Reklama
Zmiany w zarządzie województwa
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 10 listopada 2020 16:48

Potwierdziły się nasze informacje z lipca dotyczące zmian w zarządzie województwa małopolskiego. Edward Czesak zrezygnował w funkcji członka zarządu województwa małopolskiego. Informację na ten temat podał marszałek Witold Kozłowski, podczas dzisiejszej, nadzwyczajnej sesji sejmiku samorządowego województwa małopolskiego. Na razie jest problem, w jaki sposób dokonać odwołania go z zarządu. Powodem tego jest epidemia oraz fakt, że od kilku miesięcy sesje odbywają się zdalnie. Tymczasem powołanie i odwołanie kogoś z zarządu musi się odbywać w głosowaniu tajnym. To wynika z ustawy o samorządzie wojewódzkim oraz Kodeksie Wyborczym. W zasadzie w grę wchodzą dwa scenariusze. Najbardziej prawdopodobny, że zostanie zorganizowana stacjonarna sesja, która uwzględni wszelkie procedury epidemiologiczne lub informatykom Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego nuda się zorganizować  tak wybory, by każdy głosujący radny, miał pełną anonimowość (zapewnić tajność głosowania).

Edward Czesak – polityk, poseł na Sejm V, VI i VII kadencji, poseł do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji. W latach 1998-2002 był Przewodniczącym Rady Miasta w Brzesku. W okresie od 2005 do 2015 roku wykonywał obowiązki Posła V, VI i VII kadencji. Od 2015 do 2019 roku pełnił funkcję Posła do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji. Obecnie Członek Zarządu Województwa Małopolskiego. Ukończył studia wyższe na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, a następnie studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej w Krakowie (obrót gospodarki środkami produkcji) oraz w Studium Prawno-Samorządowym (konstytucyjne podstawy samorządu).

Więcej niebawem.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr122020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .