Reklama
Powiat Tarnowski. Sporo się działo na południu
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 02 stycznia 2021 00:00

Sporo się działo w latach 2019 – 2020  na drogach powiatowych. Zdaniem Krzysztofa Płaczka,  radnego Powiatu Tarnowskiego, a zarazem Wiceprzewodniczącego  Komisji Rewizyjnej, oraz Wiceprzewodniczącego  Komisji ds. Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki, jest to efektem doskonałej współpracy z wójtem Markiem Karasiem oraz radnymi gminy. – W ostatnich dwóch latach wykonaliśmy inwestycje o wartości około półtora miliona złotych – wylicza Krzysztof Płaczek.  W ostatnich dwóch latach prace prowadzono na drogach powiatowych we wszystkich sołectwach gminy. W Olszynach  wyremontowano część drogi poprzez nałożenie nowej nakładki asfaltowej oraz wykonanie poboczy o  długości ponad kilometra (droga powiatowa 1387K0. Na całym tym odcinku zostały również wyczyszczone wszystkie studzienki kanalizacyjne oraz wykonane konserwacje rowów. Pojawił się nowy chodnik  przy drodze powiatowej 1387K w miejscowości Olszyny. Wykonana została naprawa zniszczonej nakładki asfaltowej drogi powiatowej nr 1403K Rzepiennik Suchy – Olszyny w miejscowości Olszyny.


Utwardzono też pobocza dróg powiatowych, na bieżąco byłą prowadzona ich konserwacja. Po licznych monitach radnego oraz wójta wykonano także zabezpieczenie i stabilizację korpusu drogi powiatowej 1387K w Olszynach. Na tym odcinku położona została również nowa nakładka asfaltowa. Osuwisko zlokalizowane było w bliskiej odległości Szkoły Podstawowej. Zostało solidnie zabezpieczone czego efektem jest poprawa bezpieczeństwa poruszających się po drodze powiatowej pojazdów oraz pieszych. Ponadto w Olszynach wykonana była stabilizacja mostu w centrum miejscowości, pracom remontowym poddano także nawierzchnię mostu w Olszynach na granicy z Jodłówką Tuchowską. Z centrum Olszyn zniknął stary kiosk, a plac wokół niego został  uporządkowany. Pojawiło się nowe oznakowanie poziome i pionowe na drodze (pasy i znaki drogowe). Ułożono także płyty ażurowe umacniające, które mają zapobiegać osuwaniu się ziemi oraz zasypywaniu się rowu. Natomiast w Turzy wykonano nową nakładkę asfaltową, wyremontowano poboczy na drodze powiatowej 1390K, od szkoły podstawowej w kierunku miejscowości Ostrusza. Przy tej drodze wycięto niepotrzebne krzaki i drzewa, uzupełniono kruszywem kamiennym pobocza drogi powiatowej. Zakres robót obejmował również konserwację rowów oraz wymianę lustra. Zamontowano kilka barier ochronnych na drodze powiatowej 1388 K  w miejscowości Turza, masą bitumiczną oraz kruszywem uzupełniono całości drogi powiatowej 1388K między innymi na granicy z Moszczenicą. Na terenie Rzepiennika Strzyżewskiego i Kołówki wykonano oczyszczenie studzienek kanalizacyjnych na moście oraz w ciągu drogi powiatowej 1388K w  miejscowości Rzepiennik Strzyżewski.  Wyrównano masą bitumiczną oraz kruszywem drogę, utwardzono pobocze drogi powiatowej 1388K od Kościoła WMP w kierunku Kołkówki. W ramach prac prowadzonych przez powiat pojawiała się nowa nakładka asfaltowa oraz naprawiono pobocza na drodze powiatowej 1403K w miejscowości Rzepiennik Suchy. Poddano konserwacji rowy przydrożne oraz  uzupełniono kruszywem kamiennym pobocza drogi powiatowej. Prowadzono także remont odcinka ( nowa nakładka asfaltowa  oraz pobocze) na drogi powiatowej 1403K w miejscowości Rzepiennik Biskupi. Tutaj także doszło do konserwacji rowów oraz uzupełniono kamieniem pobocze. Ponadto radny Krzysztof Płaczek wspierał kluby sportowe, wydarzenia kulturalne, pomagał strażakom, fundował nagrody.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

fbprofil

pr122020

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .