Reklama
Brzesko. Policja kontroluje
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 20 marca 2020 23:14

Już ponad sto osób – mieszkańców powiatu brzeskiego przebywa na 14. dniowej kwarantannie. W większości są to osoby, które w ostatnim czasie wróciły zza granicy. Starosta brzeski Andrzej Potępa, który stoi na czele powiatowego zespołu zarządzania kryzysowego jest przekonany, że ta liczba niebawem znacznie wzrośnie. – Nie można wykluczyć, że w szczytowym okresie będzie ich nawet kilkaset. Poza Polską może być w tym momencie nawet kilka tysięcy mieszkańców powiatu: pracują w kilkunastu krajach Unii Europejskiej, ale także w Norwegii, Szwajcarii czy w Islandii. Cześć z nich wróci niebawem, niektórzy zjadą na święta  – mówi naszej redakcji starosta Andrzej Potępa.

Przypomnijmy, że każdy z nich jest poddana przymusowej 14. dniowej kwarantannie. Za złamanie jej grozi mandat w wysokości 5 tysięcy złotych, a w przypadku przyjmowania gości w domu – sprawa karna. Póki co nikt takiej kary nie otrzymał, przynajmniej na terenie powiatu brzeskiego. Na razie mieszkańcy naszego powiatu zachowują się odpowiedzialnie i rozsądnie. Miejmy nadzieję, że będzie tak dalej. Policja sprawdza czy osoby poddane kwarantannie są w danym momencie w domu.  – Wszystkie prowadzone do tej pory, na naszym terenie, kontrole potwierdziły obecność w miejscu zamieszkania osób objętych kwarantanną – podkreśla aspirant sztabowy Grzegorz Buczak z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr092020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .