Reklama
Wierzchosławice. Zakliczyn Medale dla strażaków
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 22 sierpnia 2019 19:48

Ostatnia Rady Powiatu Tarnowskiego była okazją do uhonorowania druhów z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Powiatu Tarnowskiego. Wicewojewoda Małopolski wręczył brązowe krzyże zasługi strażakom OSP z Gminy Wierzchosławice, zaś Zarząd Powiatu docenił strażaków z OSP Zakliczyn, za osiągnięcia w zawodach w ratownictwie.

 
Powiatowe dożynki w Wojniczu
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 22 sierpnia 2019 19:47

doypowtar2Wojnicz jest w tym roku gospodarzem dożynek powiatowych. 24 i 25 sierpnia odbędą się XXI Dożynki Powiatu Tarnowskiego. Tym razem w gościnnym Wojniczu. Miejscem wydarzenia będzie tamtejszy Park Miejski. Idea wydarzenia łączy elementy obyczajowości ludowej z kultura popularną, a tradycję z nowoczesną formułą imprez masowych. W drugim dniu imprezy gwiazdą wieczoru będzie Halina Mlynkova.

 
Ryglie. Plon niesiemy plon
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 22 sierpnia 2019 19:45

 Tym razem w Woli Lubeckiej odbyły się dożynki gminne, które rozpoczęła Msza Święta w Kościele pw. Maryi Matki Bożej Opatrzności w Woli Lubeckiej, sprawowana przez dziekana Marka Kuzaka – proboszcza parafii Lubcza. Następnie przy dźwiękach Orkiestry Młodzieżowej działającej przy Ośrodku Kultury w Ryglicach – filia w Zalasowej, pod batutą Stanisława Stańczyka, wszystkie delegacje i zgromadzeni goście przenieśli się na stadion poniżej kościoła. W tym miejscu, na uczestników  czekały piękne stoiska twórców: Koła Rękodzieła Artystycznego z Zalasowej, twórczość całoroczna Doroty Kisiel-Szynal i Jadwigi Nocek, miody – Barbary Mosoń, wyroby z wosku – Janusza Fudymy, papierowa wiklina – Barbary Kumięgi, malarstwo – Roberta Pyzi, piktografia – Mateusza Kuska oraz suto zastawione stoły przygotowane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy, a były to: KGW- Joniny, KGW – Lubcza, KGW – Wola Lubecka, KGW – Zalasowa oraz Koło Pań Rygliczanki. Każdy mógł posmakować przepysznych lokalnych potraw, przyrządzonych według tradycyjnych receptur. Wśród smakołyków nie zabrakło także wysokiej klasy wina z rodzimych winnic. Wino serwowali: Krystyna i Szczepan Marcinkowie z Winnicy Kowalówka oraz Antoni Marcinek - Piwnice Antoniego.

 
Rozmowa z Romanem Łucarzem, starostą powiatu tarnowskiego
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 19 sierpnia 2019 22:28

Rozmowę możemy rozpocząć dość optymistycznie. Wszystko wskazuje chyba na to, że ruszy wreszcie budowa nowego mostu nad Dunajcem i solidnej drogi, która połączy wierzchosławicki węzeł autostradowy z Mościcami i dalej ze Strefą Aktywności Gospodarczej w Tarnowie?
Tak, nareszcie możemy naszym mieszkańcom przekazać dobrą wiadomość, że wszystko wskazuje na to, iż przetarg, który został ogłoszony przez zarząd województwa, zostanie rozstrzygnięty i będzie podpisana umowa. Do pozytywnego obrotu sprawy przyczyniły się negocjacje nowego zarządu województwa z Wodami Polskimi, które zgodziły się na zmniejszenie rozpiętości przęseł na moście, dzięki czemu zmniejszył się znacznie koszt wykonania tej inwestycji. W tej chwili widzimy, że w granicach 140 mln zł możliwe jest wybudowanie łącznika z mostem, a za poprzedniego zarządu Małopolski najtańsza oferta wynosiła przeszło 200 mln zł. Dlatego są duże oszczędności i możemy obiecać mieszkańcom, że termin zakończenia inwestycji w 2023 roku nie jest zagrożony. Wszystkie prace, które zaplanował nowy zarząd województwa małopolskiego, przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem.

 
Wojnicz. Dom Grodzki jak nowy
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 16 sierpnia 2019 00:00

Działający od kilkudziesięciu lat Dom Grodzki w Wojniczu przeszedł kolejny etap modernizacji. Są nowe pomieszczenia dla działających w nim grup i zespołów Ta zmiana stała się możliwa dzięki staraniom władz samorządowych, które pozyskały środki na częściową modernizację budynku. Modernizacja Domu Grodzkiego była możliwa dzięki pozyskanemu dofinansowaniu w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich działanie „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”. Odbiór robót zakończono 19 lipca 2019 r. Celem zadania była modernizacja 13 pomieszczeń budynku i ich adaptacja na potrzeby realizacji aktywności kulturalnej, rekreacyjnej i społecznej mieszkańców naszej gminy. Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł 478 000,00 zł, z czego 196 912,00 zł była to kwota dofinansowania zadania.

 
Burmistrz Ryglic zaprasza...
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 14 sierpnia 2019 19:53

Zapraszam wszystkich mieszkańców Gminy Ryglice na Dożynki Gminne, które w tym roku odbędą się w Woli Lubeckiej na boisku sportowym przy kościele. Dożynki rozpoczynają się o godzinie 14.00 mszą świętą, którą odprawi ksiądz dziekan Marek Kuzak. Po mszy świętej na boisku sportowym rozpoczną się uroczystości dożynkowe, gdzie będzie wiele atrakcji min. o godzinie 17.30 skoki spadochronowe, nowo powstałe Koła Gospodyń Wiejskich będą serwować potrawy wiejskie i regionalne a dzieci ze Szkoły Podstawowej w Woli Lubeckiej uświetnią uroczystość programem artystycznym. Dla dzieci zapewniamy plac zabaw. Natomiast o godzinie 18.00 wystąpi gwiazda wieczoru zespół Andre. Sołtys wsi Jerzy Kumięga, Radny Rady Miejskiej Tadeusz Augustyn i Rada Sołecka zapraszają na Biesiadę dożynkową z zespołem Dysonans – mówi Paweł Augustyn, burmistrz Ryglic.

 
Powiat Tarnowski. Ośrodek w Dwudniakach będzie większy
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 13 sierpnia 2019 12:21

Kolejna dobra informacja dla dzieci. Powiat Tarnowski otrzymał milion zł dofinansowania z przeznaczeniem na dalszą rozbudowę kompleksu, w którym mieści się Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wierzchosławicach - Dwudniakach. Środki finansowe pochodzą z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, z części pozostającej w dyspozycji Województwa Małopolskiego. Powiatowy Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w nowej lokalizacji w Wierzchosławicach - Dwudniakach działa od roku szkolnego 2018/2019. Wcześniej mieścił się w Zbylitowskiej Górze. Kompleks, w którym ośrodek funkcjonuje obecnie wciąż jest rozbudowywany, między innymi powstaje nowoczesna hala do hipoterapii.

 
Brzesko. Bochnia. Szpitale z karetkami
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 11 sierpnia 2019 18:52

Po czterysta tysięcy złotych otrzymają szpitale powiatowe w Brzesku i Bochni – to dofinansowanie do zakupu nowych karetek pogotowia ratunkowego. - Pieniądze na ten cel pochodzą z funduszu Ministerstwa Zdrowia. Rząd podejmuje wiele działań, których celem jest dofinansowanie służby zdrowia. Z roku na rok zwiększamy te pulę. Chcemy, by docelowo ponad 6 procent PKB trafiło na lecznictwo. W tym roku udało się wygospodarować dodatkowe środki dla szpitala w Brzesku i Bochni – podkreśla poseł Józefa Szczurek – Żelazko, wiceminister zdrowia i poseł na Sejm RP. –  Nie ukrywam, że zależało mi  na dodatkowych środkach dla szpitali, które będą przeznaczone na zakup karetek, bo wiem że w dużej mierze od sprawności samochodu zależy  czas dotarcia do chorego. Karetki, które obsługują tysiące interwencji, muszą być sprawne, by pomoc medyczna zawsze docierała błyskawicznie – mówiła naszej redakcji minister  Józefa Szczurek-Żelazko.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 52

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

dozpowtarr2019logo

prdoz2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .