Zawada Uszewska. Płonie choinka
WYDARZENIA - Gnojnik
niedziela, 22 grudnia 2019 17:04

Już po raz siódmy już Stowarzyszenie „Wieś Naszych Marzeń” wraz ze świetlicą wiejską w Zawadzie Uszewskiej i nowo powstałym KGW „Zawadzianki” zorganizowało uroczyste rozpalenie choinki połączone ze spotkaniem opłatkowym. Wszyscy zebrali się tym razem pod kaplicą Matki Bożej Fatimskiej , gdzie pani prezes Maria Robak przywitała mieszkańców i gości składając jednocześnie serdeczne życzenia na nadchodzące święta. Pan wójt Sławomir Paterek i sołtys Zawady Uszewskiej Jan Robak rozpalili światełka na choince i kaplicy, a dzieci uczęszczające do świetlicy przedstawiły krótka scenkę o narodzeniu Pana Jezusa.


Następnie wszyscy udali się do Domu Ludowego, gdzie panie od rana przygotowywały tradycyjne wigilijne potrawy. Na spotkanie przybyli m.in. pani Józefa Szczurek - Żelazko wice minister zdrowia, ks. proboszcz Jan Kudłacz, pan wójt Sławomir Paterek, pani radna Zawady Uszewskiej Barbara Pawełek,  pani Ewa Świerczek dyrektor Centrum Kultury w Gnojniku, naczelnik OSP Zawada Uszewska pan Józef Kuras wraz z druhami, pani Zofia Hebda artystka ludowa z Biesiadek, Pan Marek Białka Fundacja „Pro Memory” oraz mieszkańcy Uszwi i Zawady Uszewskiej.


Uroczystość rozpoczęła się od występu młodej grupy kolędniczej z Uszwi w tradycyjnym obrzędzie Herody, zaraz po nich wystąpili Kolędnicy znad Uszwicy z wiązanką najpiękniejszych pastorałek, następnie wszyscy połamali się opłatkiem składając sobie życzenia i zasiedli do wieczerzy.
Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą wiele radości oraz refleksji dotyczących minionego okresu i planów na nadchodzący Nowy 2020 Rok. W tych wyjątkowych dniach chcemy Państwu życzyć wiele zadowolenia i sukcesów z podjętych wyzwań. Wiary, co góry przenosi, nadziei, która nie gaśnie, miłości w każdej ilości od Bożej Dzieciny – z naszym pośrednictwem przekazuje Maria Robak, Prezes Stowarzyszenia „Wieś Naszych Marzeń”

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

82481828 955228938204057 6882106877572808704 n

pr122019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .