Szerzyny. Wigilia samotnych
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 31 grudnia 2019 13:32

Bardzo piękną tradycją stało się, że już od pięciu lat niezmiennie osoby starsze, samotne i niepełnosprawne mogą wspólnie świętować Wigilię w Gminie Szerzyny. Podczas tegorocznego spotkania było kolędowanie, łamanie się opłatkiem i wzajemne życzenia bożonarodzeniowe oraz wieczerza wigilijna. Spotkanie umilił również występ Kapeli „Swojacy” z Szerzyn. Wigilia została zorganizowana przez Wójta Gminy Szerzyny przy nieocenionej pomocy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Publicznej Szkoły Podstawowej w Szerzynach. Jak się okazuje dla wielu przybyłych te spotkania są niezwykle ważne, u innych powodują wzruszenia. W tym roku przy wspólnym stole zasiadło blisko 30 osób.

Święta Bożego Narodzenia i czas, który je poprzedza jest okresem szczególnym. To czas radosnego wyczekiwania, czas nadziei, pokory, czas miłości. W tych dniach kierujemy swe myśli ku naszym bliskim – rodzinom i krewnym, ale też ku osobom starszym, samotnym, potrzebującym naszego wsparcia i opieki. O tym jako ludzie i samorządowcy zapomnieć nie możemy – mówi Wójt. Okres Świąt Bożego Narodzenia to również czas obdarowywania się upominkami, w związku z tym uczestnicy i podopieczni Ośrodka Pomocy Społecznej otrzymali symboliczne paczki świąteczne, które wręczył Wójt Gminy Szerzyny, Grzegorz Gotfryd wspólnie z Przewodniczącym Rady Gminy Szerzyny Mariuszem Słotą.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

skarbnikaudytm

pr042020

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .