Brzesko. Szpital sparaliżowany przez koronawirusa
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 29 marca 2020 16:45

Sporo biedy napytał personelowi, pacjentom oraz mieszkańcom regionu brzeskiego pewien jegomość, który złamał zasady kwarantanny i pojawił się w szpitalu żeby odwidzieć chorego. Nie tylko chory nabawił się koronawirusa, ale także cztery inne osoby – dowiedziała się nasza redakcja W tej sytuacji szpital musiał ograniczyć działalność. W oświadczeniu dyrektora szpitala Adama Smołuchy czytamy:

Informuję , że w  związku  z potwierdzeniem   zakażenia koronawirusem  SARS-COV-2 u  pacjentów oraz personelu medycznego, w uzgodnieniu z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym , w dniu dzisiejszym tj 29.03.2020r. zawieszona zostaje działalność Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz działalność Bloku Operacyjnego.  W  dniu 27.03.2020 zawieszona została  działalność Oddziału Chirurgii Ogólnej. Personel pracujący  w tych jednostkach decyzją Powiatowego  Inspektora  Sanitarnego objęty  został  kwarantanną .
Zawieszenie działalności związane jest  z zaprzestaniem przyjęć do Oddziału Intensywnej Terapii , Oddziału Chirurgii Ogólnej  oraz z przyjęciami do szpitala  innych pacjentów, jeżeli  przewidywane jest u nich wykonywanie zabiegów operacyjnych.
Przywrócenie działalności w/w jednostek  w chwili obecnej przewidywane jest za
7 do 14 dni. Pacjenci zgłaszający się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego , wymagający zabiegu operacyjnego lub hospitalizacji w/w oddziałach będą kierowani do pobliskich szpitali.

To kolejny przykład skrajnej głupoty i braku nieodpowiedzialności. Taka osoba powinna zostać ukarana mandatem z górnej półki – 30 tysięcy złotych i trafić przed sąd. Niedawno czytaliśmy, że sąd aresztował na trzy miesiące jegomościa z Lublina, który na kwarantannie wyszedł, a kiedy upomniała go sąsiadka, napluł jej w twarz. Sąd aresztował go na trzy miesiące. I słusznie…

(mir)


Komentarze (1)

Pseudonim : Franio 29 marzec 2020 16:41
A jak ten pan wszedł na oddział w szpitalu gdzie obowiązuje zakaz odwiedzin?

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr052020p

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .