Szczurowa. Królewskie zmagania
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 18 lutego 2020 15:17

Już po raz trzeci w szkole podstawowej w Szczurowej został zorganizowany Noworoczny Turniej Szachowy o nagrodę dyrektora pani Aliny Oleksy. W tym roku do gry przystąpiło 24 uczniów i 11 uczennic z rocznika 2005 i młodsi. Wśród chłopców przy bardzo zaciętych i do końca nieprzewidywalnych wynikach najlepszym szachistą, po ostatniej szóstej rundzie, okazał się Rafał Przybyło z kl. V B. Kolejne miejsca zajęli: Rafał Latuszek również z kl. V B, Karol Dzień kl. VII A, Paweł Przybyło kl. VI B, Antoni Krzan kl. V B oraz Robert Latuszek kl. VI B.

Wśród dziewcząt w tej królewskiej grze bezkonkurencyjna okazała się Katarzyna Zadróż z kl. V A, która wygrała wszystkie swoje pojedynki. Za nią uplasowały się: Martyna Gwizdała kl. V A, Martyna Tempka kl. VI B, Julia Mędrek kl. VI A, Justyna Młynarczyk kl. VI A i Julia Szafraniec kl. VI B. W sumie do całego turnieju przystąpiło 35 osób. Rozegrano go systemem szwajcarskim, kontrolowanym na dystansie 6 rund, a tempo gry wynosiło 10 minut dla zawodnika. Turniej przygotowali i przeprowadzili nauczyciele: Józef Przybyło i Robert Dzień. Nagrody dla pierwszych sześciu zawodników w każdej kategorii w postaci dyplomów, medali i nagród rzeczowych wręczyła Alina Oleksy dyrektor szkoły.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

skarbnikaudytm

pr042020

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .