Reklama
Dwa miliony złotych dla Gminy Borzęcin
WYDARZENIA - Borzęcin
wtorek, 08 grudnia 2020 18:51

Dwa miliony złotych, w ramach Tarczy Antykryzysowej dla Samorządów otrzyma gmina Borzęcin. To środki rządowe, które rozdysponowała właśnie Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Borzęcin otrzymał pieniądze na dwa zadania. Pierwsze związane jest z rozbudową sieci wodociągowej w gminie, natomiast drugie z przebudową i rozbudową remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Borzęcinie Dolnym. - Za pozyskane środki serdecznie dziękuję premierowi Mateuszowi Morawieckiemu oraz posłom Zjednoczonej Prawicy z regionu tarnowskiego, z posłem Stanisławem Bukowcem na czele - mówi w rozmowie z naszą redakcją Janusz Kwaśniak, wójt Borzęcina. Jego zdaniem rząd doskonale rozumie potrzeby gmin i powiatów, gdyż dzięki dotacjom z budżetu państwa, znacznie podreperowano samorządowe finanse. - Przez koronawirusa  straciliśmy część dochodów – dodaje wójt Kwaśniak.

Jak już wspomnieliśmy dzięki dotacji rządowej zostanie w 2021 roku wykonana rozbudowa sieci wodociągowej na terenie Gminy Borzęcin. Inwestycja będzie prowadzona w Bielczy – tam powstanie odcinek o długości 425 m, w Borzęcinie (przysiółek Wisowatki) – o długości 1266 m i w Łękach o długości 148 m. - W tych miejscowościach mamy sieć wodociągową, ale od momentu kiedy oddano ją do użytku, powstała nowa zabudowa jednorodzinna. Dzięki tym środkom uzbroimy nowe osiedla w wodę – mówi wójt Kwaśniak. Na ten cel gmina otrzyma pół miliona złotych. Natomiast półtora miliona złotych to kolejne wsparcie do budowy remizy w Borzęcinie Dolnym. Przypomnijmy, że na realizację zadania gmina Borzęcin pozyskała przed kilkoma tygodniami dotację z Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej w kwocie 2 miliony 128 tysięcy złotych. Niebawem rozpocznie się tam inwestycja polegająca na przebudowie, rozbudowie i nadbudowie strażnicy. Dzięki planowanym pracom zwiększy się powierzchnia użytkowa obiektu z istniejących 298 m2 do 780 m2, a więc blisko trzykrotnie. W wyniku realizacji projektu powstaną 2 garaże na samochody bojowe wraz z zapleczem socjalno-technicznym dla OSP, świetlica Ośrodka Kultury z wyjściem na ogród, w którym zlokalizowana będzie część rekreacyjno-wypoczynkowa oraz sala wielofunkcyjna wraz z zapleczem kuchennym i sanitarnym. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a teren uzyska nowe zagospodarowanie w postaci małej architektury i zieleni wraz z ogrodzeniem. Łączny koszt inwestycji wg. kosztorysu inwestorskiego zamyka się kwotą 4 miliony 142 tysiące złotych. Nowy obiekt zostanie oddany do użytku wiosną 2023 roku.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

fbprofil

pr122020

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .