Żabno. Powiat z gminą
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 31 grudnia 2019 13:35

Wyjątkowy koncert kolęd odbył się w Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej w Odporyszowie. W bożonarodzeniowej scenerii odporyszowskiej świątyni wystąpili tenorzy: Alexander Martinez, Jakub Oczkowski i Piotr Karzełek. Śpiewacy znani szerokiej publiczności z rodzimych scen operowych i operetkowych oraz z udziału w zagranicznych i krajowych festiwalach i programach telewizyjnych, zaprezentowali polskie i światowe kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne. Tenorom akompaniowali: na fortepianie - Maciej Nieć i na skrzypcach - Mieczysław Smyda. Muzyczny wieczór prowadził autor scenariusza i reżyser koncertu - Łukasz Lech.

Odporyszowska świątynia wypełniła się po brzegi. Koncert, podczas którego kolędy i pastorałki wybrzmiały w pięknych i porywających aranżacjach, wzbudził w słuchaczach prawdziwą radość Świąt Bożego Narodzenia i ogromny entuzjazm. Długo nie milknące brawa i owacje na stojąco zaowocowały kilkukrotnym bisowaniem przez wykonawców. Udział w koncercie kolęd wzięli także jego patroni honorowi - Burmistrz Żabna Marta Herduś i Starosta Tarnowski Roman Łucarz, którzy zgodnie obiecali ponownie zaprosić do Gminy Żabno tak znakomitych artystów. Partnerem koncertu „Kolędy na trzech tenorów” było Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej w Odporyszowie.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

skarbnikaudytm

pr042020

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .