Reklama
Gmina Szczurowa. Turniej Unihokeja
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 09 stycznia 2020 23:26

Po raz kolejny odbył się cykl turniejów w unihokeja od etapu szkolnego po wojewódzki. Reprezentacje klas IV - VI dziewcząt i chłopców walczyły o prym najlepszej drużyny w szkole podstawowej w Szczurowej. Do rywalizacji przystąpiło dwanaście drużyn w tym sześć dziewcząt i sześć chłopców. Grano systemem „każdy z każdym”. Wśród chłopców aż trzy drużyny zdobyły po siedem punktów. O pierwszym miejscu decydował lepszy stosunek bramek strzelonych do straconych w turnieju. W tym przypadku najlepsi okazali się chłopcy z klasy VI C: Wiktor Caban, Paweł Machał, Szymon Sternowski, Daniel Kabat, Kacper Babicz. U dziewcząt bezkonkurencyjna okazała się drużyna z klasy VI B gdzie pewnie wygrała wszystkie mecze i zajęła pierwsze miejsce. Dziewczęta grały w składzie: Julia Szafraniec, Natalia Tabor, Zuzanna Turaczy, Martyna Tempka, Katarzyna Żelazo.

Następnie przystąpiono do rywalizacji gminnej, w której startowało również dwanaście drużyn. Tutaj grano już w grupach a następnie najlepsze zespoły grały finał w którym spotkały się dziewczęta z Zaborowa i Woli Przemykowskiej. Po wygranym meczu 2:1 najlepsze wśród zawodniczek okazały się uczennice z Zaborowa. Skład drużyny: Weronika Mucek, Martyna Burzawa, Julia Wojnicka, Julia Kotwa, Zuzanna Wojnicka, Emilia Łucarz, Oliwia Potok, Alicja Kuliszewska, opiekun Beata Komorowicz. W turnieju chłopców również najlepsi okazali się zawodnicy z Zaborowa, którzy wywalczyli tytuł mistrza pokonując w finale zespół z Uścia Solnego 2:0. Skład drużyny: Kacper Boroń, Przemysław Caban, Radosław Kuliszewski, Szymon Kanicki, Piotr Nawrocki, Piotr Latuszek, Kacper Kozak, Mateusz Lupa, Wiktor Siudut, opiekun Beata Komorowicz.

Kolejnym etapem była konfrontacja z drużynami z powiatu. Do tego turnieju, który został  zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Brzesku, Gminę Szczurową, Szkołę Podstawową w Szczurowej oraz MKS „Olimpijczyk” Szczurowa, przystąpiło dziewięć drużyn. Mecze zarówno wśród chłopców i dziewcząt rozgrywano systemem „każdy z każdym” a nad rozgrywaniem turnieju zgodnie z przepisami czuwał sędzia pan Paweł Płoskonka. W turnieju tym podobnie jak na etapie gminnym I miejsca zajęły drużyny z Zaborowa. Na drugim miejscu wśród dziewcząt zajął zespół ze Szczurowej a wśród  chłopców drużyna z SP Brzesko nr 2. III miejsca dla dziewcząt z SP w Dębnie i chłopców ze Szczurowej. Wszystkie drużyny, które startowały w turniejach otrzymały pamiątkowe dyplomy a najlepsze zespoły puchary, medale i słodycze.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr092020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .