Powiat Tarnowski. Ponad 28 milionów na inwestycje
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 23 grudnia 2019 20:32

Rada powiatu tarnowskiego uchwaliła budżet na 2020 rok. Budżet musi być zbilansowany stąd to, że nie figurują w nim pewne inwestycje, nie oznacza, iż nie będą one realizowane. Najważniejsze jednak - drogi, inwestycje w oświacie, e-usługi - te będziemy realizować. Łącznie na zadania inwestycyjne planujemy w budżecie na przyszły rok ponad 28 milionów zł - podkreśla Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

Podczas XV sesji Rady Powiatu Tarnowskiego radni przyjęli uchwałę budżetową na rok 2020. Zakłada ona w przyszłym roku dochody powiatu w kwocie ponad 169 milionów. Nieznaczna różnica pomiędzy dochodami a wydatkami powoduje deficyt w wysokości około 218 tys. zł. Za przyjęciem uchwały budżetowej głosowało 26 z 29 radnych powiatowych.
Główne źródła dochodów powiatu to wciąż subwencje, dochody z PIT oraz dotacje z budżetu państwa. Ogółem dochody Powiatu Tarnowskiego w 2020 roku mają wynieść nieznacznie ponad 169 milionów. Z kolei wydatki szacowane są w wysokości prawie 169 milionów 285 tys. zł. Powstały deficyt ma wynieść około 218 tys. zł. Subwencja oświatowa w 2020 roku ma być wyższa o ponad 5 milionów zł i wynieść około 42 miliony.

W 2020 roku kontynuowane będzie zadanie inwestycje - przebudowa drogi powiatowej nr 1376K w miejscowościach Ładna, Skrzyszów, Łękawica, Trzemesna, Karwodrza. Na ten cel planowany jest wydatek ponad 12 milionów zł - w tym środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego w wysokości ponad 8 milionów zł oraz dotacja Gminy Skrzyszów - prawie 1 milion 350 tys. zł. Ponad 4 miliony zł przeznaczone zostanie na projekt „E-usługi w informacji przestrzennej Powiatu Tarnowskiego”. Również w tym przypadku zdecydowana większość środków finansowych - ponad 3 miliony 307 tys. zł - pochodzi z RPOWM. 864 tys. zł (w tym 600 tys. zł to środki UE) zostanie wydanych na drugi etap projektu „Poprawa bezpieczeństwa powodziowego w zlewni rzeki Biała Tarnowska”.
W 2020 roku kontynuowane będzie scalanie gruntów w miejscowościach Nieciecza, Czyżów, w części Podlesia Dębowego i Żabna. Na działania w tym zakresie zabezpieczona została kwota ponad 273 tys. zł - w tym blisko 174 tys. to środki UE.

Znaczną pozycją finansową w budżecie powiatu na 2020 rok jest także druga edycja projektu „Mistrzowie w Zawodzie”. Na ten cel przewidziana jest kwota ponad 330 tys. zł. (194 tys. zł to środki UE). W przyszłym roku powstanie również nowe boisko sportowe w Zakliczynie w ramach Programu Lokalnej Infrastruktury Sportowej „Sportowa Polska”. 350 tys. zł na to zadanie pochodzi z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, zaś po 175 tys. zł złożą się Powiat Tarnowski i Gmina Zakliczyn. Za kwotę ponad 114 tys. zł wymieniona zostanie z urazogennej na bezpieczną nawierzchnia boiska przy ZSOiZ w Ciężkowicach.
Natomiast w domach pomocy społecznej zaplanowano wymianę kotła na kondensacyjny gazowy w DPS w Sieradzy za kwotę 150 tys. zł oraz przebudowę i rozbudowę DPS w Wietrzychowicach za kwotę 379 tys. zł. 100 tys. zł zostanie przekazane jako dotacja celowa dla Gminy Rzepiennik Strzyżewski na budowę Ośrodka Edukacji Ekologicznej.
 (mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .