Szerzyny. Nietypowa lekcja
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 27 grudnia 2019 23:51

W Publicznej Szkole Podstawowej w Swoszowej, odbyła się nietypowa lekcja WOS-u dla dzieci i młodzieży z udziałem szczególnego gościa Pana Norberta Kaczmarczyka Posła na Sejm RP. Była to praktyczna lekcja wiedzy o społeczeństwie i historii. W trakcie spotkania Pan Poseł wyjaśnił uczniom jak pracuje Sejm, przedstawił zagadnienia związane z pracą rządu i samorządu terytorialnego różnych szczebli. - To była bardzo ciekawa i pouczająca lekcja – mówił wójt Grzegorz Gotfryd.

Uczniowie z zaciekawieniem i uwagą uczestniczyli w nietypowych zajęciach.
Nie zabrakło wspólnej dyskusji, wielu pytań oraz pamiątek. Na zakończenie spotkania Pan Poseł obdarował wszystkich uczniów sejmowymi gadżetami i publikacjami historycznymi.

Przekazanie przez Pana Posła informacji na temat funkcjonowania parlamentu, relacji między partiami politycznymi czy drogi legislacyjnej ustaw w polskim parlamencie, zawsze będzie miało inny wymiar niż „sucha”, teoretyczna lekcja w szkole – dodaje Wójt Grzegorz Gotfryd. Gmina Szerzyny serdecznie dziękuje Panu Posłowi za cenną inicjatywę i niebywale ciekawą formę przekazywania wiedzy.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

skarbnikaudytm

pr042020

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .