Reklama
Rzepiennik Strzyżewski. Naładujesz telefon za darmo
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 06 listopada 2020 15:11

W czterech miejscach w gminie Rzepiennik Strzyżewski (Turza, Rzepiennik Strzyżewski, Rzepiennik Suchy, Olszyny) można teraz naładować telefon za darmo. A wszystko za sprawą specjalnych słupów elektrycznych, w których zamontowano gniazda BUS – mówi naszej redakcji Marek Karaś, wójt Rzepiennika Strzyżewskiego.  Wszystkie zostały zlokalizowane na nowych parkingach, niedawno oddanych do użytku.  Warto dodać, że słupy zostały tak zlokalizowane, że mogą podładować telefony osoby niepełnosprawne, nie wychodząc nawet z samochodu.

Operacja pod nazwą” „Kształtowanie przestrzeni publicznej poprzez budowę parkingów wraz z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowościach Turza, Rzepiennik Strzyżewski, Rzepiennik Suchy, Olszyny” została zakończona. Końcem września zakończono prace związane z budową parkingów zlokalizowanych w miejscowościach: Turza, Rzepiennik Strzyżewski, Rzepiennik Suchy i Olszyny. Oprócz zaparkowania samochodu, można naładować telefon dzięki znajdującym się w latarniach gniazdach USB, również dla osób niepełnosprawnych dostosowano miejsca parkingowe, by mogły bezpiecznie zaparkować swój pojazd. Realizacja zadania możliwa była dzięki współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej, w kwocie prawie 900 tys. zł, w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Typ operacji: „Kształtowanie przestrzeni publicznej” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich objętego Programem Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020”. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczyni się do powstania tych obiektów, zarządowi województwa małopolskiego, radnemu Wojciechowi Skruchowi oraz wszystkim wykonawcom – dodaje Marek Karaś.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr122020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .