Pieniądze na infrastrukturę drogową w powiecie
WYDARZENIA - Aktualności
poniedziałek, 28 lipca 2008 16:54
W siedzibie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia promes na dofinansowanie zadań związanych z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych. Promesę w wysokości 400 tys. zł na odbudowę infrastruktury drogowej otrzymał Powiat Brzeski. Jest to już druga transza pieniędzy przyznana w tym roku Powiatowi Brzeskiemu na usuwanie klęsk żywiołowych. W lutym br. Starostwo Powiatowe w Brzesku otrzymało z budżetu państwa 300 tys. złotych. Przyznane środki pozwolą, na położenie nowej nawierzchni bitumicznej, na najbardziej zniszczonych odcinkach jezdni. Wiadomo już, iż w ramach przyznanej ostatnio dotacji, prace remontowe zostaną przeprowadzone na drogach powiatowych: Mokrzyska – Bielcza - Radłów (odcinek drogi o długość 0,450 km w Wokowicach), Cerekiew - Strzelce Małe (kilometrowy odcinek w Strzelcach Małych), Kąty – Krosna (półkilometrowy odcinek w Dobrocieszy) oraz Wojakowa - Sechna (półkilometrowy odcinek w Doborocieszy). Odbudowany zostanie też półkilometrowy odcinek drogi Jadowniki – Porąbka Uszewska w Porąbce Uszewskiej.

- Dotacja stanowić będzie 80 % wartości zadania. Pozostałe 20% zostanie pokryte w ramach środków własnych powiatu – informuje starosta brzeski Ryszard Ożóg. Warto przypomnieć, iż samorząd powiatu brzeskiego na inwestycje drogowe związane z poprawą bezpieczeństwa przeznaczy w tym roku około 11 milionów złotych. Na terenie wszystkich gmin zostanie wykonanych blisko 13 km nowych nawierzchni bitumicznych, zaplanowano też budowę oraz remont blisko 1,7 km chodników. W powiecie zabezpieczone zostaną także najgroźniejsze osuwiska.

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .