Powiat Brzeski. Uwaga: pieniądze dla przedsiębiorców
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 16 kwietnia 2020 16:53

Na razie tylko do 30 kwietnia 2020 roku starosta brzeski przyjmuje wnioski o dofinansowanie przedsiębiorcy części kosztów wynagrodzeń pracowników; dofinansowanie przedsiębiorcy będącemu osobą fizyczną niezatrudniającemu pracowników części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej oraz dofinansowanie organizacji pozarządowej lub podmiotowi, o którym mowa w art. 3 ust.3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie części kosztów wynagrodzeń pracowników. – Proszę zwrócić uwagę na kalkulator, w którym wpisuje się dane potrzebne do złożenia wniosku, żeby działał prawidłowo, należy posługiwać się aktualnym oprogramowaniem. Warunkiem uzyskania wsparcia jest wykazanie spadku obrotów gospodarczych, rozumiany jako zmniejszenie sprzedaży towarów lub usług w ujęciu ilościowym lub wartościowym – mówi starosta Andrzej Potępa.


Spadek obrotów jest rozumiany jako stosunek łącznych obrotów w ciągu dowolnie wskazanych 2 kolejnych miesięcy kalendarzowych w roku bieżącym w porównaniu do analogicznych dwóch miesięcy w roku poprzednim. Przy czym wybrane miesiące powinny przypadać w okresie przypadającym po dniu 1 stycznia 2020 r. i kończyć się najpóźniej w dniu poprzedzającym złożenie wniosku. Miesiąc może być rozumiany jako 30 kolejno następujących po sobie dni kalendarzowych, jeśli wybrany dwumiesięczny okres porównawczy rozpoczyna się w trakcie miesiąca kalendarzowego. Poziom spadku obrotów, od którego zależy wysokość dofinansowania to: co najmniej 30% spadku obrotów; co najmniej 50% spadku obrotów; co najmniej 80% spadku obrotów.
Pozostałe warunki uzyskania dofinansowania oraz jego wysokość określona została w stosownych zasadach. Wnioski można składać drogą elektroniczną za pośrednictwem platformy praca.gov.pl. Wniosek elektroniczny należy podpisać kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym. Szczegółowe informacje na temat wskazanych powyżej form wsparcia oraz stosowne wnioski znajdują się w zakładce Dla pracodawców i przedsiębiorców. – Warto skorzystać z tej oferty, na razie wnioski przyjmujemy do końca kwietnia 2020 roku. Zapraszam do odwiedzenia naszej strony internetowej oraz po wszelkie  informacje do powiatu i urzędu pracy (telefonicznie lub mailowo)  – zachęca starosta brzeski, Andrzej Potępa.
(mir)

Strona internetowa PUP: https://brzesko.praca.gov.pl/


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr052020p

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .