Szwagropol walczy, Voyager się poddał
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 05 kwietnia 2020 20:48

Koronawirusa powoduje, że z dnia na dzień coraz trudniej dojechać do Krakowa czy Tarnowa. Narzekają mieszkańcy Brzeska. Ale oni są w lepszej sytuacji, bo jest jeszcze linia kolejowa. W gorszej sytuacji są mieszkańcy mniejszych gmin w regionie tarnowskim. Szwagropol, który obsługuje linię Nowy Sącz – Czchów – Gnojnik – Kraków ma tylko kilka kursów dziennie (przed epidemią około 40). W tygodniu jest łatwiej, ale w weekend jest tylko dwa połączenia. Jak będzie niebawem. Nie można wykluczyć, że firma wycofa się z obsługi ruchu pasażerskiego. Zrobił to już Voyager.

Autobusy są już wyrejestrowane, zezwolenia są wygaszane i kończymy. Ze smutkiem trzeba to przyznać, ale poddaliśmy się korona wirusowi. Samo zastrzeżenie, że co drugie siedzenie musi być wolne powoduje to, że aspekt ekonomiczny wykonywania takich przewozów przestaje mieć sens. Natomiast samo zagrożenie dla pasażerów w środku, którzy przebywają ze sobą w trasie np. kilka godzin, powoduje u mnie dreszcz przerażenia. Dlatego wolałem podjąć brutalną decyzje, ale moim zdaniem słuszną – zaprzestania gromadzenia ludzi w autobusie – podkreśla prezes zarządu Voyagera Kamil Wojtarowicz.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr052020p

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .