Reklama
Czy policja będzie mogła karać biegaczy i spacerowiczów?
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 31 marca 2020 13:50
Czy nowe przepisy dotyczące ograniczenia przemieszczania się, jakie zaprezentował dziś premier Mateusz Morawiecki, dotyczą również uprawiania sportu na świeżym powietrzu? Minister Łukasz Szumowski podkreślił, że najbliższe dwa tygodnie "to nie jest czas na poprawienie formy fizycznej".
 
Jednocześnie podkreślając, że formalnego zakazu nie ma, a krótki bieg czy spacer, traktowany jest jako niezbędny środek higieny zdrowia psychicznego. Twarde zapisy są trudne do zdefiniowania, to zależy od rozsądku Polaków - dodał minister Łukasz Szumowski. Oznacza, że policja nie będzie miała podstaw prawnych do nakładania mandatów dla pojedynczych spacerowiczów czy biegaczy.
Należy pamiętać jednak o ograniczeniu takich zachowań do minimum, unikania przestrzeni, gdzie mogą wystąpić większe skupiska ludzi.
 

Nowe obostrzenia w walce z koronawirusem dotyczą m.in. dystansu społecznego - trzeba utrzymywać odległość 2 metrów od innych osób po wyjściu z domu. Obostrzenia wchodzą w życie od dnia 1 kwietnia 2020 roku.


Komentarze (1)

Pseudonim : kuba 31 marzec 2020 15:15
grażyny z kijkami dajcie sobie spokój na te 2 tygodnie, i tak nie chudniecie, a jeszcze korone złapiecie...

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102020

pr10spec

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .