Reklama
Czchów. Nowe deklaracje śmieciowe
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 19 maja 2020 12:40

Przypominam  o konieczności zgłaszania zmian deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, w związku z licznymi powrotami osób z zagranicy oraz osób uczących się (mieszkających do tej pory poza obrębem gminy np. w internatach, w akademikach, na stancjach, itp.). W przypadku zmiany danych (np. liczby osób zamieszkujących daną posesję) będących podstawą ustalenia wysokości należnej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi lub określonej w deklaracji ilości odpadów komunalnych powstających na danej nieruchomości, właściciel nieruchomości jest obowiązany złożyć nową deklarację w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła zmiana. Opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi w zmienionej wysokości uiszcza się za miesiąc, w którym nastąpiła zmiana – informuje burmistrz Czchowa, Marek Chudoba.

Właściciel nieruchomości nie może złożyć deklaracji zmniejszającej wysokość zobowiązania z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi za okres wsteczny. Wyjątkiem jest złożenie deklaracji zmniejszającej wysokości zobowiązania w związku ze śmiercią mieszkańca – 6 miesięcy od dnia tego zdarzenia. Wzory deklaracji dostępne: czchow.pl/index.php/urzad-miejski/gospodarka-odpadami-komunalnymi/1519-wzory-deklaracji.  Deklaracje należy złożyć w Urzędzie Miejskim w Czchowie, Rynek 12, 32-860 Czchów (wrzucić do urny, która znajduje się na parterze - Biuro Obsługi Klienta) bądź przesłać drogą pocztową na adres urzędu lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej zgodnie z Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 14 września 2011 roku w sprawie sporządzania pism w formie dokumentów elektronicznych, doręczania dokumentów elektronicznych oraz udostępniania formularzy, wzorów i kopii dokumentów elektronicznych (t.jedn. Dz. U z 2018 r., poz. 180). Adres skrytki na ePUAP Urzędu: /33keqgt47q/SkrytkaESP (strony obywatel.gov.pl oraz epuap.gov.pl).  Szczegółowe informacje uzyskają Państwo pod nr tel. 14 66 21 722.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102020

pr10spec

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .