Reklama
Powiat Brzeski. Do trzech razy sztuka...
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 31 października 2020 23:57

Powiat Brzeski nie rezygnuję z koncertu Queen Symfonicznie. Nie udało się dwa razy, może uda za trzecim razem. Za każdym razem na przeszkodzie stanął bowiem koronawirus. Pierwszy termin koncertu zaplanowano na czerwiec tego roku. Miał się odbyć na brzeskim Rynku. Z powodu pandemii przełożono go na koniec sierpnia. Ale i ten termin, z racji zagrożenia patogenem, został odwołany. Teraz, jak dowiedziała się nasza redakcja, powiat chciałby zorganizować go w przyszłym roku. Mówi się o 19 lub 26 czerwca, ewentualnie o 28 sierpnia 2021. Zatem znowu szykuje się nam wielka uczta, znowu w Brzesku, za sprawą powiatu, powieje kulturą wysoką.

Starosta Andrzej Potępą, starostą brzeskim liczy na pomoc finansową samorządu województwa małopolskiego. Pierwszy koncert, w 2019 roku, spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem. Wiele osób pytało mnie, czy zamierzamy w przyszłym roku zorganizować coś podobnego. Planowaliśmy, ale pandemia pokrzyżowała nam plany. Może uda się w 2021 roku – mówi. Koncert, który organizować chce w całości Powiat Brzeski. Byłoby to to naprawdę imponujący koncert Queen Symfonicznie z orkiestrą i chórem – to jedno z bardziej widowiskowych wydarzeń w świecie muzyki. Artyści wykonują największe przeboje grupy Queen. Można wysłuchać piosenek zaaranżowanych symfonicznie, utworów, które wpisały się w historię muzyki rozrywkowej. Nie ma dnia, nie ma stacji, by utwory napisane i skomponowane przez lidera tej grupy nie pojawiały się na antenie – Freddie Mercury to przecież prawdziwa legenda naszych czasów. Powoli, dzięki powiatowi brzeskiemu, rodzi się nowa tradycja w Brzesku – spotkania symfoniczne w plenerze. Oczywiście przygotowanie koncertu: scena, nagłośnienie, obsługa kilkudziesięciu artystów, to spore wyzwanie logistyczne i finansowe.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr122020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .