Reklama
Tuchów. Laury od burmistrza
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 31 stycznia 2020 22:24

Ksiądz dr Andrzej Gerard Dyl; Niemiecko-Polski Krąg Przyjaciół Illingen oraz dr Mariusz Lesław Krogulski, odebrali w tym roku „Melaniusze”. W tuchowskim Domu Kultury odbyło się spotkanie noworoczne połączone z wręczeniem honorowych wyróżnień statuetką „Melaniusz”. Uroczystość rozpoczęła grupa kolędnicza z Piotrkowic, która w tradycyjny sposób odśpiewała kolędy i złożyła noworoczne życzenia. Ten barwny i dynamiczny występ muzyczny wprowadził w wyjątkowy nastrój wszystkich uczestników spotkania. Burmistrz Magdalena Marszałek podsumowała 2019 rok, przedstawiła zrealizowane przedsięwzięcia i nakreśliła plany na przyszłość. Była to też okazja do podziękowania za współpracę i zaangażowanie wszystkim instytucjom, organizacjom i mieszkańcom.

Głównym punktem programu był moment uhonorowania laureatów statuetką „Melaniusz” za zasługi dla rozwoju miasta i gminy Tuchów. Statuetki zasłużonym wręczyła burmistrz Tuchowa Magdalena Marszałek wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Stanisławem Obrzutem i zastępcą burmistrza Wiktorem Chrzanowskim. Po wręczeniu wyróżnień przyszedł czas na koncert młodzieżowego zespołu Towarzystwa Miłośników Tuchowa w składzie: Julia Kapka, Jowita Grzebień, Izabela Sołtys, Julia Rąpała, Izabela Zając, Wiktoria Łątka, Agata Janusz, Aleksandra Hanak, Wiktor Kamykowski i Marek Jacher. Zespół przygotowała pani prezes TMT Justyna Jaworska-Lipka. Miłym elementem spotkania noworocznego była degustacja potraw regionalnych przygotowana przez koła gospodyń wiejskich oraz stowarzyszenia z naszej gminy. Na zakończenie wystąpiła grupa kolędnicza z Łowczowa, a do tańca przygrywali kolędnicy z Piotrkowic. Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom Domu Kultury w Tuchowie, stowarzyszeniom i organizacjom z terenu gminy Tuchów, które przygotowały uroczystość.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr092020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .