Region. Wiesław Krajewski pełnomocnikiem PiS
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 04 stycznia 2020 13:25

Wiesław Krajewski został pełnomocnikiem Prawa i Sprawiedliwości w Tarnowskim Okręgu Wyborczym, który obejmuje Tarnów oraz powiaty brzeski, bocheński, wielicki, proszowicki, dąbrowski i tarnowski. Pokieruje partią do czerwca. W połowie roku zaplanowano bowiem wybory wewnątrzpartyjne w całym kraju (kołach, strukturach gminnych, powiatowych i okręgowych). Na jesień – jak donosi nasz informator – odbędzie się kolejny kongres partii. Wybór Wiesława Krajewskiego – to jeden ze scenariuszy, który przewidzieliśmy w artykule opublikowanym na naszym portalu w grudniu tamtego roku (jako pierwsi pisaliśmy, że profesor Włodzimierz Bernacki złożył rezygnację). Według naszch (nieoficjalnych) informacji, czarę goryczy przelała nominacja dla Krystiana Zielińskiego na komisarza Niepołomic. Profesor Bernacki miał bowiem swojego „faworyta” na to stanowisko.

Wiesława Krajewskiego czeka bardzo trudne zadanie. Przed partią wybory prezydenckie. Oczekiwania „góry” są jasne i proste: wynik Andrzeja Dudy musi być co najmniej na poziomie z 2015 roku. Najlepiej wygrana w I turze. Poparcie dla kandydata prawicy w 2015 roku w regionie tarnowskim było ogromne, w niektórych gminach ponad… 80 procentowe. Czy teraz uda się je utrzymać? W dużej mierze będzie to zależało od sprawności organizacyjnej nowego pełnomocnika Prawa i Sprawiedliwości. Nie mniej istotna będzie "integracja”  środowiska politycznego tarnowskiej prawicy. Rozbitego – jak twierdzą nasi rozmówcy, podzielonego na zwolenników (chociaż ich jest niewielu) byłego lidera Włodzimierza Bernackiego oraz  jego przeciwników.


Wiesław Krajewski jest posłem na Sejm RP. Po raz pierwszy został wybrany w 2015 roku z wynikiem ponad 13 tysięcy głosów. Teraz poparło go około 17 tysięcy mieszkańców regionu. Był w latach 2006 – 2010 starostą powiatu dąbrowskiego. Z samorządem związany jest od wielu lat, w 1990 roku tworzył struktury Komitetu Obywatelskiego w Dąbrowie Tarnowskiej i Tarnowie. Przez wiele lat był radnym Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej, a potem radnym Rady Powiatu Dąbrowskiego. Ukończył prawo administracyjne. Był członkiem Porozumienia Centrum, a od powstania – jest w Prawie i Sprawiedliwości. Mieszka w Dąbrowie Tarnowskiej.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

skarbnikaudytm

pr042020

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .