Reklama
Drwinia. Pomysł na stare szkoły
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 06 listopada 2020 14:59

W gminie Drwinia jest kilka budynków, w których kiedyś były szkoły. Dzięki inwestycjom gminy, obiekty zyskały (lub zyskają) „nowe życie” i nowe przeznaczenie. W tej kadencji samorządu zakończono prace modernizacyjne w budynku byłej Szkoły w Niedarach. Działa tam teraz Placówka Wsparcia Dziennego dla dzieci i Młodzieży z Gminy Drwinia. Gmina na ten cel pozyskała środki z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Obiekt został  przebudowany i rozbudowany, a także odpowiednio wyposażony dla potrzeb funkcjonowania Placówki Wsparcia Dziennego. – Warto dodać, że placówka powstałą dzięki prawie 3 milionowemu dofinansowaniu, jakie gmina Drwinia uzyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 – tłumacvzy wójt Jan Pająk. Jak mówi włodarz gminy przedsięwzięcie to ma na celu wspieranie dzieci i młodzieży w rozwijaniu swoich umiejętności zarówno w zakresie edukacji jak i rozwoju interpersonalnego.


Warto dodać, że zakończył się także gruntowny remont w budynku byłej szkoły w Wyżycach. Obiekt ten przeszedł gruntowną termomodernizację, dzięki środkom unijnym, jakie gmina Drwinia pozyskała w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. W ramach zadania wykonano m.in. ocieplenie ścian zewnętrznych, ocieplenie dachu wraz z wymianą pokrycia dachowego. Wymienione zostały okna i drzwi. Stare kotły węglowe zostały zastąpione nowym dwufunkcyjny, kondensacyjnym kotłem gazowym. Wykonana została również instalacja ogrzewania podłogowego na poziomie parteru budynku z odpowiednim zabezpieczeniem podłóg i wylewkami, wraz z montażem grzejników z zaworami termostatycznymi oraz wykonane zostało ogrzewanie grzejnikowe na poziomie strychu. Również oświetlenie zostało zmodernizowane poprzez zastosowanie systemu LED. Wykonano również nowe posadzki z płytek oraz malowanie ścian i sufitów.  Prace były wykonane w ramach zadania pn.: „Podniesienie efektywności energetycznej obiektów publicznych jako element systemowego podejścia do ochrony środowiska naturalnego w powiatach: proszowickim, bocheńskim i miechowskim.” współfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 – wyjaśnia wójt Jan Pająk.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr122020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .