Reklama
Gnojnik. Będzie obiekt w Uszwi
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 05 marca 2020 22:46

Ponad pięć milionów pochłonie dokończenie prac związanych z budową obiektu wielofunkcyjnego w Uszwi (łączącego funkcję kulturalną z przedszkolną). Zgodnie z umową II etap inwestycji obejmuje prace wykończeniowe oraz zakup i montaż wyposażenia. Przetarg wygrało konsorcjum firm „Lider Konsorcjum” z Wesołowa, koło Zakliczyna. Ostateczna wartość tego etapu ma zamknąć się sumą 6.687.200 złotych. Budynek będzie miał szerokie przeznaczenie: oprócz przedszkola znajdzie się tutaj także miejsce dla biblioteki publicznej oraz świetlicy wiejskiej.

Przypomnijmy, że w I etapie inwestycji został wybudowany budynek w stanie surowym wraz z pokryciem dachowym. Kosztowało to blisko 1,8 miliona złotych. Cała inwestycja – wraz z nowoczesnym wyposażeniem, będzie zatem kosztowała jakieś 8.5 miliona złotych. Gmina Gnojnik otrzymała dotację unijną w kwocie blisko 1.8  miliony zł z przeznaczeniem na budowę i wyposażenie części kulturalnej budynku wielofunkcyjnego w Uszwi. Dotacja została pozyskana w ramach działania 11.2 Odnowa obszarów wiejskich Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020 (RPO WM). Program dawał szansę na uzyskanie dofinansowanie do budowy obiektów kulturalnych, a obiekt w Uszwi ma właśnie łączyć funkcje przedszkolne z funkcjami  kulturalnymi (świetlica, biblioteka z czytelnią).  – W ramach projektu został od podstaw zbudowany obiekt wielofunkcyjny z dominującą funkcją kulturalną. W obiekcie planujemy zlokalizować punkt przedszkolny. Umiejscowienie obydwu instytucji w jednym budynku, pozwoli ponadto na osiągnięcie w dłuższej perspektywie dwóch korzyści. Z jednej strony znacznie szerszego zaangażowania dzieci w wydarzenia kulturalne na dalszych etapach edukacji, a z drugiej strony większego zaangażowania rodziców w wydarzenia kulturalne i społeczne. Planowany termin zakończenia zadania przypada na wrzesień 2020 roku.  Dodajmy, że zadanie realizowane jest z dofinansowaniem  z Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach Osi Priorytetowej 11 Rewitalizacja przestrzeni regionalnej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Wysokość dofinansowania wynosi  1733 791,45zł.  Warto dodać, że Gmina pozyskała na realizację tej inwestycji  także dofinansowanie z  Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w wysokości 71231,77złotych.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102020

pr10spec

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .