Gmina Borzęcin. 41 laptopów dla uczniów i nauczycieli
WYDARZENIA - Borzęcin
wtorek, 14 kwietnia 2020 11:05

41 laptopów trafi do uczniów i nauczycieli szkół w gminie Borzęcin. To efekt wniosku, jaki złożyła gmina Borzęcin do Centrum Projektów Polska Cyfrowa, w ramach programu „Zdalna Szkoła”. Zgodnie z przyjętą metodologią podziału środków, gmina Borzęcin otrzymała dofinansowanie w wysokości 60 tysięcy złotych. Sprzęt trafi do najbardziej potrzebujących rodzin i nauczycieli szkół. O jego dystrybucji zdecydują dyrektorzy placówek oświatowych. 
Komputery mają służyć do powszechnej obecnie, zdalnej nauki on-line. 

- Szkoły mają wiedzę kto najbardziej potrzebuje wsparcia i komu należy wypożyczyć zestaw komputerowy. Na pewno ułatwi to zdalne nauczanie i kontakt uczniom z nauczycielami. Laptopy trafią do rodzin najbardziej potrzebujących, mających aktualnie problem ze zdalnym nauczaniem – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin. 

W całym kraju na zakup tego typu sprzętu przeznaczono 186 milionów złotych. Limity pomocy jakie są przyznawane gminom i powiatom, zależą od wielkości samorządu i liczby mieszkańców.


(tell)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr052020p

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .