Reklama
Ciężkowice. W marcu wybory na burmistrza
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 29 grudnia 2020 00:51

Potwierdziły się nasze informacje: Stanisław Krawiec został powołany, na wniosek wojewody małopolskiego, na komisarza Ciężkowic. Będzie kierował pracami Urzędu Miejskiego w tej podtarnowskiej gminie. Szefował gminie będzie do momentu zaprzysiężenia nowego włodarza gminy, który zostanie wybrany przez mieszkańców, w ramach wyborów uzupełniających. Wybory muszą się odbyć do 8 marca 2021 roku – wynika z kalendarza wyborczego (8 grudnia wojewoda małopolski wygasił mandat byłego burmistrza). Niebawem zostanie podjęta decyzja o terminie wyborów. Z naszych nieoficjalnych informacji, potwierdzonych przez nasze źródło w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, wynika że wybory odbędą  się 7 marca. Jeśli w tym dniu żaden z kandydatów nie uzyska 50 procent głosów plus jeden głos, będzie potrzebna druga tura wyborów. Odbędzie się ona 21 marca.


Na razie trwa „typowanie” kandydatów. Dwaj najwięksi gracze na gminnej scenie politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Prawo i Sprawiedliwość  wystawią swoich. Nie jest wykluczone, że będzie także kilku innych kandydatów. Jak dowiedziała się nasza redakcja w w tym gronie wymieniani są dr Robert Truchan, radny miejski, nauczyciel, trener i grający piłkarz, Stanisław Kuropatwa, radny powiatu tarnowskiego a zarazem szef Posterunku Energetycznego w Ciężkowicach (kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego). PiS jeszcze nie zdecydował. W tym przypadku w grę wchodzi kilka nazwisk: Andrzej Burnus, wieloletni dyrektor miejscowej szkoły średniej, obecnie szef tarnowskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Krakowie, Michał Koralik, przewodniczący Rady Miejskiej w Ciężkowicach lub  wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, kierownik w Tauron Tarnów, Marcin Szymczyk.  Warto wspomnieć, że w gronie kandydatów pojawiają się także nazwiska: Marka Zwolenika, Dariusza Zięciny, Mateusza Wójcika, Barbary Łąckiej (Solidarna Polska), Haliny Miki czy Teresy Sławuty.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

fbprofil

pr122020

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .