Wojciech Skruch prezesem
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 02 stycznia 2020 21:41

Od dzisiaj funkcję Prezesa Zarządu Spółki Komunalnej „Dorzecze Białej” Sp. z o.o. w Tuchowie pełni Wojciech Skruch. Urodziłem się w Tuchowie, uczyłem się w tutejszej szkole podstawowej, jestem absolwentem naszego tuchowskiego liceum ogólnokształcącego. Moja rodzina od pokoleń mieszka i pracuje w Tuchowie. Tutaj mam swoje gospodarstwo rolne i niewielką winnicę. Znam Tuchów od dziecka, znam mieszkańców, ale przede wszystkim znam problemy, które ich trapią – podkreśla Wojciech Skruch. - Chciałbym swoją wiedzę i doświadczenie spożytkować dla kilku gmin powiatu tarnowskiego.

W związku ze złożoną przez Sławomira Jędrusiaka rezygnacją z funkcji Prezesa Zarządu Spółki Komunalnej „Dorzecze Białej”, Rada Nadzorcza Spółki ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko Prezesa Zarządu. Zgłosiło się sześciu kandydatów. Do rozmów kwalifikacyjnych przystąpiło dwóch. Rada Nadzorcza dokonała oceny rozmów kwalifikacyjnych przeprowadzonych z kandydatami na zasadach określonych w regulaminie wyboru Prezesa Zarządu Spółki Komunalnej „Dorzecze Białej” Sp. z o. o. w Tuchowie. Najwyższą ocenę uzyskał Wojciech Skruch, którego Rada Nadzorcza na podstawie Uchwały z 10 grudnia 2019 r. powołała na Prezesa Zarządu Spółki Komunalnej „Dorzecze Białej” sp. z o. o. w Tuchowie. Wojciech Skruch – urodzony w Tuchowie, prawnik i ekonomista, specjalista w zakresie finansów publicznych i pozyskiwania środków unijnych, długoletni Skarbnik Gminy Ciężkowice. Od 1998 roku radny Rady Powiatu Tarnowskiego, a od 2014 radny Sejmiku Województwa Małopolskiego. Posiada bogate doświadczenie w realizacji projektów z zakresu infrastruktury drogowej, sportowej, komunalnej czy oświatowej.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

skarbnikaudytm

pr042020

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .