Ciężkowice. Zaproszenie do orszaku
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 27 grudnia 2019 23:55

Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice oraz Bractwo Kurkowe w Ciężkowicach zapraszają do udziału w Orszaku Trzech Króli w Ciężkowicach, który zaplanowano na 6 stycznia 2020 roku. Podobnie jak w roku ubiegłym orszaki królewskie zbiorą się i wyruszą w kierunku rynku z następujących miejsc: Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych - ul. Łuczkiewicza; Parkingu koło Urzędu Gminy - ul. Tysiąclecia 19 oraz Ośrodka Zdrowia - ul. Zdrowia 1.

W każdej chwili można przyłączyć się do dowolnego korowodu. Wśród uczestników będą rozdawane bezpłatnie papierowe korony, naklejki na ubranie, śpiewniki, czasopisma orszakowe. Zachęcamy do ubrania się na kolorowo, w stylu kolędniczym, folkowym lub historycznym. Bardzo mile będą widziane osoby „z Gwiazdą". Dzieci mogą zabrać ze sobą grzechotki, dzwonki i inne instrumenty perkusyjne. Podczas przemarszu śpiewamy kolędy.

(mir)

Program:
g
odz. 11.00 do 11.30 - zbiórka osób w miejscach wyznaczonych
godz. 11.30 - poszczególne orszaki ruszają w kierunku rynku
godz. 11.40 - spotkanie się i powitanie Trzech Króli przed Ratuszem
godz. 11.45 - wizyta u Króla Heroda ( wejście boczne do Ratusza)
godz. 11.55 - wymarsz w kierunku  kościoła parafialnego
godz. 12.00 - Msza święta

Po zakończonej mszy świętej w kościele odbędzie się Koncert Kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP im. Jana Muchy z Ciężkowic


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

skarbnikaudytm

pr042020

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .