Reklama
Domosławice. Trwa nabór do szkoły
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 23 sierpnia 2020 16:58

Tylko do 25 sierpnia można złożyć dokumenty do Szkoły Muzycznej w Domosławicach. Placówka  ogłasza dodatkowy nabór uczniów na rok szkolny 2020/2021. Na stronie szkoły jest do pobrania aplikacja, którą należy wypełnić i przesłać elektronicznie do dnia 25 sierpnia do godziny 15.00. – Od 1 września, dla wszystkich chętnych, w tym dla młodzieży i dorosłych, będziemy również prowadzić nabór do Zespołu Pieśni i Tańca, który rozpoczyna działalność przy naszej szkole muzycznej – zapowiada dyrektor Kazimierz Wojnicki.  Kontakt z nami telefon: (14) 66 - 35 - 420, lub komórkowy 884 - 987 – 316. Przygotowano naukę gry na wielu instrumentach: Flet; Obój; Klarnet; Saksofon; Trąbka; Puzon; Fortepian; Organy; Gitara; Perkusja; Skrzypce; Altówka; Wiolonczela; Akordeo. Można wybrać szkołę w Domosławicach lub uczęszczać do oddziału zamiejscowego Szkoły Muzycznej I st. w Domosławicach. Filie działąją w miejscowościach: Dobrociesz; Tęgoborze; Porąbka Uszewska; Gromnik; Milówka; Paleśnica; Gnojnik; Wojnicz.

Szkoła Muzyczna w Domosławicach powstała w 2012 roku, jako pierwsza tego typu placówka w powiecie brzeskim. Twórcą idei był dyrektor Kazimierz Wojnicki. To on przekonał do pomysłu władze gminy Czchów, a przede wszystkim burmistrza Marka Chudobę, który wystąpił do Ministerstwa Kultury z wnioskiem o powołanie w Domosławicach Szkoły Muzycznej I stopnia. W historycznym, pierwszym naborze, do szkoły zgłosiło się 440 chętnych, zdało 397, a ostatecznie 296 zostało przyjętych na pierwszy rok.


Szkoła jest realizacją pionierskiej wizji sięgnięcia po wielkie pokłady talentu i twórczej kreatywności, czekające na swe odkrycie w wielu małopolskich wsiach. To szkoła, która wychodzi naprzeciw uczniom, lokując zajęcia dydaktyczne w siedmiu filiach, rozsianych w promieniu 50 kilometrów. Szkoła wypracowała swój własny, unikalny sposób kształcenia muzycznego o charakterze integralnym. Łączy on w sobie nabywanie umiejętności wykonawczych, poznawanie muzyki wieków dawnych oraz praktyczne uczestniczenie w powstawaniu sztuki najnowszej. Nauczycielami instrumentów są przeważnie muzycy młodzi, aktywni koncertowo, z sukcesami budujący własną karierę artystyczną. Z kolei pośród nauczycieli przedmiotów teoretycznych znalazło się troje kompozytorów oraz dyrygent. Dzięki temu szkoła już w drugim roku swojej działalności była w stanie przeprowadzać w pełni autorskie, poważne projekty artystyczne. I właśnie coroczna realizacja nowego utworu na dużą obsadę wokalno-instrumentalną, pisanego przez pedagogów-kompozytorów specjalnie z myślą o ich uczniach, stała się najważniejszym elementem, scalającym cały proces nauczania oraz integrującym kilkuset młodych muzyków. Każdy z nich jest świadkiem powstawania nowej muzyki, każdy czuje się częścią tego procesu, każdy ma świadomość uczestniczenia w budowaniu najszlachetniejszej kultury.


Uczniowie mają okazję koncertować w najatrakcyjniejszych miejscach małopolski, takich jak Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach czy średniowieczny zamek w Dębnie. Efekty pedagogiczne, osiągane w Szkole Muzycznej w Domosławicach, znajdują bezpośrednie odzwierciedlenie w owocach artystycznych. Te zaś każdorazowo spotykają się z aprobatą i podziwem profesjonalnych środowisk artystycznych.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102020

pr10spec

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .