Reklama
Tylko u nas. Nowy członek zarządu województwa
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 16 listopada 2020 15:10

Przez wiele lat była jednym z najbliższych współpracowników byłej premier Beaty Szydło, wieloletnim dyrektor jej biura poselskiego, mowa o Iwonie Gibas, która zostanie nowym członkiem zarządu województwa małopolskiego – dowiedziała się nieoficjalnie nasza redakcja. Dzisiaj, o godzinie 16. rozpocznie się posiedzenie Komisji Głównej Sejmiku Samorządowego Województwa Małopolskiego, podczas której ma zapaść decyzja o tym kiedy zostanie zwołana sesja nadzwyczajna. Z naszych ustaleń wynika, że może do niej dojść już w najbliższy piątek.  Jak nam mówi jeden z polityków PiS, będzie to sesja stacjonarna (bo tylko tak w sposób tajny można odwołać i powołać członka zarządu).  Zachowane będą wszelkie środki ostrożności – zapewnia.

Iwona Gibas jest radną sejmiku od 2018 roku, pełni funkcję wiceprzewodniczącej tegoż gremium. Zawodowo pracuje w Nadwiślańskiej Agencji Turystycznej, jako zastępca dyrektora trzygwiazdkowego Hotelu NAT w Ustroniu. Ma 55 lat. Zastąpi na stanowisku Edwarda Czesaka, który po roku pracy w zarządzie, zrezygnował z zajmowanego stanowiska czym… zaskoczył nie tylko radnych opozycji, ale i macierzystej partii. Tym samym region tarnowski starci członka zarządu, bo od wyborów w 2018 roku, był to ktoś z naszego regionu: najpierw dzisiejsza poseł Anna Pieczarka, potem wspomniany Edward Czesak. Nadal członkiem zarządu będzie Marta Malec – Lech.

Tym samym kończą się spekulacje: kto mógłby zastąpić Edwarda Czesaka. Mówiło się o radnych Wojciechu Skruchu z Tuchowa, Józefie Gawronie z Proszowic lub Piotrze Dziurdzi z Bochni. Jak dowiedziała się nasza redakcja, żaden z nich nie „palił się” do tej fuchy. Pierwszy z nich (Wojciech Skruch) jest prezesem Spółki Komunalnej „Dorzecze Białej”, realizującej kilka wielkich kontraktów ekologicznych, drugi  (Józef Gawron) został niedawno wiceprezesem jednej ze spółek – córek Grupy Tauron w Krzeszowicach (kopalni wapienia), a trzeci jest wykładowcą uniwersyteckim, pracuje w Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr122020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .