Powiat Tarnowski. Pół roku na przerejestrowanie auta
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 08 kwietnia 2020 10:04

Jacek Hudyma, wicestarosta tarnowski informuje, że termin na rejestrację pojazdu oraz zgłoszenie nabycia lub zbycia pojazdu został wydłużony do 180 dni. –  Na podstawie ustawy z 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. 2020 poz. 568) został wydłużony do 180 dni termin na rejestrację pojazdu używanego sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej oraz na zawiadomienie starosty o nabyciu lub zbyciu pojazdu – mówi Jacek Hudyma.

Wydłużone do 180 dni terminy będą obowiązywały do 31 grudnia 2020 r. Nowe rozwiązanie ma zastosowanie także w przypadku pojazdu sprowadzonego z UE oraz nabytego lub zbytego nie później niż 30 dni przed dniem wejścia w życie ustawy tj. 31 marca 2020 r. – To dobra informacja dla nabywców pojazdów. W ostatnich tygodniach mieliśmy sporo telefonów z zapytaniem czy starosta nałoży na nich karę finansową za to, że w terminie nie dokonają rejestracji. Teraz wszystko jest jasne: kar nie będzie, czasu na przerejestrowanie pojazdu jest naprawdę sporo – podkreśla wicestarosta Jacek Hudyma. Dodajmy, że nie dokonanie rejestracji w tym terminie to kara w kwocie od 200 do 1000 złotych, którą – zgodnie z prawem – obowiązkowo miał nałożyć starosta.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr052020p

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .