Dwa nowe ambulanse już w Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 28 grudnia 2019 00:01

To dobra informacja dla mieszkańców regionu tarnowskiego. Niedawno w Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie odbyła się uroczystość przekazania do użytku nowych ambulansów, zakupionych między innymi ze środków przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia oraz Wojewodę Małopolskiego. Tak jak zapowiadano trafią one do filii PSPR w Wojniczu oraz w Mościcach. Ambulanse przekazali tarnowskim ratownikom medycznym Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma oraz Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarzadzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie Andrzej Pasek.

Nowe ambulanse to Mercedesy Sprintery wyposażone w ekologiczne silniki, system Start-Stop, klimatyzację, instalację ogrzewania i wentylacji przedziału medycznego oraz półki i szafki. - Nowe karetki wymagały doposażenia w leki oraz sprzęt medyczny. Wykorzystaliśmy ten pochodzący z wyeksploatowanych już pojazdów - mówi Kazimiera Kunecka, Dyrektor PSPR w Tarnowie. - To między innymi urządzenia do automatycznego masażu klatki piersiowej LUCAS 2, wideolaryngoskopy, defibrylatory czy też czujniki tlenku węgla - wyjaśnia Kazimiera Kunecka. Karetki będą stacjonowały w Mościcach oraz w Wojniczu. - Do Wojnicza trafi ambulans z napędem na cztery koła ze względu na trudniejszy teren działania - tłumaczy Starosta Tarnowski Roman Łucarz. Jedna z karetek została zakupiona dzięki środkom przekazanym przez Wojewodę Małopolskiego w wysokości 100 tys. zł. Zakup drugiej sfinansowało Ministerstwo Zdrowia w kwocie 400 tys. zł. - Dziękujemy Pani Minister Józefie Szczurek-Żelazko, dzięki której to wsparcie na zakup ambulansu trafiło do Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie - podkreśla Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

skarbnikaudytm

pr042020

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .