Reklama
Górka. Nowy wóz strażacki trafił do OSP Górka
WYDARZENIA - Szczurowa
sobota, 18 stycznia 2020 10:44

OSP Górka ma nowy wóz ratowniczo - gaśniczy. Wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal uroczyście przekazał nowo zakupiony średni samochód ratowniczo - gaśniczy marki SCANIA miejscowym strażakom. W wydarzeniu tym udział wzięli: Marta Malec - Lech - członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Kazimierz Koprowski - Prezes WFOŚiGW w Krakowie, st. bryg. Piotr Strojny - Komendant Powiatowy PSP w Brzesku, Marek Biernat - Przewodniczący Rady Gminy Szczurowa, Piotr Mikuś - Komendant Gminny OSP a zarazem Prezes OSP Górka oraz przedstawiciele jednostki OSP Górka.  


Wójt Gminy Szczurowa złożył stosowny wniosek o dofinansowanie do Ministerstwa Sprawiedliwości w Warszawie, będącego dysponentem Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej zwanego Funduszem Sprawiedliwości. Po pozytywnym rozpatrzeniu i zaopiniowaniu wniosku Gminie Szczurowa przyznano dotację w wysokości 800 tys. zł na zakup pojazdu. Dodatkowo samorząd pozyskał środki na ten cel z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w wysokości nieco ponad 214 tys. zł. Koszt zakupu samochodu ratowniczo - gaśniczego wyniósł 1 051 650,00 zł. Nowy samochód ratowniczo - gaśniczy marki SCANIA z napędem 4x4, jest nowoczesny, w pełni wyposażony i przede wszystkim gotowy, by z jego pomocą nieść ratunek poszkodowanym. Zastąpi on, mocno wysłużony i zniszczony samochód marki STAR 266 który do tej pory był wykorzystywany w jednostce. Strażakom ochotnikom z OSP Górka gratulujemy nowego samochodu oraz życzymy by okazji do korzystania z niego było jak najmniej oraz wszelkiej pomyślności, zdrowia i szczęśliwych powrotów z akcji do swoich domów.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr092020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .