Region. Posłowie i „Sądeczanka”
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 31 grudnia 2019 13:54

Kilku posłów z regionu tarnowskiego weszło w skład 15. osobowego zespołu do spraw rozwiązań komunikacyjnych w Małopolsce , zajmą się między innymi budowę linii kolejowej Podłęże – Piekiełko oraz szybkiej drogi łączącej Nowy Sącz z Brzeskiem, czyli tak zwanej „Sądeczanki". Przewodniczącym zespołu został poseł Arkadiusz Mularczyk (PiS), wiceprzewodniczącym, Patryk Wicher (PiS), sekretarzem, Stanisław Bukowiec (PiS). Ponadto w pracach zespołu będą brać udział wiceminister zdrowia, poseł Józefa Szczurek – Żelazko, Anna Pieczarka, Urszula Rusecka, Rafał Bochenek, Jan Duda, Elżbieta Duda, Barbara Bartuś, Andrzej Gut-Mostowy, Anna Paluch, Jacek Osuch, Ryszard Terlecki i Filip Kaczyński.

Uznaliśmy, że są to tak ważne i strategiczne inwestycje dla całej Małopolski, że powinna pracować nad nią ponadpolityczna grupa parlamentarna, która będzie wspierała obie te inwestycje. Dla Brzeska i powiatu strategiczna jest budowa obwodnicy miasta oraz całej Sadecznaki – uważa wiceminister zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko. Zwraca uwagę na to, że „tak” tym inwestycjom powiedział nie tylko szef rządu, ale także minister infrastruktury. - Kilka razy gościłam ministra Andrzeja Adamczyka, rozmawiałam z nim kilka dni temu, podtrzymuje wolę znalezienia środków na budowę obwodnicy Brzeska i całej drogi – zapewnia wiceminister Józefa Szczurek – Żelazko. Sekretarz zespołu Stanisław Bukowiec mówi, że nie mniej istotne jest skomunikowanie tych inwestycji z inwestycjami prowadzonymi przez samorządami: wojewódzki, powiatowe i gminne. - Naszym celem zespołu jest popieranie idei i wspieranie powstania obu inwestycji komunikacyjnych, organizowanie seminariów, spotkań zespołów parlamentarnych z udziałem administracji rządowej i samorządowej – zapewnia poseł Anna Pieczarka. Zespół ma się spotykac kilka razy w roku.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

skarbnikaudytm

pr042020

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .