Reklama
Józefa Szczurek – Żelazko. Wracają obostrzenia
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 06 sierpnia 2020 18:22

Powiat nowosądecki znalazł się na mapie tych powiatów, w których wprowadzono właśnie spore obostrzenia. Z niepokojem władze sanitarne obserwują także sytuacja w powiecie oświęcimskim. W regionie tarnowskim: w powiatach bocheńskim, brzeski, tarnowskim, dąbrowskim oraz mieście Tarnów. Sytuacja jest dynamiczna. Po raz kolejny proszę o rozsądek – apeluje za naszym pośrednictwem wiceminister zdrowia, nasza poseł Józefa Szczurek – Żelazko. W powiatach, gdzie w ostatnich dwóch tygodniach wystąpiło dużo przypadków zakażeń koronawirusem będą czasowo wprowadzane większe obostrzenia niż obowiązują w całym kraju. W tej chwili takich powiatów jest ok. 20 Powiaty wytypowano na podstawie analizy wzrostu zachorowań i ich dynamiki.

W związku z tym będziemy chcieli wprowadzić w tych w powiatach obostrzenia we wszystkich praktycznie zakresach, czyli dotyczące targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, sanatoriów, wesel, transportu i obowiązku noszenia maseczek. Doepidemii trzeba podchodzić poważnie. Mam nadzieję, że te czasowe obostrzenia spowodują ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii i dadzą szanse, by powiaty wróciły do średniej krajowej zachorowań, ale nie mniej ważna jest samokontrola także w naszym regionie – apeluje wiceminister Józefa Szczurek – Żelazko.

Powiaty, gdzie będą większe restrykcje zostaną podzielone na dwie kategorie: z większymi i mniejszymi obostrzeniami. Będzie to zależne od skali wzrostu zachorowań. Pamiętajmy, że mamy 380 powiatów w Polsce, więc ta liczba 20 to nie jest nawet 10 procent". Sytuacja w powiatach będzie poddawana bieżącej analizie, a widoczne trendy mają być podstawą podejmowanych decyzji. Działania są konieczne, by sytuacja epidemiczna w kraju wróciła do stabilnego stanu - dodał Szumowski.


Jest dopuszczalne:Piłka nożna i żużel - na stadionach i boiskach należy udostępnić publiczności co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie, z tym że nie więcej niż 50% liczby miejsc przewidzianych dla publiczności. Sport gdzie nie ma ograniczenia liczby uczestników (z wyłączeniem pól golfowych kortów tenisowych, stajni, stadnin i torów wyścigowych dla koni, infrastruktury do sportów wodnych i lotniczych) uczestniczyło nie więcej niż 250 uczestników jednocześnie, nie licząc osób zajmujących się obsługą wydarzenia. Tutaj publiczność na obiektach sportowych musi być odstęp 1,5 m i max. 50% liczby miejsc. Poza obiektami sportowymi bez publiczności. Sport na basenach - co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie, w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni przy zachowaniu odległości 1,5 m, z tym że nie więcej niż 50% liczby miejsc przewidzianych dla publiczności. Sport na siłowniach, klubach i centrach fitness i w zakresie organizacji obozów sportowych zajęcia. Zakaz – bez publiczności, obejmuje powiat nowosądecki. 


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102020

pr10spec

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .