Gmina Brzesko. Rząd przekazał pieniądze na komputery
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 16 kwietnia 2020 16:51

Blisko sto tysięcy złotych przeznaczył rząd polski na zakup komputerów dla gminy Brzesko. – Nowe zestawy trafią do najbardziej potrzebujących. To cenna inicjatywa rządu, za co w imieniu radnych, samorządu naszej gminy, dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców a przede wszystkim dzieci, pragnę serdecznie podziękować premierowi oraz naszej wiceminister zdrowia, poseł Józefie Szczurek – Żelazko. Ja przypomnę, że ten projekt finansuje Ministerstwo Cyfryzacji – mówi naszej redakcji Adama Kwaśniak, radny Rady Miejskiej w Brzesku.


Zgodnie w wytycznymi rządu to dyrektorzy szkół, po konsultacjach z radami pedagogicznymi wybrali najbardziej potrzebujące dzieci, by wypożyczyć im laptopy. To nowoczesny sprzęt, który w zupełności wystarczy do zdalnego nauczania. Pieniądze na ten cel pozyskano z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach realizacji projektu „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020. Jest to dokładnie: 98 160,00 złotych – wylicza radny Adam Kwaśniak.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr052020p

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .