie "to nie jest czas na poprawienie formy fizycznej".
 
Jednocześnie podkreślając, że formalnego zakazu nie ma, a krótki bieg czy spacer, traktowany jest jako niezbędny środek higieny zdrowia psychicznego. Twarde zapisy są trudne do zdefiniowania, to zależy od rozsądku Polaków - dodał minister Łukasz Szumowski. Oznacza, że policja nie będzie miała podstaw prawnych do nakładania mandatów dla pojedynczych spacerowiczów czy biegaczy.
Należy pamiętać jednak o ograniczeniu takich zachowań do minimum, unikania przestrzeni, gdzie mogą wystąpić większe skupiska ludzi.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 74

skarbnikaudytm

pr042020

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .